Jak vybrat tašku na krmivo?

Vhodná rybářská taška na krmivo může mít velice variabilní tvar, i použitý materiál se může lišit, vždy by ale měla být dobře omyvatelná a co nejodolnější proti povětrnostním vlivům. Navíc každý ocení dobré řemeslné zpracování (ať už se jedná o švy, zapínání nebo madla či popruhy), neměla by být ani příliš těžká. Některé jsou poměrně specializovanými výrobky, jiné lze využít i pro více rozmanitých účelů.

Vhodná rybářská taška na krmivo může mít velice variabilní tvar, i použitý materiál se může lišit, vždy by ale měla být dobře omyvatelná a co nejodolnější proti povětrnostním vlivům. Navíc každý ocení dobré řemeslné zpracování (ať už se jedná o švy, zapínání nebo madla či popruhy), neměla by být ani příliš těžká. Některé jsou poměrně specializovanými výrobky, jiné lze využít i pro více rozmanitých účelů.

Doba čtení 4 min.
Aneta, redakce Heureka.cz

JEN TAK ZAMÁVAT KOBROU NEBO SI ZASTŘÍLET PRAKEM

Pokud budeme chtít větším množstvím boilies nebo pelet zakrmit lovná místa a návnadu budeme „zastřelovat“ na místo určení těmito pomůckami, výbornou službu nám prokáže ledvinka na návnady, která bude velmi ohleduplným způsobem šetřit naše záda. Zastavit se, položit kyblík nebi sáček s návnadami, ohnout se, vybrat jich několik, odhodit je a vše opakovat sále dokola, to není nic moc příjemného. S ledvinkou je to jinak.

Stačí sáhnout do tašky, kterou máme upevněnu u pasu (je to pohodlnější a příjemnější než taška přes rameno, pokud nevěříte, vyzkoušejte to sami) a můžete krmné kuličky vložit do vrhací tyče nebo do kornoutku praku. Šup!...a hned sáhnete pro další várku, až je ve vodě požadované množství. Můžete si zvolit odpovídající velikost, pokud už máte trochu „v oku“ svoji spotřebu na požadované zakrmení. Ledvinku využijeme i pro krmení pomocí zakrmovací lopatky nebo na směs pro transport krmných koulí přímo u vody. Jednoduchá a praktická pomůcka se zpevněným dnem a snadno omyvatelná.

UDRŽET NÁVNADY V CHLADNU

bývá velmi důležité především v teplých letních měsících, k tomu slouží tašky s termoizolačními vložkami, které zaručeně po dlouhou dobu udrží návnady v chladnu. Nadipované nástrahy v teple mnohem rychleji rychle ztrácejí své magické vůně, pokud do směsí použijete červy a další přísady živočišného původu, opět je chladicí taška z nezaplacení. I boilies a pelety je lépe přechovávat při nižší teplotě, o tom není pochyb.

Termoizolační tašky se vyrábějí v několika velikostech, proto si můžeme do malé vložit dvě nebo tři kila návnady a jít zakrmit, budeme-li ale u vody déle nebo budeme krmit na hodně místech a často dokrmovat, sáhnout můžeme i po „velikánech“, do jejichž útrob se vejde až dvacet kilogramů krmení! Pokud vložky správně nachladíme a tašku otevíráme je na krátkou chvíli v případě odebírání krmení, udrží se ve vnitřním prostoru nízká teplota opravdu hodně dlouho. Tašky mají úchopná ucha a zpravidla i odnímatelný a nastavitelný popruh pro přehození přes rameno. Chladicí vložky lze vyjmout a proto čištění i omývání tašky od zbytků krmení je velmi rychlé a snadné. Většinou je dno zesílené a vyztužené, zvenku na tašce najdeme i nějakou ti kapsičku na rybářské drobnosti a úchyt na nastřelovací prak. Vyberte si tašku s kvalitním zipem, jakmile by nastaly problémy s jeho zavíráním, chladící efekt by se mohl rapidně snížit! Před výpravou k vodě vždy všechny termovložky důkladně nachlaďte podle návodu, který u každého pořádného výrobku najdete.

MÍCHÁNÍ KRMNÉ SMĚSI U VODY

má nesporně svoje výhody. Směs připravíte přesně podle právě panujících podmínek, bude čerstvá a namícháte si požadované množství. Navíc ne každého doma s nadšením vidí řádit s nejrůznějšími ingrediencemi v kuchyni nebo kdekoli jinde. Ale pokud chcete míchat směsi u vody, budete s sebou vozit kromě rybářské výbavy ještě kbelíky a misky? Kdepak, nemusíte! Stačí přibalit praktické skládací míchací tašky a vědra, místa zaberou minimálně a tak se do auta vejdete i s kamarády a celou výbavou. Míchací nádoby prostě na místě vytáhnete a hned se můžete pustit do přípravy směsí.

Nejčastěji jsou kulaté, najdete ale i oválné nebo obdélníkové tvary, jak si budete přát. Průměr základy i výška se u různých vzorů výrazně liší, zvolte si tu vhodnou podle potřeby. Tyto skládací nádoby jsou vyrobeny nejčastěji z dokonale nepromokavého syntetického materiálu, dno bývá zesílené a horní lem obšitý nebo vyztužený kovovým či plastovým kroužkem, stejně jako základna. Proto nádoba při míchání dobře drží tvar a nehroutí se vám pod rukama. Navíc je vybavena madly nebo závěsnými poutky pro snadnou manipulaci. Údržba snad ani jednodušší být nemůže, stačí je opravdu důkladně omýt. Zbytky zkaženého krmení by totiž při příštím míchání mohly být důvodem, že se ryby takovému nepodarku raději vyhnou! Pokud se při míchání směsí vyvarujete použití ostrých předmětů a hrubé síly, s trochou péče vám takový skládací kbelík nebo taška vydrží po mnoho sezón. Skladnost těchto nádob je prostě úžasnou výhodou, stejně jako nízká hmotnost.

SUŠÍCÍ SAKY A TAŠKY

využijete především na boilies, ať už se jedná o dosušení hotových kuliček, vysušení mražených nebo prostě vzdušné a praktické uskladnění. Pokud potřebujete své vlastnoručně zhotovené boilies dosušit, je to skvělá pomůcka, stejně tak pro dosušování mražených boilies přímo u vody, neriskujete, že se vám do nich (vysypaných někde na dece)pustí zvědavý kolemjdoucí psík nebo že se při sušení někomu podaří je rozsypat a budete trávit spoustu času jejich sbíráním v trávě.

Boilies je třeba sušit v normálních teplotách, rozhodně ne na prudkém slunci nebo nad zdrojem tepla, jako jsou kamna, vařiče nebo snad dokonce ohniště! Nejen že by došlo k jejich popraskání při urychleném zbavování vody, i pro ryby voňavé dipy a další atraktory, které se při jejich přípravě používají, by přišly zčásti vniveč. Časem ztrácejí pozvolna při styku se vzduchem kuličky boilies aroma, které jste do nich pracně „vpravili“ při jejich přípravě, proto tyto tašky nejsou úplně vhodné pro dlouhodobé uložení hotového boilies, doma je raději zmrazíme nebo použijeme vakuového balení. Pro sušení a uložení u vody jsou však ideální, za deště je však nesmíme zapomenout uklidit včas někam pod střechu nebo do auta. Tyto vaky jsou zhotoveny z poměrně husté, ale dokonale prodyšné síťoviny a opatřeny pevnými popruhy pro zavěšení i přenášení. Vždy je zbavte zbytků a drobečků, občas si zaslouží i vyprat.