Nejlepší reproduktory k PC

KEF LSX II
2 recenzí
- 29990 - 29990 Kč

Logitech Z407
5 recenzí
- 2471 - 3693.3 Kč

Edifier R1280DB
23 recenzí
- 2150 - 3924 Kč

Logitech Z-906
127 recenzí
- 5520 - 10890 Kč

Pioneer Dj DM-50D
0 recenzí
- 5799 - 6990 Kč

Edifier S350DB
8 recenzí
- 6589 - 10295.3 Kč

Ruark MR1 Mk2
3 recenzí
- 9990 - 21990 Kč

Logitech G560
5 recenzí
- 5289 - 8784 Kč

Creative Labs T100
1 recenzí
- 2589 - 3099 Kč
Nejlepší reproduktory k TV aneb nejlepší soundbary

SONY HT-A7000
2 recenzí
- 19990 - 19990 Kč

Sonos Arc
22 recenzí
- 17440 - 25991 Kč

Sonos Beam 2
12 recenzí
- 9489 - 13990 Kč

Sennheiser Ambeo Soundbar Plus
4 recenzí
- 32900 - 37900 Kč
Nejlepší přenosné Bluetooth reproduktory k mobilu

JBL Xtreme 3
74 recenzí
- 4990 - 8582 Kč

Audio Pro Addon C3
2 recenzí
- 5899 - 6090 Kč

Sonos Move
28 recenzí
- 8490 - 12796 Kč

JBL Flip 6
157 recenzí
- 2355 - 3890 Kč

Bang & Olufsen BeoPlay A1 2nd Gen
18 recenzí
- 7488 - 8129 Kč

Bose Soundlink Flex
41 recenzí
- 3041 - 6840 Kč

JBL Charge 5
240 recenzí
- 3370 - 6751 Kč

JBL Clip 4
39 recenzí
- 849 - 2039 Kč

JBL Go 3
146 recenzí
- 842 - 1600.23 Kč
Nejlepší levné reproduktory k PC

Creative Pebble Plus
5 recenzí
- 445 - 1319 Kč

Logitech Z-313
62 recenzí
- 1099 - 1540 Kč

Potřebuji vůbec externí reproduktory?
Reproduktory nejsou levnou záležitostí. Dokáží se vám pořádně zakousnout do peněženky. Jistě vám proto vrtá hlavou: „Všiml bych si vůbec rozdílu mezi těmi v mé televizi (nebo počítači a mobilním telefonu) a těmi rádoby super externími?“ My vám říkáme, že ano, poznali. Jednoznačně. A to i bez toho, aniž byste za ně utratili majlant. I levnější reproduktory a soundbary podávají znatelně lepší audio, než reproduktory zabudované ve kterémkoliv vašem multimediálním zařízení. Lepší o tolik, že to poznáte na první poslech. Nemusíte být žádní zvukoví experti se studnou zkušeností.
Nezáleží na tom, zda holdujete filmům, seriálům, videohrám, hudbě, nebo všemu zmíněnému najednou - bez dobrého zvuku jsou veškeré tyto zážitky poloviční. Možná ani to ne. Chybí jim náležitá atmosféra. Nemají grády. Jsou suché.
Pokaždé, když slyšíme řvát hudbu z reproduktorů nějakého nenápadného notebooku, dumáme: „Hrají tu písničku opravdu profesionální muzikanti? Nejde jen o něčí první chabý pokus v beatboxu?“ Hudba je jen tak dobrá jako reproduktory, z kterých vychází. Tak se přestaňte mučit těmi integrovanými a pořiďte si nějaké kvalitní. Nebudete-li na nich šetřit, vydrží vám možná i déle než vaše auto.

