Recenze BizBooks

Každá bolest má svou příčinu

Ověřený zákazník Luxor.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 22. září 2023

Zakoupeno v Luxor.cz

Vše podrobně vysvětlováno na příkladech.

Ověřený zákazník MegaKnihy.cz Marcela

Zakoupeno v MegaKnihy.cz

• skvělý dárek k narozeninám
  • hezky zpracované

• je to dárek
Můj rok 1958 - Alena Breuerová

Můj rok 1958 - Alena Breuerová

Zakoupeno v Luxor.cz

• připomenuti dávných vzpomínek na určité věci
Můj rok 1953

Můj rok 1953

• nevím je to dárek
Každá bolest má svou příčinu - Milan Studnička, Tomáš Rychnovský

Každá bolest má svou příčinu - Milan Studnička, Tomáš Rychnovský

Gwenda Gwenda

Přidáno: 17. září 2023

(naposledy upraveno 17. září 2023)

Výborná kniha! Měl by si jí pečlivě prostudovat každý, komu záleží na kvalitě života svého i jeho blízkých (včetně vlastních dětí) - a bude ochotný pro to něco udělat. Je tu uvedena spousta užitečných rad a informací.
Na začátku se mimo jiné dovíte, že je důležité vzít už malé miminko na vyšetření k fyzioterapeutovi; ten odhalí možná hrozící nebezpečí v pozdějším věku. Také se zde dočtete, že nemoci často souvisejí s našimi vztahy (partnerskými, rodinnými nebo pracovními) a postojem k vlastnímu "Já". Seznámíte se i s druhy obranných mechanismů, které nám pomáhají vyrovnávat se s nepříznivými situacemi. A ke konci publikace si přečtete třeba to, jak se vyrovnat se strachem, aby vás už neovládal.
Knížka je protkána mnoha příběhy autorových klientů, takže se při čtení určitě nebudete nudit; celkově je napsaná velice poutavou formou. A dá se z ní vyčíst i fakt, že dobrý odborník může snadno najít příčinu bolestí svých pacientů na základě rozhovorů o jejich rodině, práci, vztazích či emocionálních záležitostech.
Jak už v úvodu naznačeno, tohle výjimečné dílko by nemělo chybět v žádné knihovně - a vydaných peněz za jeho pořízení byste rozhodně neměli litovat.

Intuitivní život - Willardová Jill

Intuitivní život - Willardová Jill

Ověřený zákazník Hledající.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 12. září 2023

Zakoupeno v Hledající.cz

• Téšim se na zajimavé čteni

Ověřený zákazník Prodej knih Anna

Osobní receptář pro zdraví a pohodu - Margit Slimáková

Ověřený zákazník MegaKnihy.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 8. září 2023

Zakoupeno v MegaKnihy.cz

Krásná kniha, velké množství zajímavých informací.

Můj rok 1968 - Alena Breuerová

Můj rok 1968 - Alena Breuerová

Ověřený zákazník Luxor.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 8. září 2023

Zakoupeno v Luxor.cz

Konkrétně rok 1968 byl bohatý na události a tudíž je kniha plná zajímavých informací. A pro ty narozené v tomto roce určitě slouží jako pěkná připomínka.

Ověřený zákazník MegaKnihy.cz Anna

Můj rok 1960 - Martin Ježek, Pevná vazba vázaná

Můj rok 1960 - Martin Ježek, Pevná vazba vázaná

Ověřený zákazník Dobré knihy Lucias

Přidáno: 7. srpna 2023

(naposledy upraveno 7. srpna 2023)

Zakoupeno v Dobré knihy

Výborný dárek na narozeninový či vánoční dárek.

Můj rok 1982

Můj rok 1982

Ověřený zákazník Knihkupectví Chrpa Lucias

Přidáno: 7. srpna 2023

Zakoupeno v Knihkupectví Chrpa

Poprvé jsem obdržela knihu Můj rok na svoje narozeniny. Od té doby jsem obdarovala mnoho členů rodiny a kamarády a vždy vidím radost a opravdový zájem o veškeré dění politické, kulturní a o všechny události, které se v roce narození obdarovaného událo.
Je to skvělý nápad a výborný tip na dárek.
DĚKUJI

Ověřený zákazník Booktook.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 6. srpna 2023

(naposledy upraveno 6. srpna 2023)

Zakoupeno v Booktook.cz

• Práce na sobě
Banánové dítě – Vietnamka v české džungli - Duong Nguyen Jirásková

Banánové dítě – Vietnamka v české džungli - Duong Nguyen Jirásková

Ověřený zákazník Sapa Trip Lukáš Ch.

Přidáno: 27. července 2023

Zakoupeno v Sapa Trip

• Pravděpodobně první kniha v češtině, která se více zabývá "Banánovou generací" . Pěkné ilustrace i design knihy. Seznamuje čtenáře nejen s pocity "vykořeněné" druhé generace vietnamské komunity prostřednictvím spisovatelky, ale také se snaží vysvětlit různé pohnutky, tradice a pravidla, která nemusí mnozí Češi chápat a znát. Jelikož vietnamská menšina působila desetiletí jako uzavřená skupina, má kniha svou hodnotu právě v tom, že mnohé věc vysvětluje, nebo uvádí na pravou míru. Autorka uměla dobře vytěžit ze situace, kdy se sama pohybuje intenzivně mezi oběma kulturami a zároveň má zkušenost a povědomí o ČR i Vietnamu.

Kniha se velmi dobře četla, ale přibližně v půlce začíná obsah "drhnout". Je zbytečně melodramatický a autorka to hodně vzala "po americku", což znamená, že banální pocity a to, co již třikrát vysvětlila opakuje do totálního unudění čtenáře. V podobném duchu pak pokračuje její muž Jakub. Být tato pasáž formou terapeutického deníku, byly by ty smyčky terapeutem kroužkovány a dopsáno: "Dobře, a co tedy dál?" Jirásková přitom velmi dobře zná SAPu a mohla tento "terén" plně využít - odpovědět Čechům na hromadu otázek, co mají a které ji samotné mohou připadat všední. Příkladem může být: Proč mají všude v prodejnách oltáře?Slaví tu naše Vánoce?Odkud chodí čeští zákazníci, když mají černé igelitky? Co furt mají Vietnamci s těma 8 a 9? Proč si je dávají na VIP značky svých aut?Proč si mám dát raději Bun Cá, než Kuře tajemné chutí?Co je to výluh z vlaštovčích hnízd? Fakt je ta káva Robusta tak nekvalitní? Ty pruhované vlajky jsou tu proč?Proč tu je chrám? Oni mají své hasiče?Co si myslí Vietnamci, když celý den prosedím v kavárně?...a hromadu dalších otázek končící durianem a nápojem ze třtiny... Kniha dostává "resuscitaci" povídkou Čech na námluvách a pak už opět děj jednotlivých povídek dostává obsah, jenž ve středu knihy chybí a vrací se ke čtivosti a dějovému spádu. PS: Když jsem psal tuto "kritiku" narazil jsem na pasáž, kdy autorka ve 4 větách ambivalentně tvrdí, že je ji jedno názor cizích lidí a zároveň v další větě říká, že se z kritiky většinou složí. Sám tedy netuším, co způsobím, ale rozhodně ji budu přát další knihu.

Vojtěch Bernatský: Dvojtátovy deníky trojbox - Vojtěch Bernatský, Vázaná

Vojtěch Bernatský: Dvojtátovy deníky trojbox - Vojtěch Bernatský, Vázaná