používá se na čistění odpadů. Při výběru se zaměřte na délku potrubí, které potřebujete čistit. Dle délky potrubí následně zvolte délku pera. Doporučujeme zvolit delší pero, se kterým budete mít určitou rezervu. Kromě délky se zaměřte i na průměr potrubí, aby se vám tam protahovací pero pohodlně vlezlo či nebylo zbytečně úzké. Pro běžné domácí čistění by mělo stačit pero o délce 5 m a průměru 9 mm.
Protahovací pero
Podomítkové moduly pro závěsné WC
slouží k připevnění WC ke zdi. Při výběru podomítkového modulu se zaměřte na to, zda budete WC kotvit na zem, do zadní zdi nebo do rámové konstrukce sádrokartonových příček. Pro klasické zazdění doporučujeme podomítkový modul bez rámové konstrukce. Pro stěny jako je sádrokarton vybírejte modul se samonosnou rámovou konstrukci. Podomítkové moduly se kromě velikosti a rozměrů liší právě typem zabudování. Kromě toho si můžete vybrat z různých způsobů splachování (intenzivní, ekologické). Moderní vypouštěcí ventil dokáže splachovat pouze 6/3 nebo 4/2 litru, čímž výrazně šetříte spotřebu vody a životní prostředí.
Ovládací tlačítka k WC
používají se ke splachování WC. Vybírat je můžete z několika materiálových provedeních (plast, kov, sklo). Jednotlivé materiály se od sebe liší vzhledem a samozřejmě i cenou. Tlačítka doporučujeme vybírat dle barvy a materiálu ostatních koupelnových doplňků. Při výběru tlačítka ověřte, zda je tlačítko kompatibilní s podomítkovým modulem.
Tyče k čištění topení
se používají pro čištění ústředního topení. Při výběru se zaměřte na celkovou délku a průměr, které tyče nabízí. Řiďte se typem a rozměry topení, které potřebujete čistit a dle toho zvolte odpovídající tyč.
Ventily a kohouty
jsou určeny na regulaci či zastavení plynu, vody, stlačeného vzduchu, glykolu a mnoha jiných kapalin a látek. Podle toho, jaké médium budete regulovat, vybírejte typ ventilu a odpovídající materiál, ze kterého bude vyroben. Při výběru zohledněte i pracovní tlak a maximální pracovní teplotu, jež můžete ventil vystavit.
Plynová hadice
jsou určeny k propojení spotřebičů k přívodu plynu. Doporučujeme vybírat dle provozní teploty, tlaku, světlosti či požární odolnosti. Nezapomínejte si také změřit délku mezi propojovanými přístroji a dle toho voltu i délku samotné hadice.
Umyvadlové výpusti
slouží k propojení mezi umyvadlem a sifonem. Při výběru se zaměřte na rozměry otvoru v umyvadlu a v přípojném sifonu. Dále také na materiál, ze kterého je umyvadlová výpusť vyrobena. Často se můžeme setkat s levnějším plastem. Tento materiál kvůli častému styku s vodou a mechanickému namáhání nedoporučujeme. Vhodnější je mosaz či nerez, u kterých nehrozí zničení povrchové úpravy. Při rozhodování dejte i na barevné sladění s umyvadlovou baterií. Jelikož některé umyvadlové výpusti obsahují i zátku, obvykle z kovu, je vhodné, aby zátka barevně i materiálově ladila s baterií. Po volbě materiálu si vyberte způsob uzavření umyvadlové výpusti. To oceníte, když budete chtít prát v ruce prádlo či umývat dítě. Nejlevnější systémy nabízí klasickou gumovou zátku, která však nepůsobí příliš dobře. Mnohem lepším řešením je integrovaná zátka ve výpusti v rámci systému click/clack, který zajistí zavření či otevření umyvadla pouhým stisknutím na zátku.
Výběr materiálu
Dle toho, kde budete instalační potřeby používat, s jakou kapalinou budou přicházet do styku, zda bude předmět vystavován venkovním vlivům, vybírejte materiál, ze kterého je vyroben. Mezi nejlevnější materiál patří plast, který je však křehčí a může tak dojít k jeho snadnějšímu poškození. Mnohem odolnější jsou materiály jako mosaz či měď, které jsou však výrazně dražší.
Průvodce dodal internetový obchod AkoupelnyAtopeni.cz.