Recenze Sigma

SIGMA 150-600mm f/5-6.3 DG OS HSM SPORTS Nikon

Ověřený zákazník Afoto jones1

Přidáno: 30. září 2020

Zakoupeno v Afoto

Naprostá spokojenost. V poslední době jsem s ním fotil fotbal a závody dračích lodí. Splnil vše - rychlost a přesnos focení. Fotím všechno z ruky, takže jediný problém je jeho váha ale s tím se počítalo.

Ověřený zákazník Bike-Eshop.cz Ověřený zákazník

Sigma BC 14.16

Ověřený zákazník BIKEPRODEJNA.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 24. září 2020

Zakoupeno v BIKEPRODEJNA.cz

• Po prvním zapnutí nefungoval. Až druhý den naskočil. Myslela jsem jsi ze budu muset reklamovat. Po přečtení recenze jinde jsem zjistila že jsem nebyla jediná...

Ověřený zákazník MALL.CZ Ověřený zákazník

Přidáno: 16. září 2020

Zakoupeno v MALL.CZ

• Kvalitní světlo za dobrou cenu

Přidáno: 16. září 2020

• vysoká viditeľnosť aj v hlbokej tme
  • celkom dobrá viditeľnosť aj za svetla
  • vzhľadom na veľkosť produktu relatívne dobrá výdrž batérie i celkom rýchla doba nabíjania
  • úchyt svetla je na gumičku (k dispozícii sú len 2, jedna je malá a druhá veľká), treba počítať aj s kúpou náhradnej (pri častom používaní)

Svetlo spĺňa popisované vlastnosti, najväčšou devízou je veľmi dobrá viditeľnosť v hlbokej tme, relatívne rýchla doba nabíjania.
Mínusom ale aj plusom môže byť úchyt svetla na gumičku, ako + prichádza do úvahy rýchla montáž, ako mínus opotrebovanie gumičky čo môže mať za následok stratu svetla (takže je treba rátať s nejakou náhradnou gumičkou pri častom používaní).

Celkovo však produkt hodnotím kladne, hlavne kvôli vysokej viditeľnosti v tme a pocitu väčšieho bezpečia.

Sigma Baseline 800

Sigma Baseline 800

Ověřený zákazník bikero.cz Lego_KV

Přidáno: 15. září 2020

Zakoupeno v bikero.cz

• Nainstalujete a už se víc nestaráte
Sigma Buster 700 přední černé

Sigma Buster 700 přední černé

Přidáno: 14. září 2020

(naposledy upraveno 14. září 2020)

• svietivosť svetla je aj v hlbokej tme výborná aj do strán aj do diaľky
  • svetlo vhodné mimo cestnú komunikáciu (lesné cesty a pod.)
  • v balení aj držiak na prilbu
  • svetlo rozhodne nie je vhodné pre použitie na cestnú komunikáciu, aj pri dôkladnom nastavení osvetľuje ostatných účastníkov - nutnosť na to prihliadať a znižovať intenzitu
  • napriek relatívne veľkej kapacite baterky môže byť 2 hodinová výdrž svetla v maximálnom móde pre niekoho málo

Sigmu 700 som sa rozhodol kúpiť na základe kladných recenzií a informácií dostupných na internete, bohužiaľ produkt ktorý som obdržal bol vadný (svetlo sa prehrievalo takže automaticky prepínalo po 20-25 minútach do úspornejšieho módu).
Samotné svetlo však svieti výborne.

Ak by ste zvažovali kúpu tohto svetla najmä pre použitie na cestnej komunikácii rozhodne skôr uvažujte o svetle, ktoré spĺňa StVZO (od Sigmy rada Aura).
Ak však potrebujete silné svetlo do terénu buster 700 môže byť dobrá voľba.

Pavel Pavel

Přidáno: 13. září 2020

• velká čísla, dají se dobře číst
  • vypadá hezky
  • vydržel 2 roky, pak přestal měřit

SIGMA 85mm f/1.4 DG DN Art Sony E-mount

SIGMA 85mm f/1.4 DG DN Art Sony E-mount

Ověřený zákazník FotoŠkoda Petr Jalový

Přidáno: 12. září 2020

Zakoupeno v FotoŠkoda

• Zatím nejlepší objektiv 85mm f1,4 se kterým jsem fotil.
SIGMA 16mm f/1.4 DC DN Contemporary Sony E-mount

SIGMA 16mm f/1.4 DC DN Contemporary Sony E-mount

bro bro

Přidáno: 6. září 2020

• kresba i na f 1.4
  • minimální clona
  • nemá OSS
  • nemá tlačítko manual/auto focus

rozhodně nahradí můj SONY 10-18mm f4 na točení videjí uvnitř (skrze Zhiyun gymbal) , rozdíl mezi f4 a f1.4 je obrovský... Zaostřuje od neskutečně krátkých vzdáleností. Kresba je prostě pecka i na f1.4

Michal Vičík Michal Vičík

Přidáno: 4. září 2020

• pěkný design
  • přehledný displej dobře čitelný i na přímém slunci
  • dostačující počet funkcí pro běžné použití
  • jednoduché ovládání v systému
  • jednoduchá instalace
  • bez zbytečných funkcí jako ušetřená spotřeba paliva
  • chytře schované tlačítko nastavení tak aby nedošlo k nechtěné změny v nastavení.
  • chybí podsvícení displeje
  • malý displej, ale to kompenzuje výborná čitelnost.
  • chybí NFC a ukládání dat do PC nebo do mobilu
  • chybí automatické nastavení Wheel Size
  • systém má sice překlad do 7 jazyků, ale čeština chybí, ale neznám žádný cyklo computer který by byl v českém jazyce
  • příšerný a nepřehledný návod který po rozložení se hodí tak akorát smuchlat a hodit do popelnice a stáhnout si elektronický do mobilu. U firmy Sigma jsem si už zvykl.

