Velikost komory
Jednotlivé drtiče odpadu se od sebe liší nejen počtem otáček a počtem jídel, které zvládne zpracovat, ale také objemem komory. Čím větší komoru bude zařízení mít, tím více odpadu zvládne zpracovat a nemusíte ji tak často čistit. A v neposlední řadě drtič s větší drticí komoru si s opadem poradí snáze.
Existují drtiče o těchto objemech komor:
Manžeta
Gumová manžeta se nachází v hrdle drtiče. Tlumí hluk a zabraňuje stříkání právě drcených zbytků jídla a tekutin zpět do dřezu.
U většiny modelů se dá snadno vytahovat a vracet zpět, takže se dá pohodlně vyčistit. Vyjímatelná manžeta však není u všech drtičů samozřejmostí. Vyjímatelnou manžetu oceníte také v případě, že vám do drtiče spadne něco, co tam nepatří.
Materiál drticí komory
Drticí komora musí být vyrobena z kvalitního a velmi odolného materiálu, protože drtí nejen slupky zeleniny a ovoce, ale také kosti. Dokonce se může stát, že se vám do drtiče dostane nějaký kousek příboru a vy jej nezpozorujete.
Drticí komory tak bývají často zhotoveny z nerezové oceli či ze směsi polyesteru a polyamidu plněným sklem. Mohou mí také smaltovaný povrch, ale ten může popraskat a pak korodovat.
Typ motoru
U drtičů odpadů existují dva typy motorů, a to motor s permanentním magnetem a indukční motor. Zatímco se motor s permanentním magnetem montuje do domácích drtičů, indukční motor bývá součástí profesionálních drtičů.
Motor s permanentním magnetem
Používá se do domácnosti
Vysoký počet otáček (2600–2800 ot/min)
Vysoký výkon hned od začátku spuštění
Není určen k nepřetržitému provozu
Motor se rychle zahřívá
Menší rozměry
Nižší váha
Používá se do profesionálních kuchyní
Nižší počet otáček (1400–1700 ot/min)
Pomalejší rozjezd
V závislosti na modelu bývá určen k nepřetržitému provozu
Motor se nepřehřeje
Větší rozměry
Vyšší váha
Dodatečný vstup
Dodatečný vstup u drtičů oceníte zejména v případě, že budete chtít propojit ještě navíc s myčkou nádobí.