Jak vybrat dolní kuchyňské skříňky?

Skvělou možností, jak si splnit sen o ideální kuchyni je možnost sestavit si ji pomocí dolních a horních skříněk. Zde naleznete možné varianty a tipy pro volbu dolních skříněk, se kterými souvisí pochopitelně i pracovní desky a dřezy.

Skvělou možností, jak si splnit sen o ideální kuchyni je možnost sestavit si ji pomocí dolních a horních skříněk. Zde naleznete možné varianty a tipy pro volbu dolních skříněk, se kterými souvisí pochopitelně i pracovní desky a dřezy.

Doba čtení 7 min.
Andrea, redakce Heureka.cz

Z jakých materiálů se vyrábí dolní skříňky ke kuchyním?

Základním materiálem pro výrobu kuchyní je DTD – dýhovaná dřevotříska. Jedná se o dřevotřísku, která je polepena dýhou a vytváří tak dojem skutečného masívu. Ovšem nejčastěji používaným materiálem u výroby kuchyní je LTD – tedy laminovaná dřevotříska, která je nejvhodnějším materiálem na korpusy kuchyňského nábytku. Všechny plochy a hrany jsou laminovány vrstvou melaminové pryskyřice a dekoračního papíru. To vše je zalisováno. Díky moderním technologiím tak vypadá kuchyně v tomto provedení jako originál. Dýha navíc chrání dřevo před chemikáliemi a poškozením. Dalším materiálem, se kterým se často setkáte u kuchyní je MDF – tedy středně tvrdá dřevovláknitá deska. Předností tohoto materiálu je bezesporu to, že se vyrábí bez použití lepidel a také to, že lze docílit krásného dřevěného vzhledu, ačkoliv je uměle vytvořený. Tento materiál je velmi kompaktní a tak se s ním dá dobře pracovat. Například se dají krásně tvarovat dvířka, což u materiálu DTD a LTD není možné – tam jsou dvířka vždy rovná.

Výsuvné systémy

Už při navrhování kuchyně byste měli alespoň přibližně vědět, kam budete ukládat jednotlivé kuchyňské nádobí nebo zásoby potravin a koření. Každá kuchyň by měla být vybavena kvalitním výsuvným systémem, který Vám umožní získat v kuchyni přehled o jednotlivých věcech a zpřístupní veškeré úložné prostory v kuchyni. V dnešní době je na výběr velké množství druhů a typů úložných a výsuvných systémů, které dodávají kuchyni komfort užívání a pohodlí při vaření.

Kuchyně bývají vybaveny nejčastěji hlubokými zásuvkami (kontejnery) a mělkými zásuvkami. V hlubokých zásuvkách ve spodní části kuchyně by měli být talíře, mísy, velké hrnce, pánvice a pokličky, zásoby potravin, robot a různé kuchyňské malé spotřebiče. Do mělkých zásuvek je možné umístit příbory, vařečky, prkýnka a menší kuchyňské předměty, které potřebujete mít stále po ruce a proto je nutné je ukládat přehledně. Velmi oblíbenou novinkou jsou elektrické způsoby otevírání výsuvů a výklopů. Tento systém je nazýván SERVO-DRIVE a vůbec u něj není třeba mít úchyty, jelikož systém funguje tak, že se jen lehce ťukne do skříňky a ta se otevře automaticky sama elektrickým způsobem. U zásuvek se používají buďto polovýsuvy nebo plnovýsuvy. Volba záleží hlavně na velikosti kuchyně. U menších kuchyní se doporučují spíše polovýsuvy. U potravinových skříní se používají stejné systémy výsuvu jako u klasických dvířek.

Panty a závěsy na dvířka

Dvířka jsou standardně výrobci opatřena kvalitními závěsy, které vydrží opravdu dlouho. Jedná se o klasické otevírání dvířek směrem ven. Pro větší komfort užívání se ale stále více objevují plynové tlumiče zavírání, které umožňují jemné a tiché zavírání dvířek, u kterých neuslyšíte klasické bouchnutí.

