Recenze NIKON

Nikon Z fc

Ověřený zákazník CEWE FOTOLAB Vladimír

Přidáno: 29. prosince 2023

Zakoupeno v CEWE FOTOLAB

• Nejen že krásně fotí (natáčení videa teprvě odzkoušíme), má věrné, reálné barevné podání (žádné "omalovánky"), set se dvěma objektivy pokryje bohatě základní potřeby a je to za super cenu. Ale jako BONUS je tu opravdu extrémně povedený retro vzhled. A nejen na okol, opravdu cítíte, že je to poctivé kovové tělo. Stačilo přidat přídavný grip, čímž se výrazně zlepší ergonomie úchupu, vřele doporučuji. Navíc grip má na spodní straně sáňky pro ryché bajonetové uchycení do stativu (je potřebné přikoupit přechodku stativ/sáňky). Grip jsem sehnal ve slevě (standartně stojí cca 1.300Kč, ale jen rozbalený byl už za 300Kč, což je prkotina, přechodka na stativ 500Kč). Tento Nikon je prostě super!
  • Pro lepší držení je potřebné dokoupit grip a ten nový není levný. Ale dá se sehnat (s trochou štěstí) rozbalený, a ten je už od 300Kč.
  • Zatím jsem nerozluštil, jak snadno přenášet fotky pomocí BT a WiFi. Na můj Apple jsem nainstaloval sw od Nikonu, ale teda že by to bylo kdovíjak intuitivní (jak jsem zvyklý z ostatních aplikací pro Mac), tak to teda není. Ale časem se to poddá...dost možná je chyba na mé straně. Nicméně USB-C je fakt superrychlý, takže zatím to neřeším.

Kvalitní fotky v retro balení, perfektní konektivita (USB - C je s rychlostí 5Gb, takže přenos i velkých souborů je otázka vteřin; jen nezapoměňte koupit opravdu DATOVÝ kabel USB-C (s odpovídající certifikací rychlosti přenosu. Levné USB-C jsou buď pomalé, nebo dokonce jen nabíjecí, pozor na to...)
Nikon Z-Fc je maličký, takže jde o foťák nejen do studia ale i na cesty. Jaké bude video se uvidí, ale myslím, že ani to nebude problém.

Nikon EN-EL15c 2280 mAh

Nikon EN-EL15c 2280 mAh

Ověřený zákazník PENTA CZ s.r.o. Ověřený zákazník

Přidáno: 29. prosince 2023

(naposledy upraveno 29. prosince 2023)

Zakoupeno v PENTA CZ s.r.o.

• Nabíjení přes usb

Zakoupeno v alemat.cz

• ostrost
  • kvalita
  • proste Nikon
  • ten plastovy bazmek na zakryti cocek
  • nejde pouzivat z brylemi - to ale asi zadny dalekohled

Priblizeni optimalni ke svetelnosti a zornemu poli, udrzi se v pohode v ruce.
Proste super, Japonci nikdy nezklamou, miluju ty k@##y sikmooke ;).

Nikon AF-S Nikkor 300mm f/4E PF ED VR

Nikon AF-S Nikkor 300mm f/4E PF ED VR

Přidáno: 26. prosince 2023

Zakoupeno v Afoto

• vynikající kresba a ostrost už od otevřené clony
  • lehký (755 g !) a nenápadný (14,8 cm !)
  • univerzálnější , než by člověk čekal
  • s bezzrcadlovkou přes FTZ adaptér funguje bez ztráty kytičky, nepozoroval jsem žádný rozdíl v kresbě ani rychlosti zaostření, spíš naopak, protože Z7 ostří rychleji než D7500
  • neexistuje ve verzi pro Z bajonet
  • stativová objímka - probůh na co, ten mrňous má 3/4 kila
  • na plachá zvířata je 300 mm málo

Tato třístovka se stala trvalou součástí mé fotobrašny, spolu s 24-70 ji tahám úplně všude, když musím omezit váhu výbavy, raději nechám doma 70-200. Původní záměr byl koupit sklo na focení ptáků potom, co jsem u nás v sadu viděl (a propásl) dudka chocholatého a 500mm f/5.6E PF ED VR mi přišel pro moje focení moc drahý.
Pak jsem ho poprvé nasadil, abych ho vyzkoušel a začaly se dít věci. To sklo je mnohem univerzálnější, než jsem čekal. Třeba ve městě na ulici naprosto nikdo netuší, co máte nasazeno, takže se nikdo nerozčiluje, netuhne ani nepitvoří a vy tam sekáte portréty, streetové události, ... prostě cokoliv, co máte ve správné vzdálenosti v dohledu, aniž by kdokoliv reagoval.
Přichomýtl jsem se k akci u rybníka, kdy rybáři po práci shodili montérky, naskákali do vody a po chvíli vypukla uprostřed rybníka neskutečná bahenní bitva, kterou jsem z hráze nafotil se všemi detaily rozjásaných tváří, gejzírů vody a létajícího bahna. Většina snímků byla krásně ostrá a prokreslená. A tak to šlo dál ... siluety stromů na 1500 m vzdáleném hřebeni proti ohnivě nasvětleným cárům mraků od vycházejícího slunce, nějaký hmyz a kytky (ne není to makro, ale nemusíte ty vážky honit na 30 cm vzdálenost), noční měsíc, ... snad i na ty ptáky dojde, ale asi to bude chtít ještě telekonvertor, těch 300 mm je na plachá zvířata většinou ještě málo.

