Recenze BlackBerry

Přidáno: 30. dubna 2015

Zakoupeno v MOBILAGENCY.CZ

• poměr cena a výkon
  • zatím nic

příznivý poměr ceny a výkonu baterie, provoz bez problémů , doporučuji

Přidáno: 27. dubna 2015

• Gesta
  • Noční režim
  • Nic výrazného
  • Možná Blackberry Link

Systému Blackberry 10 nemám co vytknout je rychlý, příjemný a ovládání gesty funguje velmi dobře a rychle jsem si zvykl.
Přesto že na Blackberry není tolik aplikací jako na Android nebo iOS tak většina potřebných aplikací je již v mobilu předinstalována.
Výdrž baterie sice není kdoví jak veliká, ale i při aktivním používaní vydrží jeden den zcela bezpečně, při občasném použití mobilu vydrží dva dny, ale pak už ho musíte nabít.

Blackberry M-S1

Blackberry M-S1

Ověřený zákazník MOBILAGENCY.CZ Ověřený zákazník

Přidáno: 26. dubna 2015

Zakoupeno v MOBILAGENCY.CZ

• Dobrá cena!!!

Dobrá cena, originál je originál.

Ověřený zákazník Mironet.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 26. dubna 2015

Zakoupeno v Mironet.cz

• HW klávesnice, stabilita OS, vysoká produktivita, stará známa manažerská klasika s výborně odladěným systémem. Menší výběr aplikací paradoxně vede k produktivnějšímu používání.
  • Slabší výdrž baterie.

Blackberry 9700 Bold

Blackberry 9700 Bold

Přidáno: 18. dubna 2015

• QWERTY Klávesnice
  • Dobrá sluchátka
  • Kvalita zvuku
  • Vyhovujcí trackpad
  • Možnost pamětové karty až do 64GB (Mě funguje)
  • Upozornění pomocí led
  • Automatická regulace jasu
  • Výdrž baterie
  • Vyborná hlasitost
  • Nastavovaní internetu bez bis

Na telefon z roku 2009 je vyhovujcí. Mám ho jen na volaní, psaní sms, občas ten internet. Používa se mi dobře ,ale trackpad mě někdy naštve.Myslím že bych produkt mohl doporučit lidem kteří nepotřebují ty dněšní Smartphony. Tento telefon doporučuji zručnějším seniorům. Má babička si ho chválí.

Ověřený zákazník MEGATEL.CZ Ověřený zákazník

Přidáno: 17. dubna 2015

Zakoupeno v MEGATEL.CZ

• Jednoduché ovládání, super design, kvalita.
  • Výdrž baterie.

• Klávesové zkratky
  • BlackBerry Blend
  • Pro práci nej přístroj
  • Baterie
  • Fotoaparát při špatných světelných podmínkách

Jsem opět velmi spokojený, používám BlackBerry od modelu 9000 cca 6 let, spolehlivost, pro pracovní účely Ferrari mezi telefony, moc app mě nechybí, s aplikací Snap nebo Amazon doinstaluji pár maličkostí jako datovky, bankovní klienty a portmonku... toť vše... Jedině baterie mě trochu zklamala, při plném pracovním vytížení musím odpoledne dobíjet, ale výdrž se rapidně zlepšila po poslední aktualizaci OS, tak jeden den by neměl být problém... Fotoaparát při špqtných světelných podmínkách fotí průměrně, na druhou stranu pro focení dokumentů je to naprosto dostačující. Hardware je naprosto dostatečný pro odladěný OS10 systém, přesto si myslím, že by trochu svižnější procesor neuškodil, mám cca 3.500 tis kontaktů a nekdy to mírně vázne. Doporučuji všem, co hledají pracovní nástroj a ne hračku.

Ověřený zákazník H-mobil Ověřený zákazník

Přidáno: 11. dubna 2015

Zakoupeno v H-mobil

• poměr kvality a ceny
  • výkonný přístroj, který splnil všechna má očekávání
  • malá výdrž baterie při plném výkonu

Koupila jsem na základě doporučení známých a jsem velmi spokojená. Vše v mobilu je přehledné, intuitivní ovládání. Je rychlý, neseká se. Foťák je na velmi dobré úrovni. Pokud není přístroj v plném výkonu, tedy pokud slouží jen k odesílání sms a vyřizování hovorů, pak baterie v pohodě vydrží několik dní. Bohužel při plné zátěži je baterie opravdu zralá na každodenní nabíjení. Telefon navíc dobře vypadá. Krom malé výdrže baterie spokojenost.

