Recenze Noctua

Noctua NF-P12 PWM

Noctua NF-P12 PWM

Přidáno: 19. března 2018

Zakoupeno v ALFA.cz

Kvalitní ventilátor, tyto ventilátory používám ve svých počítačích dlouhodobě

Noctua NF-P14s redux-1500 PWM

Noctua NF-P14s redux-1500 PWM

Přidáno: 4. března 2018

(naposledy upraveno 4. března 2018)

• Vysoký průtok vzduchu
  • Při 25dBA patři k hlučnějším

Ověřený zákazník ALFA.cz pragrm

Přidáno: 30. ledna 2018

Zakoupeno v ALFA.cz

• velmi tichý, zvláště použije-li se správně PWM
  • lze snadno čistit
  • vyměnitelné rohy z měkkého plastu
  • 6 let záruka
  • bohaté příslušenství
  • výborná podpora od výrobce

Velmi kvalitní ventilátor ze stáje Noctua. Čtyři nahradili moje původní ventilátory z roku 2006 bez funkce PWM se starší technologií tvaru lopatek. Jsou znatelně méně hlučné a teplota v PC se též snížila. Sledováno skrze software ASUS Thermal Radar.

Noctua NF-F12 PWM chromax.black.swap

Noctua NF-F12 PWM chromax.black.swap

Přidáno: 14. ledna 2018

• Velký statický tlak
  • Do cca. 1000 rpm tichý
  • Antivibrační podložky v 6ti různých barvách
  • K verzi chromax.black.swap není Low-Noise Adaptor

Výborný větrák na CPU chladiče. Kupoval jsem tento větrák jako náhradu za větrák, který byl dodán ke chladiči Cooler Master hyper 212 EVO. Zatímco větrák Cooler Master měl standardně 700-800 rpm, Noctua chladí stejně s otáčkami pouze 500-600 rpm.

Přidáno: 7. ledna 2018

• Opravdu tiché.
  • I výkonné ve srovnání s jinými.

Měl jsem v PC dva větráky od výrobce casu CoolerMaster. Case je bytelný. Problém je a byl v hluku.
Ten tvoří primárně větrák procesoru. Procesor je od velmi nekvalitní značky AMD. Která je i po roce 2017 stále nekvalitní.
Tedy..pokud mluvím o celé škále procesorů(nikoliv pouze o mainstreamu), je jednoznačně AMD to nejhorší, co si může spotřebitel koupit.
Problém byl u vypínání, kdy můj Ryzen se přehřívá a vypíná po teplotě 70 st. Celsia. Což neuchladí jen tak jakýkoliv větrák.
Proto mám i na CPU Noctuu.

Sekundárně tvořily hluk i již zmíněné dva větráky. Naměřeno 35 dbA
Ty byly vymněněny.
Závěr: Určitě tyto větráky doporučuji, jsou velmi tiché a přesto i výkonné v poměru maximálních otáček, vůči konkurenci.

Noctua NF-A14 ULN

Noctua NF-A14 ULN

Přidáno: 1. ledna 2018

• Kvalitně zpracováno
  • Dodáváno se širokým příslušenstvím
  • Hodnotné balení
  • Výborné provozní vlastnosti - hlavně tiché
  • Vyšší cena

Koupí ventilátoru Noctua dostává člověk jistotu kvalitního produktu s velmi dobrými provozními vlastnostmi.
Na druhou stranu např. ventilátory Airen nabízejí velmi podobné parametry za podstatně nižší cenu (samozřejmě bez rozsáhlého příslušenství, které najdete v balení Noctua)

Noctua NF-B9 redux 1600

Noctua NF-S12B redux-1200 PWM

Noctua NF-S12B redux-1200 PWM

Přidáno: 9. listopadu 2017

Zakoupeno v ALFA.cz

Produkt je velice kvalitní s větráky jsem nikdy neměl žádný problém firma noctua je svojí kvalitou prosnulá to už jenom dokládá délka záruky a kvalita zpracování

Přidáno: 28. září 2017

• tichy

Noctua NF-A9x14 PWM

Noctua NF-A9x14 PWM

M_M M_M

Přidáno: 11. září 2017

• low profile
  • low-noise, Y a prodlužovací kabely v balení
  • PWM
  • tichý
  • provedení
  • antivibrační úchyty v balení
  • pogumování
  • dostatečný výkon při 9cm
  • záruka 6 let
  • balení
  • zhola nic

NOCTUA opět nezklamala. Toto je opravdový hi-end. Kdo neměl v PC ventilátor Noctua, pravděpodobně bude rozpačitý z ceny. Kdo Noctua produkt vyzkoušel, ví své. "Blbej větráček" ale máte z něj pocit, že Vás přežije.
Kdo má rád ticho a pasivní chlazení mu nestačí, nemá více co řešit. V Case mám 2x 12cm, 2x14cm a v NAS teď tento 9cm a naprostá spokojenost kdy v zátěži si sestava jen tak ševelí (a to jsou stejně slyšet hlavně ventilátory GPU.

Noctua NH-D15 SE-AM4

Noctua NH-D15 SE-AM4

Přidáno: 5. srpna 2017

• Vysoký chladiaci výkon procesora
  • Kvalitné konštrukčné spracovanie
  • Veľmi tiché ventilátory (NF-A15)
  • Pomerne dosť veľké rozmery
  • Vyššia cena za prémiový chladič

Noctua opäť ukázala, že to s chladičmi vie a musíme konštatovať, že nami testovaný model obstál na jednotku. NH-D15 SE-AM4 ponúkne totiž pomerne tichý chod, podáva výborné chladiace výkony, má však podporu iba pre socket AMD AM4. Páči sa nám dizajn dvoch veží, medzi ktoré sa umiestni ventilátor „dovnútra“ chladiča a okolo neho tak zostane dostatočný priestor pre pohodlné usadenie RAM a ostatných komponentov v blízkosti chladiča. Podľa nás ide jednoznačne o výbornú voľbu medzi vzdušnými chladičmi a testovaný produkt rozhodne odporúčame!