Nikon Nikkor 10-20mm f/4.5-5.6G AF-P DX VR

Nikon D7500

Ověřený zákazník Megapixel.cz Milan

Přidáno: 21. prosince 2023

Zakoupeno v Megapixel.cz

Dost nešťastně řešený výklopný display

Nikon Nikkor Z 70-200mm f/2.8 VR S

Nikon Nikkor Z 70-200mm f/2.8 VR S

Přidáno: 20. prosince 2023

(naposledy upraveno 22. prosince 2023)

:-)

Nikon Nikkor Z 24-70mm f/2.8 S

Nikon Nikkor Z 24-70mm f/2.8 S

Přidáno: 20. prosince 2023

:-)

Nikon EN-EL23

Nikon EN-EL23

Ověřený zákazník GSMcentrum.CZ MarieV.

Přidáno: 19. prosince 2023

Zakoupeno v GSMcentrum.CZ

• Nikon baterie bude kvalitni a dobra, jenze eshop posila uplne jine zbozi, bez vysvetleni.
Nikon Z6 II

Nikon Monarch 7 10x42

Nikon Monarch 7 10x42

Přidáno: 18. prosince 2023

Zakoupeno v Afoto

Jsme spokojeni. Dobrá světelnost.

Nikon EN-EL15c

Nikon EN-EL15c

Přidáno: 14. prosince 2023

• Skvělá kapacita
Nikon Z8

Nikon Z8

Přidáno: 14. prosince 2023

Zakoupeno v CEWE FOTOLAB

• Baterie vydrží v pohodě i 800-900 snímků.
  • Snadné intuitivní ovládání.
  • Rychlost zpracování fotografií i videa.
  • Ergonomicky skvělé držení.
  • Možná jenom absence GPS.
Nikon Monarch 7 8x42

Nikon Monarch 7 8x42

Ověřený zákazník PENTA CZ s.r.o. Ověřený zákazník

Přidáno: 13. prosince 2023

Zakoupeno v PENTA CZ s.r.o.

• Lenses quality
Nikon HN-40

Nikon HN-40

Ověřený zákazník FotoŠkoda Ověřený zákazník

Zakoupeno v FotoŠkoda

• lehká, plastová, značková, se závitem
  • zhotovená přímo pro nikkor z dx 16-50
  • nehorázně drahá
Nikon Coolpix P1000

Nikon Coolpix P1000

Zakoupeno v Megapixel.cz

• Přiblížení za mne super.
Nikon 8x25 DCF SportStar EX

Nikon 8x25 DCF SportStar EX

Ověřený zákazník 1nakup.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 5. prosince 2023

Zakoupeno v 1nakup.cz

• váha
  • kvalita obrazu
  • vysunovací zastínění okuláru jdou příliž snadno následkem čehož nezůstávají, jak by je člověk chtěl

Kvalita obrazu je fakt dobrá a to i světelnost. Mám starší (20let) binokulár 12x50 a obraz mi v něm přijde horší (tmavší + méně zřetelný) než u této 8x25.
Na můj vkus mohl být delší popruh na krk. Při nošení na krku vše ok, ale "přez rameno" je již krátký.
Pro použití s brýlemi asi ok, ale bez brýlí, kdy by člověk využil zvýšení zastínění okuláru, tato nedrží a zašroubovávají se. Zpočátku mě to dost vadilo, nicméně asi se dá se zvyknout i na méně komfortní používání bez tohoto výdobytku...

Nikon Aculon A211 10x50

Nikon Nikkor Z 85mm f/1.8 S

Nikon Nikkor Z 85mm f/1.8 S

Ověřený zákazník FotoŠkoda Ověřený zákazník

Přidáno: 3. prosince 2023

(naposledy upraveno 3. prosince 2023)

Zakoupeno v FotoŠkoda

• lehký, ostrý, rychlý autofokus
  • nenašel jsem

odzkoušeno na Z7II a ZF, na obou funguje zcela bez problémů, na ZF je ještě rychlejší autofokus, zejména na detekci očí. Objektiv je výborný i v protisvětle. Patří k těm dražším.

Zobrazuji 81 - 100 ze 500 recenzí 1...3 4 [ 5 ] 6 7...25