Ověřený zákazník MEGATEL.CZ Ověřený zákazník

Přidáno: 7. dubna 2015

Zakoupeno v MEGATEL.CZ

• Kvalitní rychlí aplikace z google obchod , dobře přenáší data z androidu i kalendář.foťák pěkně fotí
  • snad by na telefonu mohlo být tlačítko na plochu a zpět jako android.Přejíždění po ploše se mi zdá zbytečné.

Na telefon se hůř shání příslušenství, folie a pouzdra ,ale je to Kanada a na internetu je vše.

Ověřený zákazník Mironet.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 2. dubna 2015

Zakoupeno v Mironet.cz

• BB10
  • Výdrž baterie

Kvalitní HW s dobrý OS

Přidáno: 31. března 2015

• Přestal jsem nosit NTB a Galaxy S4.
  • Blackberry HUB je vynikající, neunikne vám vůbec nic.
  • Fotky jsou velmi dobré.
  • Výborný OS je rychlý a k doinstalování není potřeba téměř nic
  • Prohlížeč.
  • Android aplikace jako NavigatorFree, Mbank, Mapy.cz - po instalaci Snapu bez problémů.
  • Výkon, provedení, velikost, display, klávesnice - nic mi nechybí ani neomezuje.
  • Tlačítka pro přijmutí a položení :)
  • Jsem spokojen :D
  • Baterie mohla být lepší! momentálně tak 1,5 dne a stoupá.
  • Samsung S3 a S4 fotil lépe ale zde jsou jiné přednosti.

Bez přehánění nejlepší telefon co jsem kdy měl. Telefon rozhodně doporučuji!

Ověřený zákazník Vodafone Ověřený zákazník

Přidáno: 30. března 2015

Zakoupeno v Vodafone

• Harwareová klávesnice !!!
  • Blackberry HUB - všechny notifikace pohromadě
  • Je příjemně těžký do ruky (pro někoho to může být ale mínus)
  • Škoda, že nemá klávesnici výsuvnou . . ale to nemá dnes žádný chytrý telefon, takže zaplať pánbůh alespoň za tenhle model CLASSIC
  • Ještě mi nejde synchronizovat "androidí" kalendář s kalendářem v GMAIL (ale Já na to přidu)

Spokojenost

Blackberry 9900 Bold

Blackberry 9900 Bold

Přidáno: 29. března 2015

• Kvalitní hardware - kovový bok, kvalitní plasty
  • Vynikající QWERTZ
  • Vynikající display - jas, nastavitelná citlivost dotyku, kvalita zobrazení
  • Silná svítilna (dioda blesku)
  • Propracovaný OS - NFC, tethering a WiFi HotSpot, bezchybné bluetooth (používám i bezdrátová sluchátka), vše provázané a velmi rychlé, okamžitá synchronisace emailů, neskutečná úspora přenesených paketových dat. Důkaz, že není potřeba osm procesorů a RAM v řádu X GB.
  • Neskutečně kvalitní, propracované, zabezpečení a šifrování.
  • Na nenáročnost systému fenomenální vnitřní paměť 8 GB.
  • Podpora microSD až do 32 GB.
  • Vynikající GPS modul.
  • Pouzdro s automatických zamykáním v ceně.
  • Exklusivní komunita a podpora (podpora zejména zahraniční).
  • Opravdu malá kapacita baterie.
  • Absence bezdrátového dobíjení.
  • Malý zájem vývojářů o BlackBerry OS 7.1, z toho plynoucí menší počet dostupných aplikací, o bezplatných, nebo českých, ani nemluvě.
  • Horší, a pomalý, defaultní prohlížeč.
  • Na RIM dosti nekvalitní hlavní (zadní) reproduktor.
  • Na dobu přestavení (květen 2011) pomalejší 3G síť.
  • Špatné navigační služby.
  • Trapný fotoaparát.

