Recenze AOC

Ověřený zákazník CZC.cz JP

Přidáno: 26. prosince 2021

Zakoupeno v CZC.cz

Koupeno jako dárek, po rozbalení vypadá mnohem lépe než na fotkách. Zatím spokojenost, obraz krásný

AOC 27G2U5

AOC 27G2U5

Ověřený zákazník kak.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 25. prosince 2021

Zakoupeno v kak.cz

• Velký monitor se super zobrazením.

Ověřený zákazník CZC.cz Jiří Růžička

Přidáno: 18. prosince 2021

• je to super

H-S H-S

Přidáno: 11. prosince 2021

• pěkné a asi docela přesné barvy
  • žádné vadné pixely (ale to je vždy loterie..)
  • monitor má charakteristický "IPS glow", ale není příliš výrazný, což hodnotím kladně
  • bytelný stojan a moderní vzhled
  • dobrá cena za to co všechno nabízí
  • monitor nemá analogový audio vstup (Line in), přestože to na webu udávají prodejci i výrobce
  • bílá LED je zbytečně jasná a v menu monitoru není možnost ji vypnout (vyřeší nálepka..)
  • trochu pomalejší probouzení (asi 5 až 6 vteřin na HDMI)
  • balení neobsahuje USB kabel pro připojení integrovaného hubu
  • reproduktory jsou dost podprůměrné (velká, nepříjemná špička v odezvě kolem 1,3 kHz)

Na první dojem jde o pěkný a docela levný UHD monitor s USB hubem, integrovanými reproduktory a nastavitelným stojanem. Na druhý dojem má pár drobných much, ale pořád jde o hezké zařízení, se kterým jsem spokojený.

Nějaký ten charakteristický "IPS glow" (zjasnění v rozích při pohledu zblízka nebo pod úhlem) jsem čekal, a i když jsem byl chvíli po prvním zapnutí trochu zklamaný, uvědomil jsem si, že můj starší IPS monitor vlastně není o nic lepší. Jen si toho zkrátka většinou ani nevšimnu, protože vidět je to hlavně na černé obrazovce a na tu se tak často nedívám. :) Po chvíli používání musím uznat, že AOC U27P2 je na tom pravděpodobně lépe nebo stejně jako můj 5 let starý Samsung U24850R, takže to beru jen jako malou "IPS daň" za lepší barvy. Perfektní černou a barvy zároveň holt zatím zvládne asi jedině OLED. Gamut docela dobře kopíruje sRGB, takže barvy by měly vypadat cca tak jak mají i bez kalibrace (na rozdíl od kousků s mnohem větším gamutem, kde bývají barvy bez nastavení správy barev moc saturované).

Asi na dvou místech u okraje je na bílém pozadí vidět velmi slabý nádech do žluta. Je to ale opravdu jen krátký tenký pásek a vidět je to jen pokud člověk vysloveně hledá vady na jednobarevném pozadí, takže to neberu jako problém. Matný povrch není extrémně matný (kdyby byl, rozmazával by při 163 DPI jinak krásně ostrý obraz), ale odrazy rozptyluje dostatečně. Celkově jsem s kvalitou obrazu velmi spokojen. Nezapomeňte si nastavit škálování na 150 nebo 125 %, aby si kolemjdoucí nestěžovali "že je na tom 4K všechno moc malé". :)

Chybějící audio vstup pro mě bylo poměrně velké překvapení, a zdá se, že možná i pro samotného výrobce: ten totiž dokonce v krabici dodává i audio kabel, který je tam tím pádem úplně k ničemu. Na rozdíl od webu to má v manuálu výrobce uvedeno správně a Line-in tam není ani v seznamu portů, ani v diagramu kde je na přístroji nalézt.

Když jsem nakonec do monitoru dostal audio přes HDMI, až jsem se trochu zděsil, jak špatné integrované reproduktory mohou být. Čekal jsem samozřejmě absenci nízkých frekvencí, ale podle měření v Room EQ Wizard odezva rozumně vystoupá až kolem 400 Hz, pak vystřelí asi 10 dB nahoru v okolí 1,3 kHz, spadne zase dolů, až do 6 kHz je relativně stabilní a pak docela rychle klesá dolů. Po vyrovnání odezvy pomocí parametrického ekvalizéru jsou reproduktory docela použitelné "na Internet", ale zážitek z filmů nebo hudby bych si tím kazit nechtěl. Pokud nevíte co je parametrický ekvalizér, raději předstírejte že tam žádné reproduktory nejsou a připojte si sluchátka.

