Recenze Jurek S+R

Jurek Midi 2.5

Jurek Midi 2.5

Přidáno: 8. září 2013

Zakoupeno v Hanibal

• Vemi dobrá stabilita stanu ve větru.
  • Stavění rychle a intuitivní
  • Kvalitní provedení kolíků a prut
  • Dostatek prostoru
  • Mírně zvýšené pocení tropika.

Úvodem bych mohl říct že stan používám velmi často. Ovšem po delších úvahách jsem se rozhodl vyměnit starý těžký stan za jiný. A po zkušenostech s vypůjčeným stanem Jurek padl výběr na tento. A mohu k němu říct toto:
Stan jde velmi dobře a rychle postavit.
Pro pohodlné používání je lepší vynechat dva kolíky u vchodu.
Stan je v porovnání s jinými stany se kterými jsem srovnával velmi lehký.
Obal stanu je velmi dobře vymyšlen.
Pro různé spekulanty bych rád řekl že tyčka v předsíni není vůbec na obtíž (pouze velkým reptalům).
Vaření v předsíni i přímo uvnitř ve stanu je možné a velmi pohodlné.
Jsem přesvědčen že poměr kvalita cena je velmi dobrá.

Jurek TRAVEL DV

Jurek TRAVEL DV

Mizinka Mizinka

Přidáno: 25. srpna 2013

Spokojenost. Koupili jsme dva.

Jurek AT 1.5

Jurek AT 1.5

Přidáno: 3. srpna 2013

(naposledy upraveno 3. srpna 2013)

• hmotnost (2 kg)
  • skladnost
  • jednoduchá a rychlá stavba
  • samonosný
  • kvalitní zpracování
  • rychle schne
  • výška stanu
  • nejde v něm vařit

Ideální stan pro jednu osobu a bagáž. Úžasně skladný - pokud se z balení vyndají pruty (dají se nosit uvnitř karimatky), stan dá sbalit do velikosti malého spacáku a nosit uvnitř krosny. Stavba je rychlá a blbuvzdorná, skládání rychlé - oba díly stačí napěchovat do obalu (oceníte při bourání stanu v dešti).

Tropiko bývá ráno orosené (asi jako u každého stanu), ale stan stačí nechat pět minut na slunci a je úplně suchý.

Jediným problémem je výška - pokud měříte víc než 180 cm, budete mít problém se ve stanu posadit. Navíc si ve stanu neuvaříte - je tak nízký, že by to nemuselo být bezpečné.

Nemá apsidu, ale např. i větší boty se bez problémů vejdou mezi vnitřní stan a tropiko.

Jurek Hotel 6

Jurek Hotel 6

Přidáno: 29. července 2013

(naposledy upraveno 29. července 2013)

Zakoupeno v Hanibal

velky prostorny stan, jednoduche slozeni i sbaleni

Ověřený zákazník Nakupka.cz Ověřený zákazník

Jurek Deka DV

Ověřený zákazník ONLINE-SPORT.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 24. července 2013

Zakoupeno v ONLINE-SPORT.cz

• Na letní spaní ideální, lehký
  • nemám co vytknout

účelu, pro který jsem spacák kupoval plně vyhovuje.

Jurek Dome 2 KM

Jurek Dome 2 KM

Ověřený zákazník DoMish sport Ověřený zákazník

Přidáno: 12. července 2013

Zakoupeno v DoMish sport

1++

Petr Slavík Petr Slavík

Přidáno: 8. července 2013

• rychle se staví i skládá (i v jednom člověku)
  • pevná konstrukce

Naprosto bezproblémový stan, který bych si koupil kdykoliv znovu. Zvládne i silnou bouřku.

Petr Slavík Petr Slavík

Přidáno: 8. července 2013

• vhodné i jako cyklopláštěnka
  • pokrčený kšilt se blbě rovná
  • mírně rozměrnější ve sbaleném stavu

Zatím mě nezklamala. Kromě turistiky ji pravidelně používám i na cyklovandrech jako pláštěnku (neleze do špic!) i jako případné krytí na kolo přes noc.