BlackBerry je mrtvé. Ať žije BlackBerry. Tak by šel charakterisovat zánik RIMu, vznik samostatné firmy BlackBerry a BlackBerry OS 10.

Toto je "mrtvé" BlackBerry. BlackBerry, které jede na OS, pro jehož normální fungování je potřeba BES, nebo BIS, na OS, který je stále nástavbou JAVY, a který není nic, co známe z tohoto světa. A rozhodně nic, co si mainstream představí pod pojmem "SmartPhone", a co by mainstream chtěl. Právě proto, a pro vlastnosti tohoto systému jako takového, miluji toto dinosauří BlackBerry. Ještě dlouho nebude mít, pro svůj účel, žádnou konkurenci.

BlackBerry není mobil. Původní BlackBerry netelefonovalo, tato funkce byla, mimo jiné, přidána až časem. BlackBerry není SmartPhone. BlackBerry není komunikátor. BlackBerry je bezdrátový handheld, koncové zařízení kompletního vnitropodnikového komunikačního řešení BlackBerry od firmy Research in Motion.

Tak je třeba k tomu přistupovat. Žehrat na nutnost BIS je asi stejné, jako žehrat na to, že Android žere data jako blázen. Žehrat na složité nastavení u ryze pracovního nástroje je to samé, jako bych já žehral na, pro mne zcela nedostatečně, jednoduché nastavení iPhone. Prostě je to vlastnost zařízení, které rozhodně není pro každého.

BlackBerry Bold 9900 Touch toho rozhodně umí hodně.

Umí telefonovat, a to tak, že na výbornou. Máme k disposici hardware "zelený" a "červený" telefonek, telefonní seznam propracovaný do nejmenších detailů. Kvalitní mikrofon, kvalitní sluchátko, pravda, na RIM je dosti odfláknutý zadní reproduktor. Je mono a krčí se tam někde pod krytem baterie. Na hlasitý odposlech je více než dostatečný, hudbu z něj však může poslouchat leda tak masochista. Umí komunikovat i přes službu BBM Voice Chat, tedy všude tam, kde je WiFi, s jakýmkoli moderním komunikátorem (aplikace BBM dostupná pro WP 7 a novější, Android 4.0 a novější, iOS snad od 8), lze si zadarmo volat. A není-li WiFi, posílat zprávy. Kdekoli na světě.

Má propracovaný systém komunikace pomocí zpráv. SMS zvládá na výbornou (ona HW QWERTZ tak geniálně zpracovaná nutí člověka psát), zdarma je aplikace pro Facebook Messenger, přes BBM lze posílat zprávy zdarma kdekoli na světě.

Umí s internetem. Pravda, i na dobu vzniku, rychlost 14.4 Mbps / 5.76 Mbps, je rychlost, zejména pro download, nijak zázračná, ale ruku na srdce, bez podpory LTE u nás stejně reálně větších rychlostí často nedosáhneme. Samozřejmě, kromě Prahy, ale to je stát ve státě. Konektivita jinak funguje dobře, ať už přes BIS, standardní APN, či WiFi. HotSpot zvládá na výbornou, až na to, že se hřeje, a pidibaterie jde do pryč. Vadou na kráse je defaultní prohlížeč, s některými stránkami hodně, ale opravdu hodně, zápasí.

Umí sociální sítě, i když na dnešní dobu už trochu omezeně. Předinstalován je Facebook a Twitter. Aplikace jsou vynikající. S Pinterestem, či Google+, je to už horší - Pinterest aplikace prostě není, Google je jenom odkazová. Avšak kanál sociálních sítí je něco geniálního - za pár kB dat denně okamžitě upozorňuje na jakékoli novinky v sociálních sítích a na zvolených serverech zpráv (RSS). Oproti Androidu, kde samotná app na Daily Mail zežere denně 300 MB, k nezaplacení.

Umí emaily. Opravdu umí. Přes BIS je email doručen okamžitě, správa je vynikající. Až 10 emailů v jednom handheldu (ne, že by RIM nepodporoval víc, ale naši operátoři nám víc prostě nedají). Z datovými schránkami je to horší - nezbývá, než webové prostředí. Datovka, či podobná app, prostě není.

