Požadavky
Před nákupem přípravků na oči se seznamte s jednotlivými typy produktů a promyslete si, co od nich požadujete. Pod označením přípravky na oči se skrývá jak dekorativní kosmetika na oči a obočí, tak doplňující produkty, které rozjasňují a připravují oční okolí na líčení.
Při výběru přípravků, jako jsou podkladové báze, korektory a rozjasňovače, berte v úvahu věk a typ pleti. Pokud vás začínají trápit vrásky okolo očí, zaměřte se na anti-age přípravky, které pokožku hydratují, vypínají a redukují drobné vrásky.
Výhodou těchto přípravků je také SPF ochrana proti nežádoucímu ultrafialovému záření, které může způsobit vznik pigmentových skvrn a vrásek. Pokud sháníte oční líčení na léto nebo na sport, poohlédněte se po voděodolných přípravcích, které se po prvním kontaktu s vodou nerozmažou.
Konzistence a typ balení
Na jemné oční okolí se tekuté přípravky dobře nanášejí a rychle se vstřebávají. Dají se jemně vklepat do kůže nebo lehce rozetřít s minim álním třením. Tekutým očním linkám musíte dát chvilku, aby zaschly. Krémové přípravky se na oční okolí snadno nanášejí vklepáváním nebo roztíráním. Stejně dobře se nanášejí i krémové oční stíny, jsou syté a vypadají skvěle, ale snadno se rozmazávají, slévají, tvoří nevzhledné linky a ulpívají v záhybech, a proto před líčením použijte bázi pod oční stíny, která je udrží na místě. Gelovou konzistenci mají stylingové přípravky na obočí, oční stíny a také oční linky. Po nanesení gelových dekorativních přípravků musíte stejně jako u těch tekutých chvilku počkat, než zaschnou, jinak byste je rozmazali. Tuhé korektory, stíny a rozjasňovače jemnou kůžičku kolem očí většinou nepříjemně tahají a napínají, ale na druhou stranu nabízí intenzivní krytí. Pudrovou a sypkou konzistenci mají stíny na oči a na obočí. K jejich nanášení si musíte pořídit, pokud již není součástí balení, štěteček nebo drobnou houbičku. Mějte na paměti, že se pudr usazuje ve vráskách. Před použitím použijte vyhlazující podkladovou bázi.
Neméně důležitý je také typ balení. Aby vám kosmetika dlouho vydržela, musíte dodržovat hygienu, a pokud možno nesahat prsty do krabiček a kelímků. Bakterie, které máte na rukou, by kontaminovaly celé balení. Na nanášení přípravků si pořiďte houbičku, štěteček nebo kosmetickou špachtli.
Velikost balení/objem
Velikost balení a objem vybírejte podle toho, jak často plánujete přípravek používat. Pokud to bude denně, vyplatí se vám nákup velkého balení, jež vychází zpravidla levněji než to menší. U přípravků, které budete používat občas nebo si je chcete jen vyzkoušet, sáhněte po malém balení, abyste ho zvládli spotřebovat dřív, než uplyne doba expirace.
U nepoužité kosmetiky sledujte maximální dobu spotřeby, která je uvedena na každém obale. Po otevření je směrodatný údaj v ikonce „kelímku“. Udává, kolik měsíců po otevření můžete přípravek používat. Například 12M vám říká, že je použitelný 12 měsíců od otevření.