Jurek Lady DV

Jurek Lady DV

Přidáno: 31. května 2013

• Český výrobce
  • Vzhled
  • Funkčnost

Je mi v něm móóóc příjemně. Je pohodlný, prostorný, teploučký-perfektně jsem se v něm vyspala. Nic neškrábe, nedrhne, netlačí, dokonce v něm pokrčím nohy, jako bych byla pod peřinou.

Jurek Family 5

Jurek Family 5

Přidáno: 29. května 2013

• Kvalitní materiály, vynikající voděodolnost, stabilita i při silném větru, na svou velikost dobrá váha
  • měkké kolíky, nikdy se mi nepovedlo vypnout tu stříšku v předsíni tak aby se mi na ni při dešti nedrželo přes litr vody

Kvalitní stan, za slušné peníze, jezdím s ním na delší rybářské výpravy a nikdy mě nezklamal.

Ověřený zákazník Sport KAMZÍK Ověřený zákazník

Přidáno: 21. května 2013

Zakoupeno v Sport KAMZÍK

• Barva, hmotnost, materiály, jednoduchost výstavby
  • Větrání uvnitř stanu jednomu z obývajících fouká na hlavu, což za chladných nocí není značka Ideál.

Ač je stan maličko dražší než obdobné stany v této kategorii (pro dva), peněz v žádném případě nelituji (viz Pro). Jen bych doplnil vnitřní větrací otvory o možnost uzavření, alespoň na suchý zip. Po první noc jsem se vzbudil s "knedlíkem" v krku...

Ověřený zákazník E-Outdoor Ověřený zákazník

Přidáno: 15. dubna 2013

Zakoupeno v E-Outdoor

Kvalitni a potrebna vec. Moznost pouzit i jako pristresek usetri dalsi misto v batohu. Pomer kvalita/ cena je vyborny.

Ověřený zákazník Spacáky - stany - batohy Ověřený zákazník

Přidáno: 11. března 2013

Zakoupeno v Spacáky - stany - batohy

• jednoduchý praktický tvar
  • možnost použít nejen jako přístřešek

Díky praktickému tvaru se nejen dobře skládá. Použití jako přístřešku nebo spíše rosné plachty je výhoda, kterou sem u konkurence moc neviděl. Oceňuji zkracovací suchý zip na kapuci, díky kterému nepadá lidem s menší hlavou kšilt do očí. Jak dlouho vydrží povrchová úprava a druky ukáže až čas.

Jurek FAMILY 4

Jurek FAMILY 4

Ověřený zákazník outdoor obchod Ověřený zákazník

Přidáno: 25. února 2013

Zakoupeno v outdoor obchod

• je dostatečně velký aby se tam pohodlně vyspali tři lidé a do předsíňky se v pohodě vlezou tři jízdní kola.
  • podlážka stanu je z tenkého materiálu.

Pro ochranu podlážky doporučuji dokoupit buď přímo od výrobce podlážku ze silnějšího materiálu, anebo obyčejnou kašírovanou folii.

Jurek Nano 1

Jurek Nano 1

Libor Sobotka Libor Sobotka

Přidáno: 24. února 2013

• Fenomenální hmotnost 1,65 kg
  • Stan je dlouhý skoro tři metry (delší úhlopříčka kosočtverce)
  • Kvalitní materiál
  • Kvalitní kolíky
  • Délka prutů - moc dlouhé - při natahování tropika to chce přímo hrubou sílu; po složení je jeden prut nepochopitelně o něco delší, takže vyčnívá
  • Nemá předsíňku či přístřešek ---> při dešti během manipulace s otevřeným vchodem naprší dovnitř
  • V horkém létě bude patrně problém s větráním
  • Oproti klasického "iglů" nutně musíte mít stan ukotvený k zemi alespoň na dvou místech