Umí média. Na app store je hromada youtube aplikací, zdarma i placených, předinstalovaný přehrávač medií si poradí se všemi formáty videa i zvuku (nestalo se mi, že by něco nepřehrál). Komu nestačí, opět v app store jich je strašná porce.

V čem opravdu exceluje, jsou kancelářské funkce. Kdo se naučí s předinstalovanou app Documents To Go (která pro Android a iOS stojí kolem třech stovek a zde je zdarma!), jinou chtít nebude. Ať jde Microsoft se svým mobilním Office do kelu. Teďka jsem na tom psal dokument formátu A4, s háčky a čárky (kdo tvrdí, že to Bold neumí, ať si koupí smažunga, nic ve zlém, umí to každé BlackBerry, jenom je třeba to umět). Kalendář nemá chybu, kam se hrabe Business Calender pro Android a spol. Bez problému prováže Dropbox, či jiný podporovaný cloud, se systémem. O zprávě certifikátů ani nemluvě, dostat sem kvalifikovaný certifikát je hračka (opět, kdo nepotřebuje, neví, smažung). Provázanost geniální! Určitě se zejde i takový správce hesel, super kalkulátor (nemá konkurenci!), zápisník. Nebo třeba možnost okamžitě psát poznámky během hovoru. Kdo ví, umí a pracuje s ním, nechce jiný OS.

V čem je hrozný je fotoaparát. Ne, že bych s ním fotil, to ne, ale potřebuji scanovat QR kódy a dokumenty. To je horší. Kopie A4 problém není (při troše snahy), ale s kódy a třeba účtenkami je to už horší. Holt, autofocus chybí, a je to velká škoda. Na rovinu, kdo chce pořádný foťák na práci, nechť se poohlédne jinde. Ale svítilna je fenomenální, lépe snad svítí jenom Vertu se dvěma diodama! A aplikací na svícení je v app worldu hromada.

RIM vždycky vynikal v zabezpečení. Proto tyto handheldy používají vlády, velké korporace a všichni, kterým záleží na bezpečí jejich dat. Možnost personalisace zabezpečení je opravdu ohromná a v ničem nezklame.

S ostatními aplikacemi je to horší. Holt, stáří platformy, její specifičnost, a tím menší komunita, se někde projevit musí, bohužel. Pubtran, Idos, či jiná app pro jízdní řády na území tohoto divnostátu prostě není. Byla, za dva dollary, ale není. Prostě ne. Českých zpráv taky není. Ne, že by nebyly vůbec, ale nejsou aktuální, co jsem stáhnul, tak nejnovější zprávy staré devět měsíců. No, tak za dlouhých zimních večerů se můžou hodit, že. Datovka není. Pinterest není. S tím je třeba se smířit, nebo se poohlédnout jinam, bohužel.

Hromada jinak běžně bezplatných app se musí platit. Ten výběr není takový, jako pro iOS, ba ani WP, o Androidu ani nemluvě. Bohužel. Naštěstí, většina stojí kolem jednoho až čtyř dollarů, to nikoho nezabije.

Horší je to s navigací. Ono, ruku na srdce, Bold se svým minidisplay není navigační sen. Ale s tou navigací je to špatné, opravdu špatné. Je sice fajn, že v mapách už není "Czechoslovakia" a "Prague" a "Gottwaldov", ale to je tak všechno. Detaily stejně BlackBerry mapy moc neoplývají.

Baterie má směšnou kapacitu. Na otázku, jak často mobil nabíjím, nemohu odpovědět klasicky - jedenkrát denně, jednou za dva dny, ale pořád. Prostě jdu ven, nabitý na sto procent, kdekoli přijdu, nabíjím. Když nemám zásuvku, mám powerbank.

Hodina hovoru ubere tak 20%, hodina tvorby dokumentu 10%, brouzdání po netu 15%, pohotovostní režim (permanentně zaplé bluetooth a spárovaná pecka, permanentně zaplé připojení k síti, jas na automatiku, 200 kanálů RSS, 7 emailů, Facebook, Twitter) si ale moc nevezme. Tak 5% za hodinu.

