Jak vybrat rybářské kalhoty a kraťasy?

NULL

NULL

Doba čtení 2 min.
Kateřina, redakce Heureka.cz

Rychlé odkazy:

Rybářské kalhoty a kraťasy:

Pánské

Dámské

Rybářské kalhoty do 1 000,-

Rybářské kalhoty do 2 000,-

Kraťasy včetně koupacích šortek nabízí např. R-spekt.

Tepláky

Lehké tepláky a letní nepromokavé kalhoty na ryby vyrábí např.:

Fox

Hot spot Design

DOC

Nash

Takové kalhoty musí být hlavně pohodlné. Jsou často vybavené uzavíracími kapsami na potřebnou výbavu a stahovacím systémem kolem pasu a kotníků. Bývají vyrobené z bavlny s příměsí např. elastanu nebo polyesteru.

Zateplené kalhoty

Zateplené rybářské kalhoty s kšandami najdete např. pod značkou:

Prologic

Baleno

Pinewood

Budou potřeba v chladných nebo deštivých dnech. Jsou zpravidla nepromokavé, a to včetně kapes. Mnoho modelů patří do kompletu s bundami stejného výrobce a tvoří dohromady funkční i stylový celek. V opravdu mrazivých dnech se dají kalhoty podpořit ještě jednou podvlékací vrstvou, která nenaruší prodyšnost, ale udrží více tepla. 

Podvlékací spodky jsou z hřejivých, funkčních materiálů, např. z polyesteru nebo celulózových vláken s příměsí bavlny nebo také z vlny Merino. Podvlíkačky odvádějí pot od těla udržují tepelný komfort po celou dobu pobytu venku. Díky plochým švům a anatomickému střihu se skvěle přizpůsobí tvaru těla, nijak tedy neomezují rybáře v pohybu.

Vybrané modely jsou díky zvláštním technologiím antibakteriální. Této vlastnosti se dá docílit např. příměsí stříbra. Ovčí vlna Merino je přirozené antibakteriální.

Kalhoty do extrémních podmínek

Rybářské kalhoty do extrémních podmínek nabízí např. výrobci:

Graff

Geoff Anderson

Rybářské kalhoty tohoto typu jsou připraveny na ty horší scénáře, které dokáže počasí připravit. Jsou vyrobené z odolných materiálů, zvlášť se dbá na střih a praktičnost. Dají se využít nejen při rybaření, ale i myslivosti nebo turistice. 

Kalhoty musí poskytovat dokonalý tepelný komfort. Pomocí pásků se dá nastavit obvod pasu a ve spojení s elastickými šlemi dokonale padnou. Velmi zatěžovaná zadní část a oblast kolen jsou zesílené a materiál je odolný proti vlhkosti, nečistotám a silnému větru. Nechybí kapsy na klasický nebo suchý zip. 

Nákupního rádce dodal: Chyť a pusť