Přešel jsem na tento cyklo computer z dražší řady BC 16.16 který měl více funkcí a větší displej s podsvícením protože při pádu se ulomily zobáčky na těle tachometru které zajišťovaly to aby tachometr nevypadl z držáku na řídítkách a tím se stal nepoužitelným. A tak jsem hledal slušný tachometr který jej nahradí a narazil jsem na tenhle sice má menší displej a nepodsvícený, ale za tuhle vadu na kráse mám velice jednoduchý a přehledný systém narozdíl od předchozího můžu mazat jednotlivé data zvlášť, což předešlý model neumožňoval a při smazání se smazalo komplet všechno kromě celkově najetých km. Neopsahuje zbytečné funkce, velice jednoduše s v něm orientuje
Tenhle cyklo computer, nebo tachometr rozhodně mohu doporučit. Značku Sigma využívám už dlouho a je to už můj čtvrtý cyklo computer od této firmy a hodně těžko bych hledal firmu který dělá stejně kvalitní tachometry jako tahle.

SIGMA PROTECTOR WR 67 mm

SIGMA PROTECTOR WR 67 mm

Ověřený zákazník FotoŠkoda Ověřený zákazník

Přidáno: 3. září 2020

Zakoupeno v FotoŠkoda

• vše odpovídá jak je uvedeno u popisu výrobku

Ověřený zákazník MALL.CZ Ověřený zákazník

Přidáno: 2. září 2020

• Velký displej
  • Nezačne po delším stání sám znova měřit
SIGMA 70-200mm f/2.8 DG OS HSM Sports Nikon

SIGMA 70-200mm f/2.8 DG OS HSM Sports Nikon

Přidáno: 2. září 2020

• Kresba, ostrost, rychlost, custom tlačítka na objektivu, možnost samodomo nastavení skrz usb dock, Arca patka, cena
  • Váha

Tenhle objektiv je bestie. Optická kvalita je prostě perfektní, plně snese srovnání s nativním 70-200 od Nikonu, Canonu a klidně i jednou tolik drahým soňáckým G-Masterem. Jediná výtka míří k váze, 1.8Kg se pronese, ale za ten výstup to stojí!

SIGMA 105mm f/2.8 EX DG OS HSM Macro Nikon F-mount

SIGMA 105mm f/2.8 EX DG OS HSM Macro Nikon F-mount

Ověřený zákazník FotoŠkoda Harley44

Přidáno: 1. září 2020

Zakoupeno v FotoŠkoda

Vyzkoušeno s Nikonem Z6 - samostatný objektiv zcela bez problému, výborná obrazová kvalita. S telekonvertorem 2x na "dlouhém konci" se na chvíli rozkmitá, než zaostří. Ale není to použití, pro které by byl zkonstruovaný. Po nasazení na tělo z6 (s konvertorem na F mount) se vypne stabilizace čipu v těle fotoaparátu a nejde ji zapnout - ani když vypnete optickou stabilizaci na objektivu. Pracuje tak jen stabilizace v objektivu pokud ji nevypnete...

SIGMA 14-24mm f/2.8 DG HSM Art Canon

• Tiché ostření
  • Kvalitní konstrukce
  • Výborná obrazová kvalita
  • Minimální zkreslení obrazu
  • Není možné použít ochranné a ostatní standardní filtry
  • Přední kryt objektivu už se nevejde do kapsy a kam s ním když fotím??

Jak jsem bez něj mohl být?
Za těch pár stovek fotek které jsem s ním zatím stihl udělat nacházím jen klady. Hmotnost je větší, ale je to dáno kvalitním zpracováním...

SIGMA 105mm f/2.8 EX DG OS HSM Macro Canon EF

SIGMA 105mm f/2.8 EX DG OS HSM Macro Canon EF

Ověřený zákazník FotoŠkoda Radek Vyskočil

Přidáno: 31. srpna 2020

• Krásný bokeh
  • Výborně se s ním ostří
  • Splnil očekávání
  • Vhodný na makro a některé situace kde je pěkný záběr na konkrétní detail
  • Váha, ale s tím se počítalo

Pevné ohnisko na focení jiných věcí než makro vyžaduje trochu jinak přemýšlet, je to prostě v podstatě pevný zoom a je to vhodný objektiv na vytrhnutí detailu z nějaké scény. Využili jsme ho při focení krajin, kde je třeba v údolí nějaká dominanta, makro, některé prvky na ulici při nočním focení. Dá se s ním vyhrát.

Ověřený zákazník MALL.CZ Korejs

Přidáno: 31. srpna 2020

Značka která nezklame.

Ověřený zákazník kupkolo.cz jíra

Přidáno: 29. srpna 2020

Zakoupeno v kupkolo.cz

• hodně funkcí vč.teploměru, drátový, výhodná cena

Ověřený zákazník bikero.cz Pepan

Přidáno: 26. srpna 2020