Recenze BenQ

BenQ SW270C

BenQ SW270C

Petrklíč Petrklíč

Přidáno: 25. listopadu 2019

• poměr kvalita, zobrazení, ergonomie a cena
  • absence vestavěných reproduktorů

SW270C mám doma teprve týden a tak na nějaké velké shrnutí je brzo. Potřeboval jsem nový monitor primárně na práci s fotografiemi s úhlopříčkou 27 palců a rozlišením 2,5K. V této kategorii moc velký výběr není. Lídr je vlastně jen jeden a to Eizo, kterému úspěšně na paty šlape právě BenQ. 270ka je velmi kvalitně dílensky zpracovaná, podstavec se stojanem je stabilní a robustní. Displej je samozřejmě plně polohovatelný, v decentním, černém matu, který sluší fotografickému nářadí a s tenkými rámečky. Podsvícení je po celé ploše displeje pravidelné a díky rozlišení jsou detaily na fotkách neskutečné. Díky kalibraci z Tchaj-wanské fabriky jsou barvy skvělé a není s nimi třeba nic dělat. Úhlopříčka 27 palců je pro mě optimální, někomu však může vyhovovat i větší. Specialitkou je hotkey puck, kterým se dá nastavit displej, bez toho chodit někde do menu. Třeba kolečkem na puku jen točíte vlevo, či vpravo a měníte jas dle okolního světla, velmi rychlé a praktické. Moc oceňuji, že součástí příslušenství je i stínící clona, která jinak stojí 2400 kč. Je však třeba zmínit, že monitor nemá vestavěné reproduktory, což je u fotografického monitoru pochopitelné. Kdo chce, může si zapojit externí repráky. Já to mám vyřešené, pro případ potřeby zvuku, špuntovými sluchátky. Práce s úpravou fotek v editoru je pro mě nyní luxus, oproti mé staré iiama. Takže jestli hledáte kvalitní fotografický monitor a nechcete dát za porovnatelné Eizo CG 2730 42 tisíc, tak BenQ 270 C je to pravé pro vás...

Ověřený zákazník Pekro Ověřený zákazník

Přidáno: 21. listopadu 2019

Zakoupeno v Pekro

• projektor lze používat jak za úplné tmy, tak za světla. V případě, že mám po bytě rozsvíceno, nijak zásadně to nesnižuje kvalitu obrazu. Pokud je venku světlo, kvalita se trochu sníží, ale pořád je to dobrý kompromis oproti jiným projektorům

Přidáno: 15. listopadu 2019

Zakoupeno v CZC.cz

Monitor zcela odpovídá mým představám.

Ověřený zákazník K24.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 4. října 2019

Zakoupeno v K24.cz

• naprosto perfektní svítivost, používáme na dálku cca 8 m a obraz na zdi (bez plátna) je dokonalý, vč. velikosti zobrazované plochy, prostě paráda

Přidáno: 1. srpna 2019

Zakoupeno v MALL.CZ

• Dobrý obraz, intuitivní ovládání diskrétně umístěnými tlačítky. Zvuk je slušný, ale pro lepší kvalitu je třeba přidat reproduktory.

Přidáno: 20. května 2019

Zakoupeno v Megapixel.cz

• 99% Adobe RGB, 100% sRGB, rozlišení 1920x1200 zvládá i průměrná grafická karta obsloužit, 24" displej IPS ... dává jistotu editace k požadovanému výstupu pro tisk bez nemilého překvapení. Skvělé konektorové vybavení.

BenQ BL2420PT

BenQ BL2420PT

Přidáno: 19. května 2019

chybí kabel HDMI

Přidáno: 18. května 2019

Zakoupeno v T.S.BOHEMIA a.s.

S monitorem jsem spokojený, využívám jej jak v práci tak i doma. a vřele doporučuji.

BenQ EW3270U

BenQ EW3270U

Přidáno: 6. května 2019

• 4K

S tímto produktem jsem spokojená.

