Recenze Asus

Asus TUF Gaming GT502 90DC0093-B09000

Asus TUF Gaming GT502 90DC0093-B09000

Ověřený zákazník Alza.cz Jirka

Přidáno: 23. března 2024

(naposledy upraveno 23. března 2024)

Zakoupeno v Alza.cz

• Jako fakt masakr, nejhezčí bedna jakou jsem kdy měl
  • Bezšroubková, magnetické filtry, atd....
  • Super, super, super, šel bych do ní znovu
  • Mohli dát lepší držák na horizontální umístění GPU
Asus ExpertBook L2 L2402CYA-EB0009

Asus ExpertBook L2 L2402CYA-EB0009

Ověřený zákazník Allegro.cz Zdeněk7

Přidáno: 23. března 2024

Zakoupeno v Allegro.cz

• kvalitní konstrukce i vzhled včetně MIL-STD 810H
  • slušný výkon a energetická úspornost Ryzen 5625U
  • rozšiřitelnost paměti - 2 sloty (1 volný)
  • z portů má vše potřebné, umožňuje nabíjení i přenos obrazu přes USB-C
  • SW MyASUS umožňuje aktualizaci systému i nastavení nabíjení na 80% 60%
  • na práci i zábavu perfektní
  • výborný poměr cena/výkon
  • bez OS
  • není nejmenší ani nejlehčí v kategorii 14palců

Výborný pracovní notebook. Kvalitní provedení a hezký vzhled. Osazen úsporným Ryzen 5625U. Má 2 samostatné sloty na DDR4 paměti je tedy možné doplnit volný slot a paměť rozšířit (Edit: nakonec jsem vyměnil stávající modul za 2x16GB DDR4 3200 od Patriot). Jako fajn hodnotím integrovanou čtečku prstu do zapínacího tlačítka. Výborné jsou i 2xUSB-C porty umožňující nabíjení 65W nabíječkou. USB-C umožňuje video výstup. Používám s dockem na 2K monitoru s 75Hz a vše ok. Paráda!! Dále 2xUSB-A, RJ-45, HDMI. Z běžných portů má vše potřebné. Klávesnice je celkem příjemná. Procesor má dost výkonu na práci, filmy, zábavu i starší hry. Vše běží svižně (hodnotím především po upgrade na 32GB RAM). Výdrž na baterii teprve testuji (5h přehrávání videa je reálné). Doporučuji nainstalovat MyASUS. Software MyASUS bezproblémově aktualizuje ovladače a BIOS na nejnovější verze. Testováno na hrách a pár fps to přidalo. I když to není herní notebook jsem mile překvapený svižností a multimédia i práci dává zcela s přehledem (Edit: upgradoval jsem SSD na levný Lexar NM620, M.2 - 2TB a využitelnost i do budoucna vyletěla nahoru). MyASUS umožňuje nastavit i profil nabíjení a tedy omezení nabití na 80% nebo 60% pro stálé zapojení do sítě a pro prodloužení životnosti baterie.
Pokud jde o zápory je třeba si opatřit vlastní OS - je bez systému (licenci Win 11 mám - tedy osobně to neřeším). Na 14palců není nejmenší ani nejlehčí v této kategorii. Na druhou stranu vypadá bytelně! Nabídka CZC byla perfektní (10,5 tis.)- poměr cena/výkon je skvělý!! S upgrady, které jsem provedl se jedná o skvělý notebook. Dá se samozřejmě dobře fungovat i na původním osazení a možnost upgrade do budoucna zde vzdy bude. Doporučuji!

Asus ProArt GeForce RTX 4070 OC edition 12GB GDDR6X 90YV0J11-M0NA00

ASUS ZenWiFi XD6,2ks

ASUS ZenWiFi XD6,2ks

Ověřený zákazník Alza.cz Idaho

Zakoupeno v Alza.cz

• Prestoze mensi krabicky bez antenek, pokryti signalem je v mem pripade skvely.
  • Hezky design.
  • 4x RJ45 porty pro dalsi zarizeni.
  • Mosnost provozovat mesh pres kabelovou infrastrkturu (zarizeni to preferuje pred wifi).
  • WiFi 6.
  • Absence USB portu.
  • Cena (souzeno k 03-2023) byla vyssi, ale nabizi relativne nove wifi standardy.
  • Nutna mobilni aplikace pro prvotni nastaveni.

Asi hodinku jsem se trapil s nastavenim. Z vetsi casti to bylo zpusobeno tim, ze jsem se snazil vyhnout pouziti mobilni aplikace a snazil jsem se dostat na webove rozhranni zarizeni. Pote co jsem pristoupil na hru s mobilni aplikci uz to byla otazka chvilky a nastavit obe zarizeni do rezimu AP bylo snadne.
Pokud pouzivate mesh, tak na hlavni jednotce si muzete nastavit statickou IP adresu, ale na dalsich uz ne. Toto lze resit na DHCP serveru rezervaci.