Tvar stanu: půdo rysem má tvar koso čtverce s úhlopříčkou tři metry, takže se do něj vejde opravdu každý člověk. Já se svými 182cm mám ve špičce za hlavou místo na foťák a taštičku s doklady, ve špičce pod nohama ještě místo na boty a vedle sebe nalevo a napravo ještě trochu místa na pár věcí, které chci určitě ochránit před deštěm, nebo které budu potřebovat, než ze stanu vylezu. Když si vedle sebe žádné věci nenaskládám, mám kolem sebe opravdu dostatek prostoru na rozvalování a převalování se jako na prostorném lůžku.
Uprostřed se ve stanu krásně posadíte a ještě máte nad hlavou pár cenťáků a to snad u žádného stanu v této váhové kategorii nejde.
Pozor - pokud chcete nocovat ve dvou, na tenhle stan zapomeňte. Sice byste se tam vešli, ale museli byste tam přebývat jedině celou dobu v objetí. Ale docela pohodlně by se tam mohl vejít jeden dospělý a malé dítě.

Materiál je kvalitní, odolný a skutečně nepropouští vodu. Ani po třídenním vytrvalém dešti ve stanu nebylo mokro.

Barva tropika: celkem povedená (výrobce uvádí "rezedová") - protože je světlá, pomáhá udržet ve stanu přijatelnou teplotu, když při dopoledním vyspávání začne připalovat slunce. Přitom je však v zeleném prostředí celkem nenápadná.

Překvapila mě kvalita dodaných kolíků. Průřezem mají tvar šestihranu, jsou opravdu lehoučké jako hliníkové lžíce a přitom se mi ani jeden během cesty ani při celkem hrubém zacházení (zapichování do tvrdé lesní kamenité kořenaté "podlahy") nepodařilo zdeformovat (můj dřívější častý problém s kolíky)

I přes mé kladné zkušenosti by se našlo pár detailů pro výtky. Jednak naprosto nechápu délku prutů. Když skládací prut složíme, zjistíme, že jednotlivé části mají tři různé délky. Jeden konec je dlouhý jen asi 15cm, prostřední jsou všechny stejně dlouhé a mají asi 47cm a konec na druhé straně je nepochopitelně asi o tři cenťáky delší a ze stanu ve sbaleném stavu vyčnívá jako bodec. Ovšem pro mě to není nic zásadního, na bicykl takový stan naložím a nijak zvlášt nezáleží, jestli je dlouhý 47cm nebo 50cm.
Kromě toho celý prut je moc dlouhý. Když ho zasazujete do oček při stavbě, musíte látku opravdu hodně velkou silou napnout. Až jsem se bál, že něco rupne. Buď látka, nebo prut. Naštěstí nic neprdlo, jak už jsem psal, materiál je kvalitní.

Stan má jednu významnou nevýhodu, která je zřejmá již při výběru stanu. Na úkor úspory hmotnosti a objemu nemá žádnou předsíň či stříšku. To samozřejmě znamená, že když vylézáte/zalézáte za deště, tak než se vyhrabete a stan zavřete, tak vám dovnitř normálně prší. Také jste nuceni si přímo do stanu dát mokré a zasviněné boty.

Větrání - byl jsem v chladném kraji - v Norsku a přesto mi ve stanu bylo horko, když na něj zasvítilo slunce. Celý stan má pouze jediný otvor a nevytvoří se tam tedy průvan. Kdyby bylo ve stěně naproti vchodu ještě jedno okénko na zip, tak by umožnilo lepší větrání. Jsem zvědav, jaké to bude, až s ním vyrazím do teplejších krajin.

