Jak vybrat dámskou erotickou košilku?

Dámské erotické košilky mají vyvolávat v mužích touhu, v ženách vzbuzovat pocit, že jsou neodolatelné a přitažlivé. Dámská erotická košilka existuje v mnoha verzích a záleží jen na vašich preferencích, kterou si vyberete.

Dámské erotické košilky mají vyvolávat v mužích touhu, v ženách vzbuzovat pocit, že jsou neodolatelné a přitažlivé. Dámská erotická košilka existuje v mnoha verzích a záleží jen na vašich preferencích, kterou si vyberete.

Doba čtení 3 min.
Míša, redakce Heureka.cz

Typy erotických košilek

Smyslná erotická košilka

Smyslná erotická košilka odhaluje jen tolik, aby podnítila mužskou fantazii.

 • S krajkou nebo bez

 • Nejčastěji se vyrábí z bavlny nebo saténu

 • Různé barvy

 • Decentnější provedení

Odhalující erotická košilka

Odhalující erotická košilka ukazuje mužům mnohem více a vyvolává v nich tak ještě větší touhu.

 • Ve výrazných barvách

 • Poukazuje na ženské přednosti

 • Často se vyrábí ze saténu

Podle čeho vybrat

Materiál

Erotické košilky se vyrábí z rozličných materiálů, nejčastěji jde o:

 • Pružný latex - hladký a lesklý povrch; dlouho vydrží

 • PVC - není příliš pohodlný, zato je odolný a dobře se tvaruje kolem vašeho těla

 • Krajka - je zdobná; lemuje košilku; má dekorační charakter

 • Satén - má hypoalergenní a antistatické vlastnosti; je hebký a příjemný na dotek

 • Síťovina - je prodyšná; některé typy dobře odvádí pot; síťovina na košilkách má ovšem jeden hlavní účel a tím je zakrýt co nejméně ženského těla

 • Šifon - je průsvitná a splývavá měkká látka, která má zrnitý povrch; košilka ze šifonu je neuvěřitelně lehká

Obvyklá je samozřejmě i kombinace různých druhů materiálů.

Střih

Dámská erotická košilka může být přiléhavá, takzvaně na tělo, ale i splývavá. Je důležité, aby se žena v košilce cítila dobře a především svůdně. Dále existují košilky, které ženám sahají až do půli stehen, jiné jsou mnohem kratší.

Také vybírejte podle toho, jestli preferujete košilky s košíky vyztuženými kosticemi nebo bez výztuže. Dále lze volit mezi košilkami na ramínka či bez ramínek.

Barva

Barva je při výběru také nesmírně důležitá. Říká se, že červená vzbuzuje vášeň a touhu. Některé ženy a muži ale preferují spíše černou barvu. Něžná i vzrušující zároveň je barva bílá. Béžová je hodně podobná tělové barvě, proto také působí eroticky. Romantická je například růžová. Dále vybírejte z těchto barev:

Nebo sáhněte po barevné kombinaci.

Velikost

Velikost dámských erotických košilek se obvykle udává v klasických písmenných nebo číselných velikostech. Setkáte se tedy s košilkami od velikosti XS nebo S, to jsou nejmenší velikosti, dále lze vybírat z velikostí M, L nebo XL. Pokud jde o velikost udávanou v číslech, pak obvykle vybíráte z velikostí 34, 36, 38, 40, 42, 44, 46, 48 nebo 50 a větších.

Pokud si s velikostí nevíte rady, je dobré si vyhledat tabulku velikostí poskytovanou výrobcem nebo prodejcem košilky. Následně si změříte obvod hrudníku, pasu a boků a naměřené centimetry si zapíšete. V tabulce si pak podle naměřených hodnot správně vyberete svou velikost.

Zdobení

Některé erotické košilky kromě krajek nesou také například flitry nebo kamínky. Jiné zase zdobí stužka, která se zavazuje pod poprsím. Výjimkou nemusejí být ani různé cvočky, šněrování (tak jak ho známe v případě korzetu) nebo vyšívané ozdoby v podobě srdíček či květin.

Nejčastější otázky

Někdy ano, někdy bohužel nikoliv. Jsou-li klasické kalhotky nebo tanga či brazilky součástí balení, pak je to uvedeno v popisku u produktu.

Jistě, dámské erotické košilky jsou dělané na každou ženskou postavu.

Mohou je mít, ale nemusejí. Vycpávky stejně jako kostice nemívají všechny košilky. Záleží na typu tohoto erotického oblečení.