Monitor se snaží tvářit jako že má tenké rámečky, což je ale ve výsledku spíš na škodu: ve vypnutém stavu to působí dobře a moderně, ale po zapnutí zjistíte, že obraz začíná asi až 5 mm od okraje. Na škodu je to proto, že kdyby byly "opravdové" okraje tlustější, byl by monitor odolnější, a nebylo by tak snadné jej zapatlat prstama při otáčení nebo změně výšky. Na druhou stranu se díky tomu nebude v rozích držet prach, který se pak špatně odstraňuje, což se mi stávalo u starého monitoru. Stojan je z kovu a působí docela bytelně. V podstavci je podložka, která umožňuje snadnou rotaci aniž by se poškrábal stůl. Nastavení výšky neprobíhá nějak zvlášť hladce, ale jde to. Asi lepší aby to trochu drhlo, než aby monitor sám sjížděl dolů. Rotace na výšku v pohodě.

Možná to vypadá, že popisuju hlavně samé negativní věci, ale je spíš tím, že toho co mi nevadí si nevšimnu. :) Za tu cenu je to super monitor, rozhodně lepší než můj 5 let starý UHD monitor, který stál o dva a půl tisíce víc. Reproduktory a chybějící port jsou sice totální fail, ale tak je to hlavně monitor a ne reproduktor, takže ubírám jenom půl hvězdičky (taky za ty ostatní drobnosti).

AOC 24B1H

AOC 24B1H

Ověřený zákazník BScom s.r.o. Ověřený zákazník

Přidáno: 4. prosince 2021

Zakoupeno v BScom s.r.o.

• dobré rozlišení, krásný obraz
AOC 24P2C

• Usb-c konektivita - nabijeni az 65W notebooku a prenos obrazu po 1 kabelu
  • Male ramecky
  • Skvely obraz
  • Hdmi, usb hub
  • Nic moc zvuk, lepsi nechat jit zvuk z notebooku
AOC E2270SWHN

AOC E2270SWHN

Ověřený zákazník CZC.cz Zuzana G.

Přidáno: 15. října 2021

Zakoupeno v CZC.cz

Jako druhý pracovní pro Home Office stačí.... a za dobrou cenu.

AOC Q27T1

AOC Q27T1

Ověřený zákazník ITex24.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 14. října 2021

Zakoupeno v ITex24.cz

• velmi dobrá kvalita obrazu
  • uživatelsky snadno ovladatelný
AOC 27B2DA

AOC 27B2DA

Ověřený zákazník Brotherservis Ověřený zákazník

Přidáno: 20. září 2021

Zakoupeno v Brotherservis

Potřeboval jsem monitor k 2. počítači, který používám hlavně na sledování filmů a pro tento účel je dobrý. Určitě bude dobrý i na hry. Vestavěné repro neoslní, může posloužit max. jako základní ozvučení k počítači - rozhodně ne na hry, hudbu a filmy! Ale stejně je nepoužívám, zvuk si pouštím přes 5.1 soupravu, takže jsem s koupí monitoru spokojen. Vstupy poslouží všem, kromě fajnšmekrů, kteří vyžadují DisplayPort. Ale takoví si rozhodně pořizují monitor v mnohem vyšší cenové kategorii a s nesmyslně vysokým rozlišením!

AOC C27G2ZE

AOC C27G2ZE

Ověřený zákazník CZC.cz Litapile

Přidáno: 25. srpna 2021

• 240hz
  • Prohnutí ideální na valorant a csgo
  • Doporučuji je to plynulé, co se týče nastavení monitoru přehledné.
  • Cena je velmi dobra na to, že to je 240hz monitor.
  • Nedá se měnit výška monitoru
AOC 24P1

AOC 24P1

Ověřený zákazník TERA.CZ Ověřený zákazník

Přidáno: 13. srpna 2021

Zakoupeno v TERA.CZ

• Cena , kvalita, pro denní používání.
AOC Q27P1

AOC Q27P1

standacer standacer

Přidáno: 1. července 2021

• podpora všech možných portů, velký výškový rozsah nastavení stojanu
  • Naprosto otřesné podání barev. Při nastavení kontrastu na cca 70% se ztratí většina kresby v google maps. Vše vybledne, jak u vysvícených monitorů po letech provozu.