Přidáno: 17. března 2019

• dobrý obraz
  • nízká cena
  • skrytí kabelů v duté noze
  • menu v kvalitní češtině
  • mechanicky nestabilní, klepe se
  • příliš silná indikační LED
  • vestavěné reporoduktory jen v „notebookové“ kvalitě
  • složitější pohyb v menu

Obrazu nemám co vytknout. Nicméně nepříjemně mě překvapila zejména nízká mechanická stabilita monitoru – třese se do stran, a to i při pouhém psaní na klávesnici, což je dost nepříjemné. Zejména kvůli tomu bych monitor nedoporučil, jedině snad při umístění na VESA držák. Příjemná není ani LED indikující provoz (bílá) či uspání monitoru (oranžová). Je na spodní straně, sloučená s vypínacím tlačítkem, takže není příliš vidět, když vás zajímá, ale ve tmě je naopak příliš jasná – pokud ve stejné místnosti spíte, budete nejspíš muset monitor na noc úplně vypínat. Vestavěné reproduktory jsou spíše nouzové a hlasitost se obtížně reguluje pomocí menu. Menu je kvalitně přeložené do češtiny, ale není v něm úplně jednoduchý pohyb, zvláště když doprava se jde tlačítkem umístěným nalevo od tlačítka pro pohyb doleva… S monitorem značky BenQ jsem měl předchozí dobrou zkušenost, ale tento bych si napodruhé velmi rozmyslel.

Přidáno: 11. března 2019

Zakoupeno v MALL.CZ

Slušný produkt za dobrou cenu.

Přidáno: 9. března 2019

Zakoupeno v MALL.CZ

Vzhledem k ceně velmi kvalitní monitor.

Přidáno: 8. března 2019

Zakoupeno v CZC.cz

• dobrá cena, pěkný vzhled
  • při připojení přes HDMI nebyl obraz přes celou obrazovku, při připojení přes VGA a stejných parametrech byl obraz v pořádku

Registrovaný uživatel Registrovaný uživatel

Přidáno: 26. února 2019

(naposledy upraveno 26. února 2019)

• design
  • matný povrch dospleje ( i za svitu slunce zboku stále bezproblému)
  • optic.senzor - Eye Care, regulace dle vnějš.jasu
  • IPS technologie
  • porty VGA,HDMI,Display port, Line IN i OUT
  • 1) problematické menu (řídící SW)
  • 2) bez náročného nastavování nedosažitelná černá
  • 3) z pohledu krátkozrakého člověka : problematická ostrost a čitelnost pro krátkozraké snad i vlivem hrubého rastru vzhledem k velikosti plochy

Netvrdím, že je špatný má navzdory ceně technologicky chvalitebné technologie od nichž výrobci vlivem času kvůli vyšším ziskům(apod.) ustoupili ( a ani mnohem dražší modely BENQu i dalších výrobců tyto nemají kupodivu osazeny !!! (světel..čidlo + EYE CARE), sám mám vadu zraku, ale mohu porovnávat, než jsem jej koupil dlouho jsem o něm hledal vše co šlo vč.recenzí, proto popíšu mé dojmy, snad to pomůže aspoň krátkozrakým (neb zdraví lidé netuší jak lidi s oční vadou vyčerpává namáhat zrak a kolik sil jim to bere) :

Po prvním zapnutí šok : svítil asi na max., místo černé šedá (hned jsem začal ladit v setupu monitoru, netušíc že to skoro nemá konce)

PROBLEMATICKÉ MENU : velmi komplexní a tím i komplikovaný a v kombinacemi s inteligentními funkcemi dochází k nešťastným kombinacím/zásahům inteligence a obraz je pak často pro daný režim horší, než bez volby dané optimalizace. Vlivem času vypínám pro stabilní barvy/obraz/kontrast.

RYCHLE NEDOSAŽITELNÁ ČERNÁ : (podklad svítí více (černá je pak šedá nebo méně, (toho dosáhnout je umění přednastavené režimy a automat.regulace pořád vše mění je to problematické ..a pak se víc namáhají oči a černý text na webu pak připomíná odstím šedé - zase trpí oči (v multimédiích to vede k nižšímu kontrastu (1000:1 snad jedině s dokonalejším ovládacím SW a lepším sladění s panelem - problém je nejen kontrast černá/bílá (díky svítící černé) ale i různé barev,nádechy přednastavených režimů - např.FOTO režim byl zprvu po standartním jediný nejlépe vyhovující ale časem nabral nádech "do modra"...snad jen resetovat menu/nastavení monitoru by mohlo pomoci - již jsem 1x dělal)

