Jak vybrat squashové výplety?

Výplet je důležitou součástí squashové rakety. Dobře zvolený výplet rakety se velmi podílí na celkovém dojmu z rakety a tudíž i ze hry.

Výplet je důležitou součástí squashové rakety. Dobře zvolený výplet rakety se velmi podílí na celkovém dojmu z rakety a tudíž i ze hry.

Doba čtení 1 min.
Andrea, redakce Heureka.cz

Nejoblíbenější výrobci:  Ashaway, Tecnifibre, Wilson

Podle čeho mám výplet vybírat?

Výplety budete vybírat podle délky role v balení, dále podle průměru výpletu, úrovně hry a kvality rakety a samozřejmě podle ceny a značky. Existují i různé barevné provedení.

Výplet je důležitou součástí squashové rakety. Výplety se prodávají v balení v rolích, kdy se cena odvíjí od délky dané role. Je pochopitelné, že čím delší role bude, tím bude cena vyšší. Na jednu squashovou raketu vám bude bohatě stačit okolo 9m výpletu. Naopak zbude-li vám kousek menší než 6m, pak vám bude těžko stačit. Rozdílné jsou průměry vláken výpletu . Záleží také na zvolené značce, je dobré dodržet stejného výrobce rakety i výpletu. Hrajete-li squash na závodní úrovni, máte jistě velmi dobrou raketu. Potom je vhodně si pořídit dražší výplet. Ceny se pohybují v závislosti na balení zhruba od 100,- do 4000,- kč za 130 metrů. Kvalitnější výplety jsou dražší.

Vybrané squashové výplety a jejich účinek na hru

Správně zvolený výplet by měl zvýšit sílu a zároveň kontrolu na raketě. Výplety bývají upravovány různými technologiemi pro zvýšení trvanlivosti, odolnosti proti vlhkosti a výkonnosti.

Rozdíl ve hře s raketou, která byla opatřena novým výpletem by měl být patrný od prvního okamžiku. Zvýší se vám razance při úderech při zlepšení kontroly a pohodlí při hře. Tedy jinak řečeno, cit v raketě bude lepší při razantnějších úderech. Tecnifibre X-One Biphase 1,18 mm (9,5m) je opatřen elastickými vlákny, které dodávají maximum síly do úderů při zachování kontroly, navíc je upraven pro větší trvanlivost. Pořídíte jej pod hranici 500,- kč. Výplet Keencraft Tourn.Pro PRIME je určen pro závodní hru. Struny jsou vyráběny technologií s trojitou pečetí, která zajišťuje vyšší výkonnost výpletu, delší trvanlivost o 35% a vyšší odolnost proti vlhkosti o 75%.

Vybrat Squashový výplet