Vďaka chladiacim možnostiam a dizajnu vzdušného chladiča udeľuje redakcia DigitalPortal.sk produktu Noctua NH-D15 SE-AM4 ocenenie Výkon

Noctua NH-U9S

Noctua NH-U9S

Přidáno: 5. srpna 2017

• Dobrý chladiaci výkon procesora
  • Kvalitné konštrukčné spracovanie
  • Veľmi tiché ventilátory (NF-A9)
  • Nekoliduje s vysokým profilom RAM
  • Prijateľná cena, kompaktnosť
  • Slabší výkon voči drahším modelom
  • Vyššia cena pri druhom NF-A9 PWM

Ak sa zameriame na teploty a efektívnosť chladenia modelu NH-U9S, patrí do strednej triedy. Teplota procesora pri záťaži je v rozmedzí 55 až 78 stupňov, pričom hlučnosť sa podľa rýchlosti otáčok pohybuje v rozmedzí 25 až 40 dB. Noctua NH-U9S za svoju cenu ponúkne veľmi tichý chod, hoci v porovnaní s nedávno testovanými, drahšími a tiež väčšími modelmi mierne zaostáva v chladiacom výkone. Vzhľadom na svoje kompaktné rozmery podáva veľmi dobrý chladiaci výkon, vyžaduje jednoduchú inštaláciu, má antivibračné podložky a možnosť pohodlne nainštalovať pamäte aj pri väčšom profile operačnej pamäte.

Noctua NF-F12 PWM

Noctua NF-F12 PWM

Přidáno: 20. července 2017

Zakoupeno v T.S.BOHEMIA a.s.

Neni az tak tichy, je vsak vykonny, zbytecne vyfesakovany obal, ktery zvysuje cenu a je jinak k nicemu.

Přidáno: 20. července 2017

Zakoupeno v T.S.BOHEMIA a.s.

Je tichy a vykonny, zbytecne vyfesakovany obal, ktery zvysuje cenu a je jinak k nicemu.

Přidáno: 29. května 2017

• velký rozsah otáček
  • nízký start ventilátoru
  • slušná výbava doplňků
  • kvalita Noctua
  • buďto tento, nebo něco od Be quiet.

Kvalitní ventilátor se vybírá podle jeho parametrů, vlastních zkušeností a renomé firmy. Pokud parametry vyhovují a nemáte vlastní zkušenosti, musíte se spolehnout na značku. Ne zrovna posledním měřítkem je vzhled. Někomu se prostě Noctua nelíbí.
Já jsem se rozhodl pro Noctuu protože mi vyhovuje provozními vlastnosmi, mám s ní dobré zkušenosti a její vzhled mi nevadí.
Navíc má bohatou výbavu v podobě prodlužovacího kabelu, rozdvojky a zpomalovacího kabílku.
Na závěr taková perlička. Tento ventilátor jsem pořídil jako výměnu na věžový chladič procesoru od Noctuy. Byl tam třípinový bez PWM a já jsem chtěl aby si deska řídila chlazení podle potřeby sama s PWM. Starý ventilátor šel na chlazení skříně. Chladič je posazený na "teplém" procesoru AMD Vishera FX-4350, který jede 4.2GHz (4.3GHz Turbo). V klidu, kdy se ventilátor skoro netočil, jsem naměřil na procesoru 7 stupňů a při zátěži (WOT) zhruba 35 stupňů. Ne, neprovozuji počítač v mražáku, ale v místnosti s 22 stupni celsia. To grafika je jiný pašák, ta se mi i s kvalitním radiátorem a dvěma větráky rozpálila na 82 stupňů.

Anonym Anonym

Přidáno: 2. dubna 2017

• Kvalitní ventilátor
  • Bohaté příslušenství
  • Výkonný
  • 4 pinový
  • No asi je trošku hlučnější než moje předešlé ventilátory

Doporučuji, po sedmi letech mi odešly dva ventilátory jeden 120x120x25 mm a druhý 80x80x25 mm a koupil jsem oba Noctuy a neuděla jsem chybu.

Noctua NF-S12A FLX

Noctua NH-U14S

Přidáno: 7. února 2017

• Dobrý chladiaci výkon procesora
  • Kvalitné konštrukčné spracovanie
  • Veľmi tiché ventilátory (NF-A15)
  • Nekoliduje s vysokým profilom RAM
  • Prijateľná cena, kompaktnosť
  • Slabší výkon (voči NH-D15/15S)
  • Vyššia cena pri druhom NF-A15 PWM

Noctua NH-U14S za svoju cenu ponúkne veľmi tichý chod, hoci v porovnaní s nedávno testovanými, drahšími a tiež väčšími modelmi mierne zaostáva. Vzhľadom na svoje kompaktné rozmery podáva však prekvapivý chladiaci výkon, vyžaduje jednoduchú inštaláciu, má antivibračné podložky a možnosť pohodlne nainštalovať pamäte aj pri väčšom profile operačnej pamäte. Nevýhodou je však cena prídavného druhého ventilátora a farba, ktorá sa nemusí páčiť každému.

Zobrazuji 221 - 240 ze 355 recenzí 1...10 11 [ 12 ] 13 14...18