Jak si správně vybrat soupravu spodního prádla

Ať už jsou ženy drobné, útlé, sošné nebo kypré, jednu věc mají společnou: touhu skvěle vypadat. Solidním základem pro to, aby se cítily úžasně, vnímaly samy sebe jako sexy, smyslné, žádoucí a dokonalé, je správně vybraná souprava spodního prádla. Jak vybírat soupravy spodního prádla, podprsenky, kalhotky, tanga, korzety či podvazky?

Ať už jsou ženy drobné, útlé, sošné nebo kypré, jednu věc mají společnou: touhu skvěle vypadat. Solidním základem pro to, aby se cítily úžasně, vnímaly samy sebe jako sexy, smyslné, žádoucí a dokonalé, je správně vybraná souprava spodního prádla. Jak vybírat soupravy spodního prádla, podprsenky, kalhotky, tanga, korzety či podvazky?

Doba čtení 4 min.
Andrea, redakce Heureka.cz

K jaké příležitosti se hodí která souprava?

Pro běžné denní nošení volíme zejména pohodlné a praktické soupravy, které perfektně sedí, jsou prodyšné a dobře odvádějí vlhkost. Pro speciální příležitosti můžeme sáhnout po netradičních materiálech i střizích. Vždy však platí, že bychom se měli ve spodním prádle cítit příjemně za všech okolností.

Soupravu spodního prádla volíme s ohledem na příležitost, k níž má být nošeno. Pro běžné denní nošení doporučujeme zejména soupravy z lehkých prodyšných materiálů, správně obepínající a tvarující tělo, poskytující patřičnou oporu a zároveň i volnost pohybu.

Musíme se v něm cítit příjemně po celý den. Pro zvláštní příležitosti volíme takové soupravy, jež jsou náležitě funkčně i designově řešeny. Na výběr máme mnoho luxusních materiálů, střihů i barev. Stačí si jen vybrat to pravé, ve kterém se bude žena cítit dobře fyzicky i psychicky.

Je luxusní prádlo synonymem pro prádlo krajkové? Nikoli nutně. Použitý materiál, střih, barva, vzor, aplikace, kvalita zpracování – to vše dohromady může, ale také nemusí tvořit soubor vlastností, které činí prádlo luxusním.

Jaký střih zvolit?

Střih volíme dle dvou hlavních kritérií: typu postavy a svrchního ošacení. Vždy se snažíme upoutat pozornost na tu část těla, kterou pokládáme za přitažlivější, a naopak odvést pozornost od partií, na něž si upoutávat pozornost nepřejeme.

Svrchní ošacení by mělo spodní prádlo dokonale zakrývat. Naopak spodní prádlo by mělo být pro svrchní ošacení pomocníkem – aby jak nositelka sama, tak svrchní ošacení vyniklo a zazářilo. To platí zejména v případě hlubokých výstřihů.

Malá prsa, výraznější boky – Snažíme se celkový dojem vyrovnat, proto volíme podprsenku s vycpávkami nebo podprsenku s push-up efektem, zatímco kalhotky volíme raději klasického střihu.

Velká prsa, méně výrazné boky – Ke zvýraznění bočních partií pomohou tanga nebo boxerky. Větším prsům svědčí pevné usazení v kvalitní podprsence se širokými ramínky, která jsou prevencí bolesti v ramenou a zádech.

Postava typu přesýpacích hodin – Tomuto druhu postavy, zvláště je-li pevná a vypracovaná, lichotí téměř vše.

Silnější postava - Majitelkám silnější postavy lze doporučit vzorované prádlo s výraznějšími motivy. Určitě by se naopak měly vyhnout drobným vzorům.

Povislejší poprsí – Povislé poprsí je vhodné obléci do dobře tvarované podprsenky, nejlépe s kosticemi, s vyšším středem a uzavřeného střihu.

Jaký materiál zvolit?

Pro běžné celodenní nošení je velmi praktická čistá bavlna či bavlna v kombinaci s jinými materiály, pro příležitostné nošení můžeme volit i materiály méně prodyšné, zato však efektnější.

Materiály používané k výrobě souprav spodního prádla jsou zejména bavlna, hedvábí, krajky, lycra, polyester, PVC, kůže, samet. Materiál volíme pro své zdraví, pohodlí i pro vizuální dojem. Přednost bavlny tkví v poskytovaném pohodlí, prodyšnosti, schopnosti pohlcovat pot a ve snadné údržbě. Bavlna nedráždí a je gynekology doporučována ženám coby prevence vzniku mykózy. Hedvábí je luxusním materiálem a je odedávna ceněno pro svou pro svou splývavost, jemnost, schopnost pohlcovat a odvádět vlhkost a pro termoregulační vlastnosti. Lycra je materiálovou příměsí dodávající kalhotkám pružnost. Umělé materiály zaujmou především na pohled svými vizuálními efekty (například lesklý satén).

Jakou barvu soupravy si vybrat?

Základem každého prádelníku by měly být barvy tělová, bílá a černá. Doplňkem pak barvy dle individuálního vkusu každé nositelky.

Soupravy tělové barvy mají oproti ostatním tu výhodu, že pod oblečením neprosvítají. Jsou tedy první volbou při výběru spodního prádla pod světlé oblečení. Bílé bavlněné spodní prádlo je ideální z hlediska hygieny – lze je prát na vysoké teploty a předcházet tak zdravotním problémům. Černé prádlo výhodné pod tmavé oblečení tam, kde by vlivem tepla a potu hrozilo bílým kalhotkám nechtěné obarvení.

Barvy volíme i s ohledem na vlastní barevnou typologii.

Většina žen může nosit bílou, černou a červenou a většina luxusního spodního prádla se vyrábí právě v těchto barvách. Blondýnky vyniknou v barvách pastelových, brunetkám svědčí sytější tóny. Rusovlásky vypadají skvěle především v zelené a v zemitých tónech. Vždy je lépe dát na svůj instinkt a volit barvy dle toho, jak se v nich cítíme.

Jaké jsou nároky na údržbu souprav spodního prádla?

Soupravy spodního prádla pereme v jemných pracích prostředcích na max. 40°C. Výjimku tvoří celobavlněné prádlo, které je možné prát na 60°C. Vždy pečlivě dbáme pokynů výrobce.

Čím lépe budeme o spodní prádlo pečovat, tím déle si zachová své vlastnosti a tím déle vydrží. Podprsenky pereme pokud možno v ruce v jemném dětském šampónu nebo jemném pracím prášku. Neždímeme, jen lehce vymačkáme vodu a necháme volně uschnout. Pokud podprsenka dle výrobce snese praní v pračce, pak je lépe prát ji buď v síťce, čímž se zabrání poškození prádla háčky zapínání nebo poškození bubnu pračky při případném vyklouznutí kostice, nebo v ochranném pouzdře (platí zejména pro podprsenky s pěnovými výztužemi, u nichž by jinak hrozilo zdeformování). Nesušíme v sušičce, aby nedošlo k jejímu zdeformování a poškození.

Zdroj: www.e-bellinda.cz