Recenze Jabra

Jabra PanaCast

Jabra PanaCast

Ověřený zákazník Alza.cz Dan

Přidáno: 12. ledna 2023

(naposledy upraveno 12. ledna 2023)

Zakoupeno v Alza.cz

velmi špatné rozlišení obrazu.
kamera na tel. má podstatně lepší braz.

Přidáno: 11. ledna 2023

• levné plasty
  • tlačítko on/off špatně nahmatatelné

Od Jabry mám předcházející model, který lépe sedí, tlačítka dobře dostupné. S tímto jsem zklamaná.

Jabra Elite 5 100-99181000-60

Jabra Elite 5 100-99181000-60

Přidáno: 8. ledna 2023

• Kvalita mikrofonu
  • Obecná kvalita zvuku
  • Ovládání fyzickým tlačítkem
  • Široké možnosti nastavení vč. funkcí tlačítek
  • Výdrž baterie
  • Režim chodu na jedno sluchátko
  • Detekce vyjmutí z ucha (lze vypnout)
  • Ekvalizér (vč. ukládání vlastního nastavení)
  • Bezdrátové nabíjení
  • Průměrné ANC
  • Nejsou IPx7 voděodolé
  • Průměrný transparentní režim

Dobrá bezdrátová sluchátka pro poslech i volání s fyzickým tlačítkem (a ne otravným dotykovým ovládáním).
Ve své cenové kategorii jsou celkově velmi dobré. Narozdíl od Jabra 3 a 4 mají lepší možnosti konfigurace a obecně lepší vlastnosti.

Lze je sprárovat s více (testováno se dvěma) zařízeními. Pro změnu stačí na jednom zařízení vypnout zvuk (např. hudbu) a zapnout na druhém. Pokud na mobilu přijde hovor a mobil není zrovna aktivní zařízení, lze hovor stále přijmout.
Konstrukčně pohodlné. Dobře drží i při pohybu. Tlačítko neklade extrémní odpor (jako např. Jabra 4 Active), ale je dostatečný k zamezení omylného stisku. Lze s nimi tedy například ležet na boku, ale i nakládat v pracovních rukavicích. Nabíječka je o něco útlejší než Jabra 3, bez problémů se na kalhotách vejde do kapsičky na drobné.

Kvalitní mikrofony s rozumným potlačením okolního hluku, ale bez neduhů způsobených náběhem více agresivnějšího potlačení u Jabra 7. (viz https://youtu.be/YFK2PG6Zutk?t=491 ). Jako další Jabry mohou fungovat v režimu jednoho sluchátka, pro který mají i vlastní nastavení ovládání.
V základu nejsou zvukově přebasovaná. Mají o něco jasnější výšky, než je záhodno (při hovoru mohou působit maličko metalicky). Pětihladinový ekvalizér (bohužel ne pro hovory) má dobrý rozsah ve všech hladinách - pokud tedy o basy stojíte, rozhodně je dostanete.

Velmi široké možnosti nastavení pomocí mobilní aplikace: ekvalizér (ne ovšem pro volání), intenzita ANC a transparentního režimu, změna funkce tlačítek (!), možnost pozastavení hovor, výběr mezi kterými režimy lze přepínat (pokud např. nechcete ANC), volba asistenta, možnost "hej gůgle" a spotify integrace, (ne)navazování audia po hovoru, detekce vyndání z ucha, s tím spojená možnost automatického zvednutí hovoru pokud je sluchátko v uchu a pozastavení audia při vyjmutí sluchátka.

Jazyk popisu funkcí (např. ANC zapnuto) není v Češtině. Ovládat je lze jak tlačítky, tak aplikací.
ANC by mohlo být lepší, ale pro běžné použití izolují dostatečně (vrtačku uslyšíte, ale o sluch nepříjdete).
Transparentní režim by měl mít možnost větší hlasitosti.
Bohužel nejsou IPx7 vodovzdorné. IPx5 ale ano - přežijí pot i déšť, ale sprchu nebo prací cyklus pravděpodobně ne (zatím jsem naštěstí nezkoušel, ovšem Jabra 3 praní nepřežily).
Vydrží dlouho nabité (s ANC se samozřejmě vybíjejí rychleji). Vzhledem k sólo režimu je tedy lze používat kontinuálně, zatímco jedno ze sluchátek nabíjíte - lze tedy doslova telefonovat/poslouchat hudbu celý den.

Celkově vřele doporučuji.

