Recenze Alcatel

Ověřený zákazník Sunnysoft.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 22. ledna 2014

(naposledy upraveno 25. ledna 2014)

Zakoupeno v Sunnysoft.cz

• kapacita po čtyřech dnech klesla na horší úroveň než více než rok stará originál baterie

Přidáno: 6. ledna 2014

• jednoduché ovládání, velký displej, 2SIM karty
  • nevím, zda je to jen na mém kusu, ale při nabíjení nebo připojení k PC pomocí USB kabelu (součástí dodávky), se obě SIM karty odpojují, občas naskočí operátor se silnějším pokrytím v místě, ale druhý si ani neškrtne !!! Autorizovaný servis mě odkazuje na výrobce.

doporučuji pro nenáročného uživatele, který přechází z tlačítkového telefonu na dotykový...Zkusila jsem i Nokii Lumia 520 a ta je oproti tomuto strašně složitá.

Přidáno: 30. prosince 2013

• jednoduché ovládání, kvalita fotek, 2SIM karty, velký displej
  • menší výdrž baterie

Doporučuji pro ty, kdo přecházejí ze starších tlačítkových telefonů na dotykový.

Přidáno: 27. prosince 2013

• display
  • android 4.1
  • aplikace
  • konstrukce
  • dual sim
  • baterie (dá se ale čekat)
  • při nabíjení vypadává signál!
  • nepřehledná volba pro volání (jakoby tato funkce nebyla snad pro mobilní telefon důležitá podle výrobce!)

Celkově však velmi dobrý telefon a mohu doporučit. V teto cenové relaci nemá konkurenci, koupeno za 3600,- ale kvalitou srovnatelné s telefony 2x dražšími...

Přidáno: 11. prosince 2013

Zakoupeno v Electro World

• Velký a kvalitní displej,za tuto cenu dobrý telefon.
  • Zatím nic.

Vybral jsem si tento telefon vzhledem k nízké ceně a poměrně dobré výbavě.

Přidáno: 11. prosince 2013

Zakoupeno v Electro World

Zatím nemám k telefonu žádné výhrady

Alcatel 992D

Alcatel 992D

Přidáno: 6. prosince 2013

Doporučuji.

Přidáno: 27. listopadu 2013

Zakoupeno v Electro World

• Velký a kvalitní displej, mnoho předinstalovaných aplikací.
  • Slabá výdrž baterie, občasný výpadek signálu sim při nabíjení.

V cenové relaci (zakoupeni v akci za 3.600 Kč) dobré vybavení i provedení.

Přidáno: 22. listopadu 2013

• velký a kvalitní displej
  • pevný
  • neseká se
  • v celku dobrá výdrž baterie
  • možnost aktualizace na android 4.1 Jelly Bean
  • fotoaparát
  • pěkný design
  • dvoujádrový, rychlý procesor
  • poměrně tenký
  • skvělý zvuk
  • jednoduché ovládání
  • pamět
  • tlačítko na odemknutí displeje
  • chybí tlačítko na fotoaparát

Celkově mohu říct, že je to velice kvalitní telefon. Mám ho 3 měsíce a jsem hodně spokojený. Nemyslete si, že když je to Alcatel, tak to bude nic moc telefon, naopak, předtím jsem měl Samsung Galaxy Ace 2 a tohle je o třídu výš dle mého názoru. Pokud se rozhodujete pro koupi tohoto telefonu, neváhejte a kupte ho. Nebudete litovat!

Přidáno: 21. listopadu 2013

• výdrž baterie
  • nefunguje gps
  • problémové načítání hudby
  • vypínání/zapínání blesku fotoaparátu
  • chybí tlačítko na focení
  • přibližovat se musí posuvkou na obrazovce

Telefon jsem volila hlavně kvůli dualsim a stojím si za tím, že je to nejlepší za tu cenu, Oproti ostatním mi nepříjde doba nabíjení dlouhá, ale je fakt že většinou nabíjím přes noc a to každý den, ale jsem po většinu dne na WiFi nebo poslouchám hudbu + používám obě sim. Když mám telefon v kapse a občas pošlu SMS nebo zavolám, vydrží i 3 dny. Kvalita fotek mě mile překvapila, před tím jsem měla 8 foťák a u tohoto telefonu mi příjdou fotky lepší. (jediné co mě štve je zapínání blesku, vždy na místo zaostřuje a nechce se přepnout blesk ). Samotný dual sim funguje za mě bezproblémově. Občas se mi stává, že nechce načíst nově staženou hudbu, ale po restartu je vše OK. Celkově hodnotím kladně. Dual sim za přijatelnou cenu na který si nebudou stěžovat ani hráči her.

Přidáno: 31. října 2013

• Telefon celkem dobrý,dobré zobrazení,někdy se zasekáva při více obsazené mikro SD kartě.
  • Výdrž baterie.

