Recenze Noctua

Martin Martin

Přidáno: 28. ledna 2017

• Vysoký chladiaci výkon procesora
  • Kvalitné konštrukčné spracovanie
  • Veľmi tichý ventilátor (NF-A15)
  • Prehľadne zbalené komponenty
  • Dizajnovo dobre vyzerajúci chladič
  • Možnosť doplniť druhý ventilátor
  • Nižšia cena voči NH-D15 (75 eur)
  • – Pomerne dosť veľké rozmery

Oba modely rakúskeho výrobcu sú porovnateľné a veľmi vyrovnané chladiče do PC, ponúkajú takmer rovnaké parametre (teda až na to, že NH-D15S ponúka v základe jeden NF-A15 a v prípade potreby si druhý kus musí používateľ kúpiť samostatne). Oba modely sú za danú cenu vhodné na kúpu do každého počítača, potešia však najmä hráčov a náročných používateľov. Mnohí však v dnešnej dobe siahnu aj po novom fenoméne – vodnom chladení (či už ide o skladacie, alebo oveľa prístupnejšie AiO – teda all-in-one). Ten v skrinke síce lepšie vyzerá, ale mnohí majú radi klasiku.

A ktorý z dvojice testovaných modelov odporúčať? Podľa nás sú výborné oba, avšak vzhľadom ku kompaktnejším rozmerom a o niečo nižšími nameranými hodnotám, sa prikláňame k modelu Noctua NH-D15S. Ponúkne totiž pomerne tichý chod, podáva výborné chladiace výkony a má širokú podporu socketov. Páči sa nám dizajn dvoch veží, medzi ktoré sa umiestni ventilátor „dovnútra“ chladiča a okolo neho tak zostane dostatočný priestor pre pohodlné usadenie RAM a ostatných komponentov v blízkosti chladiča. Podľa nás ide jednoznačne o výbornú voľbu medzi vzdušnými chladičmi a oba modely rozhodne odporúčame!

Martin Martin

Přidáno: 28. ledna 2017

• Vysoký chladiaci výkon procesora
  • Kvalitné konštrukčné spracovanie
  • Veľmi tiché ventilátory (NF-A15)
  • Prehľadne zbalené komponenty
  • Dizajnovo dobre vyzerajúci chladič
  • – Vysoký profil (kolízia s väčšími RAM)
  • – Pre niekoho vyššia cena (90 eur)

Ověřený zákazník K24.cz vladislav.formanek

Přidáno: 12. prosince 2016

Zakoupeno v K24.cz

• Skvělý chladící výkon.
  • Velmi dobré provedení.
  • I při overclockingu tichý provoz a nízké teploty
  • Cena je trochu vyšší, než by odpovídalo kvalitě.

Doporučuji.

• minimální hlučnost,
  • snadná instalace,
  • cena,
  • rozměry

Nad koupí jsem dlouho přemýšlel, ale ve finále chladič sám o sobě funguje výtečně, používám jej ke chlazení Intel core i7-6700K a i při zátěži jsem se nedostal přes 44 °C (samozřejmě při přímém testu CPU to bylo 65 °C, ale to člověk nedělá každý den).

Průměrná teplota při běžném používání je někde kolem 35 °C (teplota v místnosti cca 25 °C). Přitom noctua není téměř slyšet a to otáčky jedou jen na cca 230rpm. Občas jsem se musel pro jistotu podívat jestli se třeba nezastavily úplně :-)

Jinak se jedná se o opravdu velkou a těžkou potvoru, ale do skříně, která udávala maximální výšku chladiče 165mm se vešla bez problémů a zavírání je také bez tření. Instalace byla snadná a díky kotvícímu mechanismu k MB vše drží bez pohybu či vibrací.

Instalace RAM bez komplikací, mezi první pamětí jsou cca 2 mm - jde o standardní výšku modulů s pasivním chladičem.

Cena je sice vysoká, ale na druhou strahu v poměru ke kvalitě zpracování (vše odolná ocel, pevné spoje, účinnost větráčků...) je obhajitelná.

Rozhodně doporučuji ke koupi, pokud bych stavěl další PC, vybral bych si jej znovu.

