Jak vybrat elektrické natáčky na vlasy?

Chcete mít účes jako od kadeřníka? V tom případě by vám doma neměly chybět elektrické natáčky do vlasů, s jejichž pomocí si vytvoříte velké i malé vlny a během pár minut si zvětšíte objem vašich vlasů. Podle jakých parametrů lze elektrické natáčky vybírat?

Chcete mít účes jako od kadeřníka? V tom případě by vám doma neměly chybět elektrické natáčky do vlasů, s jejichž pomocí si vytvoříte velké i malé vlny a během pár minut si zvětšíte objem vašich vlasů. Podle jakých parametrů lze elektrické natáčky vybírat?

Doba čtení 4 min.
Míša, redakce Heureka.cz

Velikost elektrických natáček

Elektrické natáčky velké

Velké elektrické natáčky využijete především tehdy, máte-li husté a dlouhé vlasy. Vytvoří vám krásné objemné vlny. Obvykle mívají průměr 27 mm nebo 32 mm.

  • Prodávají se zvlášť nebo v sadě několika různých velikostí

  • Jsou bezpečné a neničí vlasy

  • Některé jsou opatřeny funkcí proti přehřívání

Elektrické natáčky malé

Malé elektrické natáčky se vám budou hodit, máte-li vlasy krátké, jemné a řidší. Umožní vám vytvořit menší lokny a zvětšit objem vlasů. Seženete je v průměrech 20 mm, 23 mm či 25 mm.

  • Opět se prodávají zvlášť nebo v sadách s dalšími velikostmi

  • Ocení je ženy s krátkými a velmi krátkými vlasy

  • Snadná manipulace

Podle čeho vybrat

Materiál povrchu

Elektrické natáčky mohou disponovat hned několika různými povrchy, případně jejich kombinacemi. Většina povrchů je k vlasům šetrná a zbytečně je nezatěžuje ani neničí.

Teflonový povrch

Pokud jste zvyklí používat tužidlo do vlasů, případně jiné styligové přípravky, teflonový povrch oceníte, neboť zabraňuje jejich takzvanému zapékání do vlasů. Teflon rovněž rovnoměrně udržuje teplotu natáček a vlasy se zbytečně nekrepatí.

Keramický povrch

Keramika se rychle zahřívá a také rovnoměrně vede teplo. Hodí se pro všechny typy vlasů a díky svému hladkému povrchu zabraňuje jejich lámání.

Titanový povrch

Titan je lehký a extrémně odolný. Hodí se pro pevné a husté vlasy. Lehce vodí teplo a minimalizuje zacuchávání nepoddajných vlasů.

Počet kusů a vlastnosti

Počet kusů

Elektrické natáčky se nejčastěji prodávají v balení po osmi až třiceti kusech. Některá balení obsahují jen jednu velikost natáček, jiná však kombinují různé velikosti.

Vlastnosti

Co by dokonalým elektrickým natáčkám do vlasů nemělo chybět? Kromě již zmíněné dobré vodivosti tepla a jeho rovnoměrného rozprostírání určitě oceníte i funkci rychlého nahřátí, díky které se natáčky zahřejí už během pár desítek sekund. Okraje natáček jsou však chladné, aby s nimi šlo bez problémů a rizika popálení manipulovat. Dozajista využijete i ionizátor, který dodává vlasům lesk a chrání je proti poškození.

Správné používání

Ještě nikdy jste elektrické natáčky na vlasy nepoužili? Rozhodně se nemáte čeho obávat. Tento typ natáček vám ušetří čas a vykouzlí ty nejkrásnější vlny jako od profesionálních vlasových stylistů. Držte se však několika obecně platných zásad:

  • Elektrické natáčky (na rozdíl od těch klasických) používáme pouze na suché vlasy.

  • Nahřátí trvá od několika desítek sekund do zhruba 10 minut.

  • Na každé natáčce najdete světelnou kontrolku, která se v případě zahřátí zbarví nejčastěji doběla.

  • Vlasy si rozdělte do několika pramenů a natočte si je na natáčky. Ty si nechte na hlavě deset až patnáct minut. Záleží na hustotě vlasů a jejich struktuře.

Nejčastější otázky

To bohužel možné není, neboť hrozí, že tím natáčky poškodíte.

Jde sice o relativně běžnou funkci, ale všechny elektrické natáčky touto funkcí nedisponují.

Na to elektrické natáčky uzpůsobené nejsou. Měly by být na hlavě pouze po dobu maximálně patnácti minut, případně tak dlouho, jak uvádí sám jejich výrobce.

Ano, elektrické natáčky jsou velmi šetrné. Natáčky s funkcí ionizace dokonce zvyšují jejich lesk.