Nebýt malé kapacity baterie (zase je malý a lehký) a otřesného foťáku (qr kódy zlobí!), není moc co vytknout. Jede jako drak (rychlejší "mrtvé" BB jsem nezažil), všechno zvládá na jedničku. Oproti Curve se nezadýchává.

Holt, premiový model se nezapře. Škoda jen, že mu to kazí takové detaily, jako právě reproduktor nebo baterie. Velká škoda.

Nicméně, kdo zná starý OS, ví, co to obnáší a přináší, tento handheld je nejlepší možná volba. Vřele doporučuji!

Přidáno: 25. března 2015

za tu cenu super, OS dobrý jen by to chtělo více aplikací

BlackBerry Z30

BlackBerry Z30

Ověřený zákazník CELKOM.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 24. března 2015

Zakoupeno v CELKOM.cz

• pevnost, rychlost, výkonnost, kvalita, výdrž, odolnost
  • folie mohla být nalepená přes celé sklo, málo free app

pro mě opravdu jedinečný extra výkonný mobilní telefon já osobně doporučuji + jsem koupil ještě originál pouzdro kožené od
BB takže jsem hrdým majitelem :D jestli někdo váhá tak tohle bude ta nejlepší volba podle mě vysoká konkurence pro samsung a apple a já kdybych si teď měl koupit jiný telefon šel bych hned zase do z30 !! možná passport ale z30 se stala srdcovkou :)

BlackBerry J-S1

BlackBerry J-S1

Ověřený zákazník AVACOM.CZ Ověřený zákazník

Přidáno: 12. března 2015

Zakoupeno v AVACOM.CZ

Původní baterie po tříletém používání už nedržela déle než 20 hodin. Nová hned po prvním nabití držela 3 dny, po druhém 4 dny. Na to, že na telefonu běží nepřetržitě synchronizace s e-mailem a bluetooth a údajně se plné kapacity dosáhne po 4 až 5 nabitích, vidím to velmi optimisticky. Jsem rád, že jsem šel rovnou do originálnky.

Ověřený zákazník nakupnigalerie.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 11. března 2015

Zakoupeno v nakupnigalerie.cz

• Hardware klávesnice
  • Docs to Go
  • BlackBerryHub

Blackberry novým produktem nezklamal, pro tlačítkáře jasná volba.

Ověřený zákazník SOFTCOM.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 6. března 2015

Zakoupeno v SOFTCOM.cz

• Naprosto perfekt, mám velké zkušenosti cstč. android. Blackberry je skutečně král v organizaci a intuitivním ovládání. Klávesnice BEST, obrovské možnosti uživatelského nastavení.
  • Omezené množství aplikací. Pro instalaci android app - složité.

Jel jsem léta na androidu a blackberry užívám cca 14 dní, Kdybych to býval věděl, už dávno bych přešel. Používám telefon na řízení firmy - Blackberry je jednička :-)

Přidáno: 4. března 2015

• klasický blackberry design = elegantní a funkční
  • kvalitní provedení - kovový rám
  • skvělá ovladatelnost díky trackpadu, hardwarové qwerty klávesnici a dotykové obrazovky
  • mobilní gesta
  • blackberry hub
  • možnost mít víc aplikací naráz otevřených a funkčních (např. přehrává písničku z youtube, zatímco píšete mail, apod..)
  • velká výdrž baterie ve srovnání se současnými telefony
  • již není potřeba žádný speciální mobilní tarif jako u starších blackberry
  • opravdu jediné, co mě napadá, jsou maličkosti:
  • vyšší hmotnost (ale jde o zvyk)
  • nedá se vyndat/měnit baterie
  • přednainstalovaná aplikace mapy nezobrazuje některé adresy (ale dá se nainstalovat kterákoliv jiná)

Z telefonu jsem opravdu nadšená. Je to výborný prostředek pro rychlou a efektivní komunikaci. Vypadá velmi elegantně důstojně.
Je ideální pro ty, co mají telefon hlavně jako komunikátor a pracovní nástroj.

Přidáno: 1. března 2015

Nemůžu si stěžovat