Ověřený zákazník CZC.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 6. listopadu 2016

Zakoupeno v CZC.cz

• Velmi dobrý a kvalitní výrobek. Sám mám v mém PC zajištěné chlazení této značky a na trhu lze jen těžko najít něco lepšího.
  • Skoro nic, snad jen ta cena, ale jak známo za kvalitu se připlácí.

Proč jsem se rozhodl pro tuto značku? To je jasný, hledal jsem velmi kvalitní chlazení pro velmi tichou sestavu.
Již ve třech sestavách jsem tento produkt použil a já i mí známí jsou velmi s tichým chodem spokojeni.
Je to jeden z těch kvalitnějších a lepších produktů.

Ověřený zákazník ALFA.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 11. října 2016

Zakoupeno v ALFA.cz

• Bez problému uchladí amd fx-8320 vishera ve všech hrách.
  • Šrouby pro uchycení k motherboardu (asus m5a99fx pro r2.0) nepasovaly. Bylo nutné nahradit jinými.

Klady rozhodně převyšují zápory.

Přidáno: 5. srpna 2016

• Uchladí snad vše
  • Velmi tichý
  • Velikost
  • Montáž

Super chladič, který vám sníží teplotu vašeho CPU o dost stupňů a bez výrazného hluku.
Toto je vykoupeno jeho robustní stavbou, je dost veliký a tak si člověk musí zjistit, jestli mu v PC skříni nebude pak nikde překážet.

Přidáno: 21. července 2016

• Kvalitní zpracování.
  • Jednoduchá montáž, kterou zvládne snad každý.
  • Velmi tichý chod i v zátěži.
  • Suprově zabaleno a v balení je naprosto vše.
  • Včetně různých variant patic.
  • Záruka.
  • Cena, ale zase odpovídá kvalitě.
  • Není možné zvolit orientaci na socketech AMD, což není můj případ.

Mám procesor i5-4690, když jsem dal max. zátěž, tak teplota s dodaným chladičem vyšplhala až na 71 °C, po namontování Noctua NH-U12S se teplota dostala na max. 46 °C.
Původně jsem chtěl SilentiumPC Fera PRO, HE1224, jelikož stál méně a dle testů je rovněž tichý, ale nakonec zvítězila vyšší kvalita a navíc ve skříni již 2 ventilátory NOCTUA mám.

Noctua NH-L9i

Noctua NH-L9i

Přidáno: 19. května 2016

• Ticho, ticho a zase ticho
  • Malé rozměry pro malé skříně
  • Možnost regulace otáček
  • Balení a příslušenství
  • Kovový odznak 8-)

Už jen balení mě dostalo. V krabičce bylo vše, včetně pasty. Větráček za normálních okolností je naprosto neslyšný. V případě maximální zátěže je spíše slyšet proud vzduchu než samotný větráček. Jsem maximálně spokojen a mám ho osazen na svém PC : http://universalvmoste.blogspot.cz...

Noctua NF-P12 PWM

Noctua NF-P12 PWM

Přidáno: 12. května 2016

• výkonný
  • tichý

Na odvětrání skříně a jako náhrada ventilátoru zdroje ideální.

Noctua NF-F12 PWM

Noctua NF-F12 PWM

Přidáno: 12. května 2016

• tichý
  • výkonný

Pročetl jsem různé recenze a kvalita se určitě vyplatí.

Noctua NF-S12A FLX

Noctua NF-S12A FLX

Ověřený zákazník Mironet.cz _ondo_

Přidáno: 2. května 2016

Zakoupeno v Mironet.cz

• vykonny
  • na max. otazky hlucnejsi nez som ocakaval :o)

vpodstate som spokojny
od tejto znacky mam uz niekolko ventilatorov a vzdy som bol spokojny

Noctua NF-A14 industrialPPC-2000

Noctua NF-A14 industrialPPC-2000

v105 cz v105 cz

Přidáno: 22. dubna 2016

• Super ventilátor.
  • Výborně vytáhne teplej vzduch z skříně pryč.
  • Opravdu ten výkon se pohybuje u regulace max kolem 1800-2000 , průměr 1900 otáček.
  • Dá se pustit na 1100 otáček jako minimum a pak není slyšet vůbec.
  • 3 PIN BEZ PWM.
  • Dá se použít kdekoliv ve skříni.
  • 6 let záruky u Noctua.
  • Trochu vyšší cena.
  • Chtělo by to víc druhu šroubku v balení.