Zakoupeno v Alza.cz

• zatim spokojenost, dela co ma
Asus X1504ZA-NJ040W

Asus X1504ZA-NJ040W

Ověřený zákazník Alza.cz Marie

Zakoupeno v Alza.cz

• Vstupní instalaci jsem zvládla i ostatní potřebné (viz níže) a to jsem seniorka (ale je fakt, že docela cvičená v IT v zaměstnáních).
  • Zvládla jsem i instalaci přídavných zařízení - tiskárny, bezdrátové myši (nesnáším touchpad), ASUS USB urychlujícího wifipřipojení, externího disku.
  • Zvládla jsem se poměrně rychle zorientovat v novém nastavení NB od ASUS v MyASUS. (Před tím jsem měla také ASUS, ale s mechanikou, bohužel na něm praskl pravý pant a náhradní se už nevyrábí.)
  • Zvládla jsem i poměrně snadno přechod z Windows 10 na 11.
  • Mám ho měsíc, zatím žádné větší problémy, takže prozatímní spokojenost.
  • Dobře řešené klávesy na klávesnici. Velmi dobře se s nimi píše. Měkké a pružné na dotyk.
  • Lehký, rychlý oproti tamu starému ASUSU.
  • Hlavně jsem si ho vybrala proto, že vlastně jako jediný má většinu vstupů na pravé straně. To jsem potřebovala pro zapojení ostatních zařízení. Také jsem kvolí tomu potřebovala tři USB kompatibilní s 2.0. Zároveň mu nechybí ani USB C
  • Nemá mechaniku (k práci jsem si na starém ASUSU pouštěla CD, nebo jsem si na něm pouštěla DVD)
  • V manuálu k NB toho tedy moc není popsáno k aplikaci MyASUS. Chybí vlastně skoro zcela detailní popis této aplikace. Dost jsem hledala a tápala (např. postup optimalizace baterie v manuálu se rozchází v tom, jak je to v aplikaci). Raději tam na nastavení nebudu nějak moc sahat.
  • Kvalita displeje by mohla být lepší, ale je fajn že si světlost mohu nastavit přes klíče v horní řadě klávesnice (to se týká i u zvuku).

Mám ho jen jeden měsíc. Tak se časem ještě uvidí.

Asus VZ239HE

Asus TUF GAMING B650-PLUS 90MB1BY0-M0EAY0

Asus TUF GAMING B650-PLUS 90MB1BY0-M0EAY0

Ověřený zákazník Alza.cz Registrovaný uživatel

Přidáno: 19. března 2024

(naposledy upraveno 19. března 2024)

• Flash bios pomocí tlačítka
  • Dobrý poměr cena/výkon
Asus PRIME B450-PLUS 90MB0YN0-M0EAY0

Asus PRIME B450-PLUS 90MB0YN0-M0EAY0

• Po zdlouhavém nastavení biosu a HW funguje jak má
  • Pokud vypínáte PC zásuvkou, deska startuje vždy dvakrát a to včetně rozběhu disků. Pomohlo až pročtení diskuzí, složité nastavení biosu a laborování s HW.
Asus NUC 90AB1ATK-MB1120

Asus NUC 90AB1ATK-MB1120

Ověřený zákazník Alza.cz Michal

• Vejde se to na stůl
  • Je to tiché
  • Nemá to USB-C napájení, nemá to USB-C výstup na obraz a víte co? Ono to vlastně nemá žádný USB-C port..
  • RJ45 konektor funguje podle hesla "co peklo schvátí, už nevydá"

Doporučoval bych každému věnovat víc času na hledání lepšího poměru výkon/cena než co jsem předvedl já. :)

Kvalitní grafika za rozumnou cenu

Asus RT-AX58U

Asus RT-AX58U

Přidáno: 18. března 2024

Zakoupeno v Alza.cz

• Zatím v pohodě vše funkční
Asus PH-GTX1650-O4GD6-P 90YV0EZ1-M0NA00

Asus PH-GTX1650-O4GD6-P 90YV0EZ1-M0NA00

Přidáno: 17. března 2024

Zakoupeno v Alza.cz

• jeden velký ventilátor = tišší
  • jednoduchá instalace

Kartu jsem si vybral, protože byla malá, měla jeden ventilátor a byla pro sběrnici 3x. A hlavně měla v popisku informaci, že NEpotřebuje dodatečné napájení ze zdroje. Avšak opak byl pravdou. Naštěstí jsem měl jeden kabel doma a kartu zapojil. I přesto jsem si ji nechal.

Asus M4A88TD-V EVO/USB3

Asus M4A88TD-V EVO/USB3

Ověřený zákazník elnote.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 17. března 2024

(naposledy upraveno 17. března 2024)

Zakoupeno v elnote.cz

• Tichý
Asus PRIME X670-P-CSM 90MB1BU0-M0EAYC

Asus PRIME X670-P-CSM 90MB1BU0-M0EAYC

Přidáno: 16. března 2024

(naposledy upraveno 16. března 2024)

Zakoupeno v Alza.cz

10G Lan, 4 x M.2, X670E ...

Asus Tuf Gaming F15 FX507ZC4-HN009W

Asus Tuf Gaming F15 FX507ZC4-HN009W

Ověřený zákazník Alza.cz Jan Ohlídal

Přidáno: 15. března 2024

Zakoupeno v Alza.cz

P.C. a ostatní výrobky zatím fungují perfektně. Nejsem na takové úrovni znalostí abych mohl dávat hodnocení, ale proto co potřebuji je počítač naprosto perfektní...

Asus Vivobook 15 X1504VA-BQ745W

Asus Vivobook 15 X1504VA-BQ745W

Ověřený zákazník Alza.cz Pntacon Six

Přidáno: 14. března 2024

Zakoupeno v Alza.cz

Notebook se mi líbí, obal byl nepoškozený. Víc hodnotit nemohu, neboť ho teprve začnu používat.

Zobrazuji 81 - 100 ze 500 recenzí 1...3 4 [ 5 ] 6 7...25