Jabra Elite 3 Active 100-91420000-60

Jabra Elite 3 Active 100-91420000-60

Miroslav Jindra Miroslav Jindra

Přidáno: 5. ledna 2023

• slusny zvuk
  • Pro parovani k pocitaci je potreba je resetovat a uz se nepripoji k telefonu, jako vazne?!? Podle internetu oficialne ani pripojeni k PC nepodporuji, no to cloveka fakt nenapadne!
  • Pro dalsim resetu a sparovani s mobilem blbne jejich apka, nefunguje prepinani rezimu ANC, hearthrough etd, coz je dost naprd, kdyz si koupite tohle prave kvuli ANC!!
  • Viko krabicky "vrze" a pusobi vylozene lacine, Sony ma teda lepsi.

Overall, celkem draha sluchatka, problematicke pripojeni k PC, nespolehliva appka, levne pusobici krabicka, Priste bych si koupil radsi Sony, Levnejsi verze bez active mela protivny slaby, ale trvaly sum.

Ověřený zákazník Electro World Lucie

Přidáno: 2. ledna 2023

Zakoupeno v Electro World

Toto hands free,při telefonování,bere dost okolní zvuky.Ale jinak je volající dobře slyšet....pokud my nervou uši okolní zvuky.. např.Drnčeni vozíku, nákupních v obchodě.
Dobře se ovládá a v uchu netlačí.Jen škoda,že to neříká kolik je % nabitá baterie.

Ověřený zákazník www.shopcom.cz Honza

Přidáno: 26. prosince 2022

Zakoupeno v www.shopcom.cz

• Funguje jak má.

Ověřený zákazník Electro World Registrovaný uživatel

Přidáno: 23. prosince 2022

Zakoupeno v Electro World

• Jsem spokojen používám v autě v práci.
  • Bez nějakých problémů.
  • Dobrá cena.
  • Rychlost objednání a dodání.

Ověřený zákazník Sunnysoft.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 20. prosince 2022

Zakoupeno v Sunnysoft.cz

• Kupujeme již asi čtvrtý kus a jsme spokojeni.

Po čase začne padat gumička a občas se ztratí, ale já to nosím jen tak v kapse a žena v kabelce

Jabra Talk 65

Jabra Talk 65

dalich dalich

Přidáno: 19. prosince 2022

(naposledy upraveno 19. prosince 2022)

• Profesionální handsfree (nejen) pro řidiče.
  • Je k neutahání, jsem s ním 15 hodin denně i více bez nabíjení a k tomu volám.
  • Perfektní zvládání dvou zařízení současně, a to hovorů i médií.
  • Dlouhý dosah.
  • Snadné ovládání hovorů.
  • Vymakané potlačení šumu. Příklad z praxe: dlouhý pracovní hovor před ranním WC. OK, no problem. WC, spláchnutí, sprcha, mletí kávy ke snídani, cesta po schodech, jízda autem, hovor na rozhléhající se chodbě. A nikdo nepoznal, že nejsem za stolem :-)
  • Kvalitní reproduktor.
  • USB-C dobíjení.
  • Náhradní/doplňkové adaptéry na ucho.
  • Narozdíl od špuntů nepadá, dobře drží za uchem (pro mne zásadní pro výběr).
  • Kvalitní přenos řeči. Je mi dobře rozumět a já také dobře slyším.
  • Budou si vás plést s ochrankou, takže vám v nákupních centrech budou sami ukazovat tašky... :-))) (Husí krk.)
  • Není to špunt, je to klasické HF. Reprák je velmi dobrý, ale špunt sedí lépe, že. Takže pro poslech hudby na dlouhé cestě za volantem bude kvalita hudby na špuntu lepší, bo toto HF tak moc netěsní. Jenže otázkou je, zda je to nevýhoda. Tím, že netěsní, slyšíte právě okolní dění, což je pro řidiče zásadní.

Recenzi píšu po 2měsíčním používání.

Náhrada za již neexistující Plantronics se konečně podařila. Koupeno v Datartu po slevě za 2060 Kč je i tak docela vysoká částka, ale kdo chce kvalitní a spolehlivé hansfree pro každodenní použití, má to smysl. Peněz nelituji a jsem velmi spokojený.

Předtím jsem používal špunty Buxton za cca 1000 Kč. Hrály dobře, kvalita repro skvělá. Ale potlačení šumu odpovídalo ceně = malé, spíše žádné.

S HF Jabra Talk 65 mohu jít ve větru a je mi rozumět, mohu být v hlučném prostředí a telefonovat.

Doporučuji všem, kteří potřebují kvalitní HF s potlačením šumu a nevadí jim "husí krk". (Jsem profesionální řidič taxi/bus.)