OSTROST-PROBLEMAT.ČTENÍ PŘI NATIVNÍM ROZLIŠENÍ : (řešením pro mne s tímto jsou brýle do dálky a vzdálenost od monitoru min.50cm, popř.zoomovat, nebo přepnout rozlišení pod 1600x900 třeba i 1366x768), ve full HD je text na webu tvořený 1px silným písmem obtížně čitelný - bolí z něj oči (pro krátkozraké je to až k nevolnosti). Dolaďování vede jen k horším výsledkům, default - STANDART nastavení není špatné (po čase ...neb zprvu mi svítil jako hrom a místo černé byla šedá) přitom ale testovací obrazce pro nastavování monitorů ukazují správný jas i kontrast (tedy obrazovka i technologie mají svá pozitiva), ale např.při zvyšování ostrosti z default.průměr.hodnoty vede k rozostřování písma/hran atd. - asi optimálně nechat průměrné hodnoty u většiny voleb jako byly v defaultu. Při zapnutí herního modu se texty např.z webu (vmax.= nativ.rozlišení (1 pixel.silné fonty) stanou neostrými a dokonce mění barev.nádech z šedočerné na modrošedou modročernou apod. ..toto u starého LCD ani u DELLu jsem se naštěstí nedočkal...ve hrách to kupodivu nevadí.
Duchy apod. jsem nezaznamenal (AMA apod.inteligence raději vypínám), ale FPS krom Crysis dávno nehraju. Pozn.: S tímto LCD máte např. v Crysis2 i v noci zaručenou viditelnost na klávesnici a okolí, ale bohužel za cenu malého kontrastu neb černá ve tmě (noc) neexistuje - prosvítající černošedá (a to mám gamu v Crysis ne na přednastaveném průměru ale na 0 !!! (u GeForce v control panelu mám default jinak to tmavne anebo zesvětluje)

Barevné podání : pestré barvy, IPS je má trochu víc svítivější než stará LCD (ale oproti mnou zmiňovaným monitorům ne tak dramaticky) , ale oproti 4 roky staré TV (taky IPS) neumí ani zdaleka temnit černou (ta svítí více (šedá barva - při zapnutých optimalizacích obrazu+Eye care apod.) či méně (při vypnutí optimalizací a Eye care (neb toto deaktivuje přístup k jasu+kontrastu,gamě atd...) a tím se více namáhá zrak. Přitom ovládací menu má nádhernou černou jak má být ale tuto dosáhnout je u mého 2780 věda a i po desítkách pokusů a snažení zatím nemožné. Až 3.den po zapnutí a za denního světla ji tam mám (volba režimu obrazu - uživatel, jas+kontr.50/50, vypnuté eye care, většina hodnot na polovině stupnice)... tak m ám pocit jako by se monitor sám dokalibroval i dle okolního světla a čím déle ho mám tím se mi obraz zdá slušný. Před pár min.sem prošel jedno elektro s monitory a koukal do obrazovek, ač full HD vždy tam pouštěli signál o pár tříd nižší konkrétně z NTB s 1600/900 a díky tomu bylo písmo a vše na reklamních obrázcích o něco jiné )

Svítivost na 50% jasu optimum, při světlejším prostředí nutno přidat ale i pro hry je nutno ji vyhnat nad 60 (aby byl dostatečný kontrast neb ten se se snížením jasu u tohoto monitoru dramaticky vytrácí)(optimum jasu pro hry do 65 - 75), v noci pak na práci stačí 35 (a furt bílá svítí o něco víc ale černá kupodivu slábne/zešedne !!! ( u mě) a tak nastavení monitoru ladím už 3dny a žasnu jak režimy které byly skoro OK mají některé najednou např.modrý nádech apod., RGB lze měnit ale automatika si to přenastavuje ale zdá se že ne vždy od defaultu ale od nějakého dalšího "stavu", proto jsem ji nakonec povypínal a nastavuju si sám. I tak ale na menších úhlopříčkách jiných výrobců jsem do toho nemusel furt vrtat ale tady to pořád není "ideální" zvl.,když místo černé vidím často šedou - tak zase zkouším/prověřuju popř.ladím nastavení a furt dokola...možná BENQ tuto technologii (čidla jasu + EYE CARE) ladí a testuje u těchto nejlevnějších než ji časem osadí i do těch dražších.