Reproduktory, nebo sluchátka?
Zatímco bitva mezi zabudovanými reproduktory a externími reproduktory má vítěze jasného, boj mezi externími reproduktory a sluchátky je mnohem vyrovnanější. Každé z těchto zařízení má něco do sebe. Každé má tudíž své zarputilé fanoušky i umíněné odpůrce.
Co na to říká vaše okolí?
Reproduktory a sluchátka se liší samozřejmě hlavně v tom, že zatímco sluchátka hrají jen a jen pro vás, reproduktory hrají pro každého v okolí - ať už dané osoby poslouchat chtějí, nebo ne. A sousedé chtějí (ne)překvapivě málokdy. Skoro bychom řekli, že nikdy. Rozhodování mezi těmito dvěma zařízeními je díky tomu převážně velice snadné. Buď nemáte prostor jen pro sebe a musíte se „uskromnit“ se sluchátky, nebo máte prostoru až až a můžete se naplno rozparádit s reproduktory.
Kvalita zvuku
Sluchátka ale nejsou nutně horší. Vůbec ne. Hudební nadšenci možná preferují reproduktory, ale sluchátka mají ve většině případů přirozenější a čistší zvuk. Nejsou totiž závislá na místnosti, ve které hrají. Zvuk z nich putuje přímo do vašich uší se všemi svými nuancemi a detaily. Zvuk z reproduktorů se naopak odráží od zdí, od stropu a od podlahy a k vám může doputovat slušně zdeformovaný. Kvalitní sluchátka jsou také výrazně levnější než solidní reprosoustava a můžete si je s sebou vzít kamkoliv. Benefitů tedy mají dostatek.
Co při poslechu cítíte?
Ne každého ale zajímají detaily a čistota zvuku nebo cena. Někdy je to všechno výhradně o pocitu, o emocích, o vibracích v celém těle. A tam sluchátka ztrácí, i ta nejlepší. Basy mají, to ano, ale limitované. Ucítíte je maximálně ve své hlavě, ne v celém těle.
Debata o tom, zda jsou lepší sluchátka, nebo reproduktory tak může pokračovat do nekonečna, a pokračovat bez pochyb i bude. Nemá totiž objektivně jasného vítěze, jedině vašeho vlastního - subjektivního. My máme doma raději reproduktory a na cestách zas preferujeme sluchátka - nikoho tak nediskriminujeme.

Aparatury pro univerzální použití
2210 produktů

Bezdrátová sluchátka
3557 produktů

Herní sluchátka
7845 produktů

Na co se soustředit při výběru?
Při výběru reproduktorů narazíte na spousty více či méně známých značek a na kopec důležitě vypadajících parametrů, z nichž některé jsou ale docela irelevantní. Na co se před koupí zaměřit a jak se nespálit?
Co budu nejčastěji poslouchat?
Na prvním místě vždycky stojí kvalita zvuku. Extrémně subjektivní kvalita zvuku. Můžete strávit dny a týdny studováním všech dostupných čísel a rozjímat nad každým parametrem, ale ve finále jde hlavně o to, jak dané reproduktory zní vám - vašemu sluchu, a jak vám na nich zní vámi nejvíce poslouchaná média.

Na vlastní uši
Nejlepším tipem, který vám zde můžeme dát, je jít si poslechnout pár modelů do nejbližšího obchodu a zjistit, co je pro vás důležité, co si od reproduktorů slibujete. Ideálně si na nich poslechněte něco, co už dobře znáte, ať víte, jak by to mělo znít - například vaši nejoblíbenější písničku.
Ne každý má však za rohem hudební obchod - co s tím? Čtěte hodně recenzí a možná vám s počátečními komplikacemi pomohou naše rady.

Subwoofer
Koukáte-li každý den na akční snímky, hrajete-li hodně her a posloucháte-li elektronickou hudbu, pak pravděpodobně oceníte hluboké basy. A ty nejhlubší basy umí podat jedině dedikovaný subwoofer - samostatný reproduktor zaměřený na nízké frekvence. Jak poznáte, že je subwoofer součástí vámi vybrané reprosoustavy? Podívejte se na druhé číslo v názvu produktu a je-li tam jednička, máte vyhráno. První číslo pak značí počet reproduktorů pokrývajících vysoké a střední tóny. Reprosoustava 5.1 má tedy dohromady šest reproduktorů, z nichž jeden je subwoofer a zbylých pět bude pohromadě obstojně produkovat prostorový zvuk.

