Jak vybrat klasický fotorámeček?

Fotorámečky krásně dotváří jakýkoliv interiér a jsou velmi oblíbenou dekorací všech domovů - ukládáme do nich vzpomínky na naše oblíbené situace a osoby.

Fotorámečky krásně dotváří jakýkoliv interiér a jsou velmi oblíbenou dekorací všech domovů - ukládáme do nich vzpomínky na naše oblíbené situace a osoby.

Doba čtení 2 min.
Jan, redakce Heureka.cz

Při výběru fotorámečků dbejte na to, aby vám ladily se zbytkem interiéru. Nejprve musíme sladit barvu - je dobré proto barevně dodržet styl ostatních dekorací daného pokoje. Nemusí jít však jen o barvu, na co se při slaďování s ostatními bytovými doplňky zaměřit.

Z čeho se fotorámečky vyrábí

Důležitý je samozřejmě také materiál. Velmi oblíbené jsou fotorámečky ze dřeva, protože se jedná o přírodní materiál a při vytváření toho pravého domova dáváme přednost právě přirozenosti před umělými studenými materiály. Dřevěné rámečky jsou často barevné a vzorované, najdeme i různě tvarované a spojované – záleží, jaký je typ interiéru, kam rámečky umisťujeme.

Dalšími oblíbenými materiály jsou kov a plast, které se používají spíše o fotografií postavených na skříňkách v obývacím pokoji. Výjimečně narazíte i na keramiku - tady je ovšem potřeba dát si pozor na odolnost, takže pokud máte v okolí malé děti nebo zvířata, při pádu o keramické rámečky pravděpodobně přijdete.

Fotorámeček do kanceláře

Vybíráme-li ovšem fotorámeček do pracovny, často saháme spíše po strohém stylu - v takovém prostředí nám má sloužit jako připomenutí, ne však jako dekorace. Barevně jsou proto vhodné spíše kombinace šedé, hnědé, černé a bílé bez výraznějších vzorů. Vhodnějším materiálem je zde plast nebo kov, okraje bývají jen tenké a ne příliš výrazné.

Zavěsit nebo položit

Závěsné rámečky jsou čím dál tím oblíbenější díky tomu, že do nich můžete umístit více fotografií najednou. Výjimkou nejsou ani formáty A3 i větší. Tento typ fotorámečků může obsahovat několik různých políček, kam umístit tematicky příbuzné fotografie a vytvořit si tak vzpomínkovou koláž. Nemáte-li ovšem tolik prostoru, sáhněte po rámečcích pro 2-3 fotografie - jejich spojení bývá nápaditější a zároveň se vyrábí v různých tvarech, jako třeba srdce, ne jen strohý obdélník.

Nákupního rádce připravil obchod beautifulhome.cz.