Rohové řešení skříněk

Při rohovém řešení kuchyně je třeba zvolit systém úložných prostorů, který Vám bude nejvíce vyhovovat. Dostupných je hned několik variant a možností. První možností jsou tzv. otočné drátěné koše, kde jsou v rohu na karuselu nasazeny kruhové nebo polokruhové police, jejichž lehkým pootáčením se dostaneme k požadovanému kusu nádobí a snadno ho vyjmeme. Další možností je dvoudílný rohový výsuv, který umožňuje současné vysouvání a vytáčení polic mimo korpus rohové skříňky, každá police se tak může vysunout zvlášť, čímž vzniká dokonalý přehled nad všemi uloženými věcmi. Nabízí se také možnost rohové zásuvky, kdy čelo kopíruje tvar vnitřního rohu linky a vysouvání je klasické.

Pracovní deska

Pracovní deska je základ kvalitní kuchyně, je to nejnamáhanější a nejpoužívanější část každé kuchyně. Požadavky na povrch pracovní desky jsou hygienická nezávadnost, odolnost proti otěru, odolnost proti teplu, mechanickému a chemickému poškození. Nabídka pracovních desek je široká, můžeme je rozdělit na desky postformingové, desky z umělých pryskyřic a přírodního kamene.

Nejčastěji prodávaná je dřevotřísková deska o síle 280 nebo 380mm se zaoblenou přední hranou, přes kterou je přetažený 1 mm silný vysokotlaký laminát. Tato technologie se nazývá postforming a umožňuje vysokou odolnost proti poškození a poškrábání. V jiných cenových relacích se pohybují pracovní desky vyráběné z umělých pryskyřic a přírodního kamene. Výška pracovní desky je velmi důležitým rozměrem. Standardní výška u dodávaných kuchyní je 85cm, což je ideální pro osoby nižší než 170cm. Pro budoucí kuchaře, jejichž výška je více než 170cm je ideální výška pracovní desky 90cm od země. Standardní hloubka u kuchyňských desek je 60cm, ale prodloužení o 10-15cm zvláště v podkrovích, kde je nízká pochozí výška je ideální volbou. Délka pracovní desky by měla být alespoň 100-120cm a měla by se nacházet mezi sporákem a dřezem, což zaručí pohodlnou manipulaci s potravinami a také souměrnou odkládací plochu.

Kuchyňské dřezy

Dřez je nepostradatelná součást každé. Čistíme a oplachujeme u něj zeleninu či maso, sléváme horkou vodu při vaření brambor či špaget, oplachujeme nádobí při vaření a v neposlední řadě si v něm během přípravy pokrmů omýváme ruce. Proto by měl dřez mít správný tvar a vybavení. Nejčastěji se vyrábí tři druhy dřezů: nerezové, granitové a také dřezy z umělého kamene.

Pokud již máte myčku, je ideální k dřezu zakoupit přídavné části, jako jsou např. miska se sítkem na omývání zeleniny nebo košík na odkládání nádobí. Je také vhodné mít blízko dřezu umístěn odpadkový koš. Skvělým pomocníkem je dnes nepříliš používaný drtič odpadů, který si poradí se zbytky jídel snadno a bez jakýchkoliv stop.

Nerezové dřezy  - Jsou vyráběny v nejrůznějších tvarech a detailech – mohou být jak hladké, tak strukturované. Obvykle bývají spojeny s odkládací plochou. Jsou odolné proti chemikáliím, žáru a vysokým teplotám. Jejich životnost je prakticky neomezená.

Granitové dřezy  - Tyto dřezy jsou vyráběny z drceného kamene a akrylátové pryskyřice. Jsou vysoce odolné proti oděrům, poškrábáním a také teplotám do 180°C. Vyrábějí se v nejrůznějších barvách. Jsou ale poněkud dražší, než dřezy nerezové.

Dřezy z umělého kamene - Jsou většinou vyráběny převážně z přírodního materiálu bauxitu a pryskyřice. Vyrábějí se v mnoha barvách a variantách. Krátkodobě odolají i teplotě 360 °C, ale standardně vydrží teploty do 180 °C. Povrch je celistvý, pevný a neporézní. Materiál vydrží velmi dlouho a snadno se udržuje. Jedinou nevýhodou je jeho poměrně vysoká cena.

Nákupního rádce zpracoval obchod:

www.interion.cz