Spojení tohoto ventilátoru s regulací otáček je naprosto špičkový výkon.Pokud sháníte výkon tak tento ventilátor je ten pravý.

Noctua NF-A14 PWM

Noctua NF-A14 PWM

Ověřený zákazník PATRO.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 20. února 2016

Zakoupeno v PATRO.cz

• Tichý a účinný
  • Mám 12 i 14 placové Noctua větráčky. Můžete je připevnit buď šroubky nebo jen na gumové "tyčky" proti vybracím. Bohužel čtrnácti palcový větráček pouze gumové zástrčky neudrží, i když je k němu přikládají.

Tichý. Účinný. A vydrží mnoho let. Jednička na trhu.

Noctua NF-S12A PWM

Ověřený zákazník ExaSoft.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 13. února 2016

Zakoupeno v ExaSoft.cz

• Opravdu tichý
  • asi i chladí, ale fičák to není

Chtěl jsem hlavně tichý větráčky, abych slyšel i televizi :-D

Noctua NH-U9S

výborný výkon

Noctua NH-U14S

Noctua NH-U14S

Přidáno: 21. ledna 2016

• Vynikající chladící výkon (i7-5820k @ 4.4 GHz, 1.275 V ~26°C v klidu)
  • Rakouská kvalita a pečlivost (styčná plocha heatsinku jako zrcadlo, detailní návody k instalaci, „nesmrtelný“, a přitom ventilátor
  • Snadná instalace (na sc 2011-3 byla otázka pár minutek a díky preciznímu návodu zvládne i dítě, vše potřebné v pěně uspořádaném balení - pasta, montážní kity podle socketu, příslušenství pro případný další ventilátor a dokonce i jakýsi jednoduchý šroubovák)
  • V našich končinách přece jen vyšší cena

Perfektní chladič vhodný pro taktování nebo pro některé nechvalně známé CPU žehličky, se kterými si bez problému poradí. Hmatatelná rakouská kvalita preciznost a tomu odpovídajíí záruka (6 let od výrobce), bezproblémová instalace.

Pozn. POZOR na větší rozměry, pro jistotu doporučuju case s maximální výškou CPU chladiče alespoň 175 mm, měl jsem Cooler Master K280 a nevešel se o více než centimetr, do HAF 912 Combat už bez problému.

Noctua NH-D9L

Noctua NH-D9L

Přidáno: 8. ledna 2016

Zakoupeno v Alza.cz

vše OK, nechápu proč sem musím něco psát... vše OK, nechápu proč sem musím něco psát... vše OK, nechápu proč sem musím něco psát... vše OK, nechápu proč sem musím něco psát... vše OK, nechápu proč sem musím něco psát... vše OK, nechápu proč sem musím něco psát... vše OK, nechápu proč sem musím něco psát... vše OK, nechápu proč sem musím něco psát... vše OK, nechápu proč sem musím něco psát... vše OK, nechápu proč sem musím něco psát... vše OK, nechápu proč sem musím něco psát... vše OK, nechápu proč sem musím něco psát... vše OK, nechápu proč sem musím něco psát... vše OK, nechápu proč sem musím něco psát... vše OK, nechápu proč sem musím něco psát... vše OK, nechápu proč sem musím něco psát...

Ověřený zákazník ALFA.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 28. prosince 2015

Zakoupeno v ALFA.cz

• Ticho
  • Antivibrační gumové rohy

Luxusní ventilátor, v ruce výrazně těžší než obyčejné ventilátory, se kterými jsem se dosud setkal. Vůbec ho neslyším.

Vzhled neřeším, protože ventilátory v mé skříni nejsou vidět. Vypadají mnohem působivěji a lépe v ruce než z fotek a videí na internetu. Podle papírových vlastností je jediná konkurence BQ SW2, kde se ale výrazně připlácí za černou barvu.

Antivibrační gumové rohy jsou bezva, i s jen přišroubovaným ventilátorem se nedá hnout. Gumové spony místo šroubků jsem nepoužil, je s nimi horší manipulace v omezeném prostoru než se samořeznými šroubky.

Zobrazuji 241 - 260 ze 355 recenzí 1...11 12 [ 13 ] 14 15...18