Jak vybrat stojan na zubní kartáčky?

Zdánlivě banální výběr stojanu na zubní kartáčky může způsobit řadu nepříjemností a ani po pečlivém výběru nemusí stojan plnit svoji funkci dle vašich představ. Složitost výběru způsobuje především návaznost výběru stojanu na další koupelnové vybavení a celkové uzpůsobení prostoru v okolí umyvadla.

Zdánlivě banální výběr stojanu na zubní kartáčky může způsobit řadu nepříjemností a ani po pečlivém výběru nemusí stojan plnit svoji funkci dle vašich představ. Složitost výběru způsobuje především návaznost výběru stojanu na další koupelnové vybavení a celkové uzpůsobení prostoru v okolí umyvadla.

Doba čtení 3 min.
Filip, redakce Heureka.cz

Začněte výběrem umístění

Přemýšlejte nad výběrem stojanu na zubní kartáčky v souvislostech. Správné umístění totiž rozhodne o vašem celkovém pohodlí při každodenním čištění zubů.

Praváci nebo leváci

Kdo obývá vaši domácnost? Jsou to praváci nebo leváci? Přizpůsobte umístění stojanu na kartáčky převládající většině.

Prostor nad stojanem

Počítejte s určitou délkou kartáčku a nutností mít nad stojanem dostatečný prostor pro manipulaci. Často se totiž setkáte s tím, že je kousek nad stojanem na kartáčky umístěna koupelnová skříňka, která brání pohodlnému vytahování kartáčků.

Myslete i na děti

Do jaké výšky plánujete stojan na kartáčky umístit? Myslíte při svém rozhodování i na děti? Umístěte kartáčky do takové výšky, aby byly děti samostatné a vy jim nemuseli každé ráno i večer kartáček podávat.

Typ a provedení

Na trhu se setkáte s celou řadou nejrůznějších provedení stojanů na kartáčky. A nejde přitom jen o stojany, ale také o nejrůznější držáky, dózy a kelímky. Pomyslné nůžky v různorodosti designu se navíc stále více rozevírají – důvodem jsou nové technologie a snaha výrobců vymýšlet nová neotřelá řešení, která moderního spotřebitele zaujmou.

Držáky kartáčků

Jednou z nejrozšířenějších variant uskladnění kartáčků jsou drážky. Ty se nejčastěji připevňují přímo ke zdi, nad umyvadlo. Populárním materiálem je v těchto případech chrom nebo kombinace chromu a skla. Sáhnete-li po tomto řešení, nezapomeňte, že kromě kartáčků musíte někam uložit i pastu – držáky na kartáčky občas na tento funkční detail zapomínají.

NOVASERVIS NOVATORRE 3 držák kartáčků a pasty chrom 6334,0

Držáky skleniček

Držáky skleniček jsou obdobou držáků na kartáčky. Jen v sobě nemají pouze otvory na zasunutí kartáčků a pasty, ale jeden velký otvor pro skleničku či kelímek, do kterého vše schováte. Některé držáky nabízejí také alternativu v podobě kombinace držáku na skleničku a držáku na kartáček – ty se hodí především do koupelen, kde počítáte s využitím větším počtem lidí.

NOVASERVIS NOVATORRE 3 dvojitý držák kartáčků chrom/sklo 6357,0

Kelímky a skleničky

V mnoha koupelnách jsou držáky nevhodné – ať už z důvodu nedostatku místa či estetického. Jako správná volba se pak jeví kelímky či skleničky na postavení. Ty už dávno nejsou strohou průhlednou nádobkou, kde je vidět usazená nečistota. Dnes se často jedná o designové skvosty, které se stanou jedním z koupelnových detailů, které podtrhnou vaši nápaditost a originalitu. V takovém případě se použitým materiálům meze nekladou. Setkáte se s keramikou, nerezem, sklem, dřevem, plastem a jejich nejrůznějšími kombinacemi. Budete-li si kelímek či skleničku pořizovat, najděte pro něj vhodné umístění, někde na okraji umyvadla nebo mimo něj.  Zároveň myslete na to, že lehounký plastový kelímek se váhou pasty snadno převáží a vy tak s každodenní pravidelností budete vracet kartáčky i s kelímkem na své místo, a to přeci nechcete.

BOB držák kartáčků na postavení, modrá

Cena

Stojany na kartáčky mohou být levným tuctovým doplňkem, ale i poměrně drahou designovou záležitostí – čemu dáte přednost? Běžně je koupíte za 200 Kč, ale i za několik tisíc korun. Za co v takovém případě platíte?

Především jde o originalitu, použité materiály a také výrobce, kteří si často nechávají za svůj nápad a jméno zaplatit. Pro někoho může jít o zbytečně utracené peníze, ale dostatečně velká nabídka luxusních stojanů na kartáčky jasně ukazuje, že stále více lidí v tomto koupelnovém doplňku spatřuje možnost odlišit se. Proč by také ne. Vždyť jde o věc, kterou kupujete na dlouhé roky.

Shrnutí výběru stojanu na kartáčky

Předně si vymyslete, kde a z jakých důvodů chcete mít svůj držák na kartáčky umístěný. Poté řešte, jestli jej zavěsíte na stěnu či položíte na umyvadlo. Až následně vybírejte design, materiály a zkoumejte cenové rozpětí. Budete-li chtít do stojanů na kartáčky investovat, pak se spolehněte na ověřené výrobce, kteří vědí, proč vyšší cenu požadují a zároveň si ji dokážou obhájit.

Rádce pro vás zpracoval eshop http://www.koupelnovevybaveni.cz/