Vcelku jsem se stanem spokojen, nestojí mnoho, je opravdu lehký a před deštěm skvěle ochrání (dokud neotevřeme vchod). Jak už je psáno výše, stan byl tři dny na dešti a uvnitř nespočinula ani kapka vody. Jinde jsem si zase za slunečného dne rozbil tábor na místě v lese, které později po prudkém lijáku stalo mělkým jezerem. Když jsem do podlážky plácnul, celá se zavlnila. Uvnitř přesto zůstalo sucho.

Stan jsem měl zatím jen na jedné 14-ti denní cestě v trochu náročnějších podmínkách, než máme u nás. Foukal i docela slušný vítr a se stanem to ani moc necloumalo (stability jsem se trochu bál), přestože jsem ho ukotvoval zásadně pouze ve dvou bodech (bez šňůrek).

Na rozdíl od stanu "iglů" nutně potřebujete nejméně 2 body, kde stan ukotvíte, aby stál. Pokud by se vám kolíky nepodařilo na těch dvou místech (ve špičkách), stan nebude stát. V Norsku jsem stan stavěl asi na sedmi místech na různých površích (kromě holé skály) a vždycky se mi stan povedlo ukotvit. Jen jednou kolíky nešly zapíchnout. Ale udělal jsem to tak, že jsem konce šňůrek uvázal ke kamenům, kolíky jsem nepoužil a v pohodě jsem přenocoval.

I přes několik problémů bych si stan koupil znova, kdybych ho neměl. Řekl bych, že za danou cenu lepší stan do 2kg hmotnosti neseženete.

Ověřený zákazník JUREK Ověřený zákazník

Přidáno: 24. listopadu 2012

vysoká kvalita

Jurek Dome 2.0

Jurek Dome 2.0

Ověřený zákazník JUREK klatu

Přidáno: 24. listopadu 2012

Zakoupeno v JUREK

Ještě jsem ho nevyzkoušel,ale vypadá velmi dobře.

Ověřený zákazník JUREK Ověřený zákazník

Přidáno: 29. října 2012

• lehký
  • velmi malý objem
  • trochu víc elektrostaticky přilne k tělu

Dobrá zkušenost se starší variantou pláštěnky.
Z důvodu skladnosti a malé váhy doporučuji.

Jurek Alp 2.0

Jurek Alp 2.0

Přidáno: 30. září 2012

• Lehký.
  • Má kryté zipy.
  • Snadno se skládá.
  • Větrá mizerně, takže i za zcela suchého počasí v něm ráno máme orosené karimatky a navlhlé spací pytle.
  • Má nevhodný střih, takže za deště do něj kape "větracím" stropem a také při každém otevření vchodu kape až do poloviny stanu.
  • Věšení stanu na lanka a háčky je zajímavá zábava pro letní rodinné stanování v klidném prostředí. V horách potmě za větru a mrazu si ale stavění stanu s tímto systémem dovedu obtížně představit.
  • Zadrhávají se zipy u tropika i u stanu (u podlážky).

Stan bych si asi vzala do vysokých hor, kde mrzne a neprší a zanechala jej v některém postupovém táboře. Do obvyklého prostředí s normální vlhkostí a srážkami se podle mne nehodí.

Zajímavé je, že předchůdce stanu Jurek Alp, totiž Pinguin, neměl výše uvedené nedostatky. Pruty se prosouvaly tunýlky a zvládl to tedy i jeden člověk potmě a v rukavicích, krásně propopuštěl vlhkost, ale nepromokal, při otevření stanu za deště pršelo jen cca do čtvrtiny stanu.Jedinou jeho nevýhodou bylo chybějící nebo nepostačující krytí zipů.

Zejména kvůli kvalitě střihu bych stan zařadila mezi horší a tedy levnější. Je to škoda, protože je stabilní, lehký a mohl by být výborný, kdyby měl maličko jinak vyřešené vchody a uchycení prutů.

Zobrazuji 301 - 320 ze 361 recenzí 1...14 15 [ 16 ] 17 18...19