S ničím z výše uvedeného jsem se u historického LCD 17“NECu(dosud užívaném) ani 24“IPS DELLu nepotýkal a nemusel řešit a trávit s tím hodiny času. Proto to píšu, moc chválím detekci jasu (sensor + technologii EyeCare (tato však u této obrazovky asi naráží na nějaké technolog.problémy, neb po automatickém snížení jasu mi z černé občas dělá svítící šedočernou popř.se mi vytrácí kontrast a v noci jednou nechala svítit displej krásnou bílou (až jsem žasl že víc nepotemnila) ale dnes bez okolního světla ji stáhla natolik že z ní byla slabě nažloutlá plocha – tak nevím jestli je chyba u mě nebo v nějakém levném komponentu či SW – ale to čidlo měří , detekuje a zobrazuje v pravém dol.rohu obrazu(pro informaci uživateli) opravdu každou změnu a dokáže zesvětlit / ubrat v mnoha stupních. PALEC NAHORU! (to je dobře méněno) (Toto TV od LG v r.2013/2014 neuměla a nastavuje při „autodetekci jasu“ bohužel jen minimum a pak maximum svítivosti a přitom když obraz ztmavuje/zesvětluje je vidět desítky stavů jasu kterými prochází při regulaci (trvání změn v jasu tuším cca 5-8s ),

Závěr : Ač pokročilá IPS technologie, zřejmě jde o levnější variantu což naznačuje i cena (kdesi na webu někdo tvrdí že nejde o 8bit panel ale jen o 6bit + 2FRC ...nedokážu posoudit, fotky vypadají hezky a živě (pokud má panel zrovna správné nastavení a černá je skoro černá) ), .

Dnes 3.den po několikátém vypnutí automat.funkcí se mi zdá obraz NEJ a dokonce tu mám konečně i tu téměř černou ! Už jsem nedoufal ... s ničím sem už nehýbal, přijde mi to, jakoby se sám dokalibroval nebo ovládací firmware zrestartoval netuším, ale konečně bez automatiky mám obraz v nějž sem už nedoufal ! Na ploše je příjemnější stále nižší rozlišení a ve hrách apod.nativní nevadí.

Dle mého na hry/multimédia apod. OK, pro fotky : podmínečně ANO (ale problém s černou - pokud si dokážete doladit, neměnit moc nastavení/nezapínat automat.inteligenci apod. )
Pro čtení/texty/surfování : pro krátkozraké jde již o hrubý rastr nelze jej mít blízko očí jako monitory do 24" (30-40cm , např.kancel.monitor DELL P2414H (pracuju s ním denně a spokojenost nebo staré LCD NEC) ale nutno v souladu s návodem 50-75cm a při nativním rozlišení buď brýle do dálky, anebo zoomovat anebo snížit rozlišení)

Možná kdybych fotil, bylo by to přínosnější než tento můj sloh tady. Snad je 4K tím řešením , které by pomohlo i zde. Jemnější rastr pro nás s horšíma/citlivýma očima snad pozitivum pokud bude dosažen i kontrast a černá. Smartphone nemám, ale i tam se zdálo, že je hon za vícepixely motivován cenou a technolog.pokrokem ale třeba to i u monitorů bude mít pozitiv.dopad na únavu zraku
(mám grafiku GTX 1060 (předtím AMD Radeon6950) a v control panelu jsem nastavení gamy apod. kontroloval i zkoušel měnit, kabel jak HDMI tak display port - žádná změna ..bohužel, dosud jsem používal 17" LCD cca z roku 2004 - NEC 175VXM+ a spokojenost, brýle netřeba, monitor sem si dal blíž ani barvy apod. sem ladit nemusel (na web , texty apod. 1024x768 na hry klidně 1280x1024 ...24" FULL HD IPS DELL v práci taky, ale i on má asi o malinko hrubší rastr, proto i s ním pracuji raději v 1366x768 kdy jsou fonty tvořeny z více pixelů).

Přidáno: 26. února 2019

Zakoupeno v MALL.CZ

Monitor byl hrozně světlý, hrál jsem si dlouho s nastavením a nepodařilo se mi to vyladit. I na starém TN monitoru vypadá černá mnohem lépe (černěji) než na tomto. Navíc mě cca po hodině čumákování do monitoru začali štípat oči, a to i přes nastavení nejvyššího stupně ochrany očí. Nakonec, po třech dnech nastavování a štípání očí, jsem monitor vrátil.

Přidáno: 18. ledna 2019

Pohledný, bezproblémově funkční, levný

Přidáno: 15. ledna 2019

Zakoupeno v CZC.cz

Pro domácí použití optimální, praktické uspořádání kabeláže, variabilita připojení.

Přidáno: 9. ledna 2019

Zakoupeno v CZC.cz

Nevím jak hrají jiné repro v monitorech, ale tyto bych oželel.

Zobrazuji 81 - 100 ze 127 recenzí 1...3 4 [ 5 ] 6 7