Jak pracovat s P-Shine

Japonská manikúra P-shine je speciální péče o přírodní nehty založená na čistě přírodních látkách. Péče je dvoufázová a skládá se ze speciální pasty a pudru, které se zalešťují do povrchu přírodního nehtu. P-shine dodává nehtům vyšší pevnost, pružnost a působí také jako prevence proti lámavosti a třepení nehtů.

Japonská manikúra P-shine je speciální péče o přírodní nehty založená na čistě přírodních látkách. Péče je dvoufázová a skládá se ze speciální pasty a pudru, které se zalešťují do povrchu přírodního nehtu. P-shine dodává nehtům vyšší pevnost, pružnost a působí také jako prevence proti lámavosti a třepení nehtů.

Doba čtení 2 min.
Andrea, redakce Heureka.cz

Pro jaké nehty je metoda P-shine určena?

Metoda P-shine je určena pro úpravu přírodních nehtů.
Jde o čistě přírodní techniku úpravy nehtů, na gelové nehty ani jiné umělé materiály ji aplikovat nelze. Technika se hodí pro roztřepené, lámavé i nerostoucí nehty, není však vhodná pro nehty tenké, zničené po odstranění gelových či akrylových nehtů nebo se zdravotními problémy (například mykózy a záněty). V neposlední řadě ji mohou využívat i muži, protože je jednoduchá, přirozená a účelná.

Jaké jsou účinky manikúry P-shine?

P-shine vyživuje přírodní nehet, po její aplikaci je nehet lesklý a není již třeba ho dále lakovat.
Produkty P-shine obsahují přírodní materiály jako je včelí vosk, mateří kašička, křemičitá hlinka, jemné parafíny, glycerin, bentonit, panthenol, vitamíny A, E, H a provitamin B5. Nejenže vypadá stejně efektně jako lak, navíc jde o čistě přírodní manikúru, která podporuje prokrvení a růst nehtů, dodává jim vitaminy, zpevňuje je a zároveň chrání před nepříznivými vlivy.

Jak si mohu P-shine udělat sama doma?

P-shine lze aplikovat doma, stačí si ve specializovaných obchodech zakoupit P-shine sadu.
Před aplikací P-Shine začneme s umytím rukou kvůli dezinfekci, poté upravíme délku a tvar nehtu. Drsnější zelenou stranu P-Shine pilníku použijeme na nehty výrazně rýhované a na doupravení tvaru. Hladká růžová strana povrch celého nehtu vyhladí a odmastí, tím odstraníme přirozený lesk nehtu. Bílou špachtličkou naneseme malé množství pasty obsahující včelí vosk a mateří kašičku (v zeleném kelímku) na celou plochu zelené leštičky s jelenicovým povrchem. Nehet zalešťujeme pouze jedním směrem! Stejným způsobem postupujeme při nanášení pudru. Špachtličkou naneseme malé množství pudru z drcených lastur na uchování lesku (v růžovém kelímku) na celou plochu růžové leštičky s jelenicovým povrchem a jednosměrnými tahy nehet vyleštíme do vysokého lesku. P-Shine stačí jednou týdně oživit pudrem za pomoci růžové leštičky a jednou za dva až tři týdny zaleštit zelenou leštičkou vosk.  

Slovníček pojmů.
P-shine pudr - Pudr sloužící k doleštění nehtu.
P-shine pasta - Pasta na nehtu vytvoří ochrannou vrstvu vyživující nehet.
P-shine leštička pro pastu - Leštička se používá na zaleštění pasty do přírodního nehtu.
P-shine leštička pro pudr - Leštička slouží k doleštění nehtu. Používá se na rozleštění P-shine pudru.
P-shine pilník růžovo-zelený - Pilník má dvě různé strany. Růžová strana vyhlazuje povrch nehtů, odstraňuje z nich lesk. Zelená strana je určena k úpravě tvaru nehtů.
P-shine Twinkle - Tekutina nahrazující pudr a prášek, neboli 2 v 1.

Zdroj: www.rajnehtu.cz