Produkt jsem si nevybral, byl mi přidělen. Rozhodně se vyplatí připlatit cca 1000,- za monitor jiné značky, s lepším obrazem. Např. Dell. Vzhledem k úděsné kvalitě obrazu nemohu doporučit nikomu.

AOC 27P2C

AOC 27P2C

Ověřený zákazník CZC.cz Michalone

Přidáno: 12. května 2021

• USB-C dock + hub
  • Ideální pro sdílení monitoru k notebooku a pc
  • Přešel jsem z 24" a velikost 27" perfektní, i když jsem se toho bál
  • 75Hz
  • Výškově polohovatelný
  • Při uspání je těžké ho probrat - musí se tlačítkem zase vybrat zdroj

Za mě slušný monitor za perfektní cenu. U Lenovo Yoga 14 funguje krásně dobíjení skrz usb-c (což mi u některých i-tec docků nefunguje).
Trochu problém při uspání při nečinnosti. Myš ani klávesnice nějak nejdou (připojeny k monitoru) a nedá se monitor probudit jinak, než opětovným výběrem zdroje (osd menu). Možná problém pouze pokud je připojeno pc i notebook. Zatím jsem nepřišel jak tohle ošetřit, ale snad to nějak půjde.
Nespouštět aplikaci G-Menu, která je na stránkách ke stažení k tomuto monitoru. Totálně to rozhodí obraz a dalo mi to dost práce dát zpátky!

AOC 24G2U5

• Kvalita

Ověřený zákazník Stolní počítače CZ Fiam

Přidáno: 9. května 2021

Zakoupeno v Stolní počítače CZ

• Dobrá cena za moc pěkný obraz

Ověřený zákazník Stolní počítače CZ Ivo Ondráček

Přidáno: 28. dubna 2021

Zakoupeno v Stolní počítače CZ

• za málo peněz hodně muziky
  • překvapivě štíhlý a elegantní monitor

Ověřený zákazník MALL.CZ Ověřený zákazník

Přidáno: 20. dubna 2021

(naposledy upraveno 20. dubna 2021)

Zakoupeno v MALL.CZ

• 4k, krásný obraz, super barvy
  • výborné pozorovací úhly
  • kvalitní konstrukce, kovový (plně polohovatelný) stojan
  • hezký design
  • reproduktory nestojí za moc (jako u většiny monitorů)

Super monitor za dobrou cenu.

Oproti Dell S2721QS netrpí tolik rozmazanými mizejícími okraji při pohledu z boku (artefakt bezrámečkových monitorů), k vůli čemuž jsem Dell vracel.

Proti AOC U2790PQU, který jsem též zvažoval, má zase hezčí design a o dost kvalitnější konstrukci, U2790PQU je vrzající plast nehezké barvy. Samotný panel je asi stejné kvality.

AOC C27G2ZU

AOC C24G2AE

Ověřený zákazník inComputer.cz Jan Harčarik

Přidáno: 16. března 2021

Zakoupeno v inComputer.cz

• za ty peníze je to super kvalita
AOC Q34E2A

AOC Q34E2A

Dominik Kovář Dominik Kovář

Přidáno: 3. března 2021

• levný ultrawide
  • HDR obraz vypadá ostřejší
  • bez problémová instalace
  • na práci, hry a filmy v pohodě
  • 75 mHz obnovovací frekvence
  • redukce problikávání a modrého světla při HO super vlastnost oči nebolí ani po 8hodinách
  • potřeba si pohrát s nastavením obrazu při prvním spuštení
  • reproduktory nepoužitelné
  • pro někoho rozlišení, při pohledu z pár cm znatelné pixely

Monitor plní poslaní na 1ku, není to prémiový kousek, ale postačí. Vhodný pro multitasking více oken. Peněz nelituji a mohu klidně doporučit.

P.S. Hned to Wowko vypadá realnější

Zobrazuji 121 - 140 ze 189 recenzí 1...5 6 [ 7 ] 8 9...10