Koupil jsem na Smarty,přes O2 Jičín.16.9.2013 jsem reklamoval mikro SDHC kartu na O2,po měsíci jsem psal na Smarty,doposud se nic neděje-31.10.2013,takže Smarty nedoporučuji,ani se neozvali.

Ověřený zákazník Expert.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 12. října 2013

Zakoupeno v Expert.cz

• Velký display s vysokým rozlišením.
  • Možnost vložit dvě mini SIM karty.
  • Nízká cena proti obdobným zařízením jiných výrobců vzhledem k hardwarové i softwarové výbavě.
  • V ČR je mobil dodáván pouze s androidem 4.0.4, i když např, obchod EXPERT elektro v popisu výrobku uvádí verzi androidu 4.1
  • Slabý fotoaparát - pro zobrazení detailu (makra) zcela nepoužitelný, fotografie je neostrá.

Nákup doporučuji těm, kteří mobil budou požívat pro dvě SIM a běžná volání.
Vzhledem k vybavení a jeho ceně nemá konkurenci.

Přidáno: 9. října 2013

• Fotoaparát
  • Velikost
  • dlouho vydrží

Mobil jsem si včera koupila u nás v Planeo Elektro a je fakt skvělý..nemám nic proti..já osobně jsem ráda..

Ověřený zákazník Sunnysoft.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 29. září 2013

Zakoupeno v Sunnysoft.cz

• Zatím nic

Malá cena, dobrý produkt.

Ověřený zákazník ePROTON.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 22. září 2013

Zakoupeno v ePROTON.cz

• cena a lehce se ovládá.

je levný a vyrovná se všem mobilum této řady.

Ověřený zákazník Huramobil.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 1. září 2013

Zakoupeno v Huramobil.cz

za tyto peníze to nejlepší co asi je

Přidáno: 27. srpna 2013

• Displej qHD 4,5palce
  • Podpora 2sim
  • Vcelku slušné HD video s autofocusem
  • cena 3990,-
  • Fotoaparát
  • Baterie
  • Doba nabíjení až 6.hodin!!!
  • Bluetoth
  • Wifi
  • prostředí androidu (psaní sms, kontakty apod)
  • cena 3990,-

