Jak vybrat erotický korzet?

Korzet může být součástí spodního prádla nebo plnit roli erotického sexy prádla. Vyskytuje se v mnoha různých variantách. Většinou je z pevnějšího materiálu.

Korzet může být součástí spodního prádla nebo plnit roli erotického sexy prádla. Vyskytuje se v mnoha různých variantách. Většinou je z pevnějšího materiálu.

Doba čtení 2 min.
Kamila, redakce Heureka.cz

Nechcete se zdržovat? Tady máte populární kategorie:

Co je to korzet?

Korzet je součástí spodního prádla a zakrývá celý trup.

Erotický korzet je obvykle z pevnějšího materiálu a jeho funkcí je stažení těla z estetických důvodů. Tlumí a skrývá nedostatky postavy a odhaluje naopak vnady jako prsa a boky. Muži mají odjakživa rádi souměrnost postavy v určitých poměrech (klasická trojice 90/60/90), ačkoli to pro ženu není tolik pohodlné. Většinou plní i funkci podprsenky a dá se použít i jako podvazkový pás.

Z jakých materiálů je dámský erotický korzet?

Jemná síťovina, krajka, kůže, satén, latex.

Erotické korzety plní mnohem více funkci estetickou než stahovací, takže u nich záleží hlavně na vzhledu. Díky tomu bývají vyrobeny z jemných síťovin, krajek, kůže nebo saténu či jejich kombinace.  

V jakých velikostech se erotické korzety vyrábí?

Korzety se řídí klasickými velikostmi a velikostmi podprsenkové části.  

Korzety se vyrábí v klasických velikostech typu M, L, XL, XXL apod. a podprsenkových velikostech typu 65/D, 65 F, 70/C atd., tedy v kombinaci obvodu a velikosti košíčků. Mohou mít navíc nastavitelná ramínka a další prvky.

Jaké jsou varianty erotických korzetů?

Existují varianty v různých barvách, kombinacích materiálů a způsobech zpracování.

Podobně jako například erotická body mají korzety velmi širokou škálu možností provedení. Kromě barevných variant (hlavně černá, bílá, růžová a červená nebo třeba leopardí vzor) existuje mnoho kombinací materiálů i například modelů, které nekryjí prsa. Obvykle si ale drží proporce košilky, která obepíná celý trup nebo aspoň jeho většinu, takže typy sestávající jen z několika proužků látky se skoro nevyskytují. Korzety mívají často odepínatelné podvazky.  

Jaké jsou cenové relace?

Od cca 300 Kč po několik tisíc.  

Cenu korzetu ovlivňuje hlavně materiál a složitost zpracování. Kombinace látek a dalších materiálů jsou většinou nákladnější než korzet z jednoho kusu. Erotický korzet lze pořídit už od cca 300 Kč a horní hranicí je zhruba 2 500 Kč. V případě například dárkových balení nebo speciálních kousků může být cena i vyšší.

Nákupního rádce vytvořil: ruzovyslon.cz