Ověřený zákazník Alza.cz Tomáš

Přidáno: 18. prosince 2022

Zakoupeno v Alza.cz

Nemám uši pro moderní sluchátka a tak jsem uvítal, že lze tohle zařízení po mnoha letech, od prvního pořízení, pořád ještě koupit.

Ověřený zákazník elektroshock.cz bufetek

Přidáno: 9. prosince 2022

Zakoupeno v elektroshock.cz

Produkt funguje perfektně.
Super zvuk ve sluchátku.
Mikrofón je také super, všichni mě slyší lépe, než když jsem s nimi hovořil přes telefón.
Jednoduché ovládání.
Sluchátko je lehoučké a na uchu nijak neobtěžuje.

Jabra Evolve2 75 27599-999-999

Jabra Evolve2 75 27599-999-999

Mezon Mezon

Přidáno: 6. prosince 2022

(naposledy upraveno 6. prosince 2022)

• Skvělý zvuk
  • Dokovací stojan
  • Světelné indikátory
  • Elegance
  • Šílená cena

Sluchátka jsou opravdu špičková, na telekonference jako stvořená. Ve spojení s MS Teams na počítači mají nejvíc funkcí. Rád je používám i k telefonu na dlouhé hovory. I na poslech hudby, sledování filmů nebo hraní her mají skvělý zvuk. I na druhé straně vás slyší zřetelně a čistě. Výhodou je jejich aktivní potlačení hluku, které je skvělé, když je v místnosti rušno. Někdo říká, že mu to dělá špatně, takže záleží na člověku, já s tím problém nemám. Dosah BT je opravdu velký, takže zajít si na WC nebo pro kafe není problém.

Ověřený zákazník elektroshock.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 5. prosince 2022

Zakoupeno v elektroshock.cz

lepší ovládání jak u ostatních

Jabra Elite 4 Active 100-99180000-60

Jabra Elite 4 Active 100-99180000-60

Ověřený zákazník Alza.cz Michal Z.

Přidáno: 29. listopadu 2022

Zakoupeno v Alza.cz

• Kvalita poslechu - hudba i hovor v rámci telefonátu.
  • Ergonomie - sedí do ucha a to je používám jak jsem je vybalil.
  • Box pro uložení - že není potřeba zapínat a vypínat jen stačí vložit do pouzdra nebo vyjmout.
  • Box pro uložení - zaoblený tvar! Pořád klouže v ruce a není možné ho pořádně uchopit, a to v klidu, při cestě na kole nebo při aktivitě je manipulace spíš k vzteku.

Jako rekreační cyklista jsem byl proti ježdění se sluchátky a pokud už jsem jel tak jen s jedním a to v pravém uchu. Minulý čas je správně. Musím uznat že to Jabra opravdu vyladila. Myslím možnost zapínání příposlechu ze zabudovaných mikrofonů. Jsem hodně lekavý, ale s příposlechem v pohodě stačím sledovat provoz kolem mě. Kvalita hudby je skvělá a i ergonomie mě osobně vyhovuje. Tím myslím že mě netlačí v uchu i když poslouchám i tři hodiny v kuse! Taky telefonování je naprosto k pohodě. Máma mě dostihla telefonátem na cestě a tak jsem s ní mluvil stojíc na kraji silnice - naprosto v pohodě bylo rozumět i s provozem aut kolem a nebyl jediný výpadek nebo problém že by nebylo rozumět a podobně :)

Jabra 5399-823-309

Jabra 5399-823-309

Ověřený zákazník Alza.cz Srbýk

Přidáno: 21. listopadu 2022

Zakoupeno v Alza.cz

• slušný přenos hlasu, citlivý mikrofon, ovládání sluchátek přímo na kabelu
  • díky malým sluchátkům hůře drží na hlavě a okolní hluk ruší,

Levné řešení pro komunikaci, ale dnes bych si raději vybral lepší, z dražší řady

Ověřený zákazník planeo.cz Radek Polívka

Přidáno: 17. listopadu 2022

Zakoupeno v planeo.cz

• Sluchátko má velice dobrou výdrž baterie. Dobrý zvuk

Jabra Talk 25 SE

Ověřený zákazník www.shopcom.cz Mr. J.

Přidáno: 12. listopadu 2022

Zakoupeno v www.shopcom.cz

• Výdrž baterie
  • Kavlitní zvuk
  • Dobře drží

Jeden kus mám já a druhý přítelkyně.
Je to naše 1. handsfree a splňuje všechno, co potřebujeme.

Jabra 6599-823-309

Jabra 6599-823-309