Tento telefon jsem si kupoval jako náhradu za Samsung Wave 3 a Samsung Wave II, které jsem do té doby oba používal.. jenže se mi už nechtělo tahat dva telefony - respektive tři (mam tři čísla) a také proto, protože jsem chtěl něco s větším displejem.. také jsem zohledňoval to, že mobil musí přehrát filmy v AVI, měl by mít HDMI, měl by to být dualsim, dobrý foťák a HD video a měl by mít pořádnou výdrž baterie.. Ostatní věci jako android, hry apod. jsou pro mne bezpředmětné jelikož tyto funkce nevyužívám.. Po měsíci přemýšlení jsem nakonec dospěl k závěru, že Alcatel Xpop bude "ten pravý" i vzhledem k tomu, že mi přijde jako šílenost dávat za telefon víc jak 5tisíc. Váhal jsem ještě nad Goclever Fone 500, ale tam nakonec převážila nejistota a averze ke kvalitě polského zboží a taky k tomu, že nikde nebyly vidět fotky a video z tohoto telefonu(krom jedné polské recenze a tam to byla naprostá katastrofa).
Alcatel 5035D -Telefon je vzhledově dost příjemný (mam bílou verzi) a designově se vyrovná ostatním telefonům i okolo 10tis. Na první pohled byjste tak netipovali že je to telefon za 4tis! Displej je velký a přehledný, rozlišení qHD je dostatečné a pokud vyloženě nehledáte "čtverečky" tak je neuvidíte.. oproti Samsungu se superamoled je to ale o něčem jiném, barvy nejsou tak živé a působí "vybledle" takže trochu rozčarování, ale koukat na to jde.. Prostě spíš zmlsanost z amoledu :)
Telefonování a sms mi přijdou strašně krkolomné a než se člověk zorientuje v prostředí androidu trochu to trvá, upřímně mam telefon týden a stále tápu a to jsem už měl asi 30-40 typů mobilů.. Stále se mi nedaří zprovoznit bluetoth, fotky odešle - i když to šíleně dlouho trvá, ale už je z opačného mobilu není schopen přijmout, wifi se mi ještě nikde nepodařila připojit :( to samé mapy a obchod play.. i když by na ně nemělo být potřeba připojení k internetu telefon to vyžaduje.. :-/
Teď k tomu proč jsem si telefon kupoval:
Foťák: v recenzích na netu ho nikde přehnaně moc nechválili, i přesto jsem posuzoval fotky z recenzí s jinými telefony do 5tis a přišli mi jako nejlepší a nejostřejší (sám fotím poloprofesionálně, takže rukama to opravdu není) ale u mého telefonu mi přijde, že ať se člověk snaží sebevíc, fotka kvality Samsungu z něho nevyleze (kde jsou doby Samsungu M8800 Pixon, který dle mě měl nejlepší fotoaparát, který kdy v mobilu byl!!!) Na fotkách (když fotíte budovy a krajinu) je zřetelný šum a pokud není vyloženě slunečno tak i solidně patlá.. Naopak makro je naprosto excelentní a myslím si, že i lepší než u samsungu.. Kvalitu bych řadil tedy někam do kvality fotomobilů Sony, Huawei, nebo Nokia.. určitě je ale lepší než ZTE či Prestigio. bohužel kvalitě fotografií na které jsem byl z modelů Samsungu (Wave 1,II,3, Pixon apod zvyklý, se zdaleka nevyrovná :-/
Video je naopak celkem slušné v HD, má samozaostřování a tak vám vezme krásně objekt 20m vzdálený i detail 1cm od čočky.. přechod je plynulý a ostření velmi rychlé.. :)
Přehrávání MP3 a AVI: telefon jak už jsem psal nevyužívám na hry, internet apod, ale spíše jako přehrávač filmů a hudby, proto tohle bylo jedno z kritérií na kterém mi dost záleželo.. Bohužel i zde musím říci, že na 3roky starý Samsung absolutně nemá!!! Video v AVI skutečně přehraje, ale kvalita je šílená.. ten samý film co v Samsungu běží krásně čistě a je čistý obraz i zvuk je v Alcatelu skoro nekoukatelný, zvuk i když nastaven na maximum je šíleně potichu (to platí i pro MP3 přehrávač a zejména pro radio!!!) obraz je samá kostička, seká se a telefon nějak nestíhá.. takže pokud nemám film v HD je to spíš nekoukatelné.. Poslech MP3 je jak už jsem psal strašně tichý!!! i když jsem vyzkoušel patery sluchátka co doma mám, i ty přiložené v balení problém všude stejný.. telefon má ekvalizér, ale ten je vám taky k prdu.. bohužel.. a rádio prostě neslyšíte, pokud není okolo vás absolutní ticho - zapomeňte na to, že ho uslyšíte v metru nebo tramvaji :-/ v několika specifikacích se psalo že telefon má HDMI, nemá!!! takže další zklamání..
Další mínus je baterie, Samsungy mi i po dvou letech provozu vydržely nabité i 2-3dny, pokud jsem telefonoval a smskoval občas si poslechl hudbu a koukl na film.. v pozici lapače prachu :) mi baterie vydržela i týden.. tady u Alcatelu mi baterie vydrží ztěží 1den!!! a to ani nevolám, ani nepíšu, poslechnu si tak 10písniček a udělám pár fotek.. počítejte co fotka to 1% z baterie fuč.. video 5minut z baterie 20% fuč.. MP3 hodina poslech 40% fuč.. film 90minut baterie kaput! Nehledě na to, že baterie se NESKUTEČNĚ POMALU NABÍJÍ, z 20% na 100% to trvá NEUVĚŘITELNÝCH 6.hodin!!! jen podotýkám, že opět srovnání s Wave 3 kde z 10% na 100= to trvalo něco přes hodinu a baterie byla držák..

Závěr.. Lituju toho že jsem Samsung prodal, protože ačkoli byl už dva roky starý a měl menší displej 4palce oproti 4,5 u Alcatelu byl ve všech ohledech o několik tříd lepší.. Z koupě jsem trochu rozpačitý, moje chyba, že jsem ho koupil v kamenné prodejně Datartu a nepřiplatil si 200kč u Alzy, kde bych mohl telefon do 14ti dnů vrátit.. takhle si ho už musím nechat.. Nechci Alcatel nějak hanit, ale je pro mne spíš zklamání, utěšuju se tím že mam telefon s dvouletou zárukou a že aspoň to video je použitelné, že se z toho člověk dovolá a napíše sms a že má vcelku slušný velký displej, na kterém jsou fotky koukatelné.. kdybych se však rozhodoval znovu, už bych si tento typ asi nekupoval a poohlédl se po nějakém bazarovém samsungu typu Note.. Své kupce si ale Alcatel jistě najde a za cenu 3990,- to zas není takový průšvih.. i když pro někoho a i pro mě už jsou 4tisíce v dnešní době docela velká investice..

Přidáno: 26. srpna 2013

• Dual sim
  • Nedostatek paměti se v běžném provozu neprojevil
  • Přijatelná cena
  • Nepřesná GPS - v Sygicu od 50 do 90m zpoždění od skutečnosti, v městech dosti velký problém. Důvod neznámý - v předchozím LG byla ta sama navigace přesná.
  • Obě 2 simky stejná síť - rozdílná úroveň signálu ???
  • Občasné výpadky signálu na jednotlivých simkách ???

Za ty peníze přijatelný telefon pro nenáročného uživatele.

Zobrazuji 201 - 220 ze 240 recenzí 1...8 9 10 [ 11 ] 12