Soundbar, nebo Bluetooth reproduktor?
Pokud nechcete mít byt plný malých satelitních reproduktorů (a hlavně byt plný kilometrů a kilometrů kabelů), pak můžete sáhnout po soundbaru. Jednom malém moderním reproduktoru, který ladně vklouzne pod vaši televizi, nebo pod váš monitor, a nikdo si ho tam ani nevšimne. V současnosti jde o jedno z nejjednodušších a nejefektivnějších řešení domácího audia. Soundbary jsou perfektním spojením výkonu a snadnosti nastavení. Stejně dobře by vám ale mohl posloužit i Bluetooth reproduktor. Jeho výhodami jsou snadná přenositelnost a univerzálnost - nemusí desítky let obývat jediné místo ve vašem obýváku, můžete ho s sebou brát na cesty.
Aktivní vs. pasivní reproduktory
Audiozačátečníkům bychom doporučili se vyhnout tzv. pasivním reproduktorům a držet se těch aktivních. Pasivní reproduktory jsou reproduktory vyšší třídy bez zabudovaného zesilovače. Ke své funkčnosti vyžadují zesilovač externí. Aktivní naopak již mají vše, co potřebujete, a stačí je jenom zapojit - jsou mnohem uživatelsky přívětivější.

Reproduktory 5.1
35 produktů

Kam své reproduktory umístím?
Na zvuk nemá vliv pouze kvalita vašich reproduktorů, ale také prostředí, do kterého je umístíte, a konkrétní místo, na které je položíte. Obecně platí, že do malé místnosti se hodí malé reproduktory a do velké místnosti zase ty velké. Logické, ale stojí to za vyřčení. Malé reproduktory by nemusely mít pro ozvučení velké místnosti dostatečný výkon a velké reproduktory by mohly menší místnost převálcovat a nezněly by v ní nejlépe.
Malou nápovědou ohledně výkonu vám může být kromě velikosti reproduktorů také jejich výkon RMS uváděný ve wattech.
Výkon a velikost je jedna věc, kam ale reproduktory dát? Neumisťujte je blízko ke zdi, nechte za nimi alespoň jeden metr místa a pokud je to možné, nestavte je přímo na zem (ledaže jste se rozhodli pro reproduktory sloupové). Ideálem je mít zvláštní stojan, ale poslouží vám i stabilní regály. Reproduktory se snažte namířit směrem ke svému místu - ke své nejčastější pozici poslechu. Neměly by tedy stát rovnoběžně vedle sebe, ačkoliv to samozřejmě vypadá nejlépe. A očividná poznámka na konec - nestavte nic přímo před reproduktory. Zvuk se od toho bude odrážet a dopadne to jako tichá pošta. Dorazí k vám něco úplně jiného, než byste čekali.
Pokud stále nejste spokojeni s výsledky, nic se neděje. Experimentujte, zkoušejte různá rozestavení a nakonec vyberte to nejlepší.

Reprosoustavy a reproduktory
6202 produktů

Držáky na reproduktory
1025 produktů

Budou mi reproduktory ladit se zbytkem interiéru?
Reproduktory se stanou součástí vašeho domácího dekoru, tak ne že si koupíte nějaké ohyzdné škaredy. Budete na ně muset koukat každý den a jak jsme zmínili výše - nebudete je moct nikam schovat - nehrály by dobře.
Kromě takových samozřejmostí jako je jejich barva a materiál myslete také na jejich velikost - speciálně u soundbarů, které se vám musí vejít pod televizi nebo pod monitor. Chcete přece vidět na celou obrazovku, ne jen na její horní půlku.

Pár rad na závěr
Reproduktory lze obvykle připojit několika různými způsoby. Ujistěte se proto, že vaše televize, nebo váš počítač mají ty správné porty. Klasikou je 3,5mm jack, ale setkáte se i s připojením přes USB a přes HDMI. A máte-li kabelů tak akorát dost, dejte šanci reproduktorům s Bluetooth.
A proč si rovnou nevybrat reproduktor, nebo soundbar se zabudovaným hlasovým asistentem a zabít dvě mouchy jednou ranou?
Zanedbávanou částí reproduktorů je jejich ovládání. Některé reprosoustavy se prodávají s bezdrátovým ovladačem a jiné mají ovládání přímo na sobě. Popřemýšlejte o tom, jak je budete používat a možná přijdete na to, že mít vždy po ruce ovladač s tlačítkem „mute“ je docela praktické. Co kdyby na vás zrovna naběhli sousedé a přistihli vás u poslechu nejnovějšího popového hitu?