Recenze Suunto

SUUNTO ZOOP

Snakesub s.r.o. Snakesub s.r.o.

Přidáno: 8. března 2013

• ovládání

Zoop je vhodná varianta pro začínající či rekreační potápěče, kterým postačí potápění s nitroxem. Displej je čitelný, čísla jsou velká a přehledně uspořádaná. Tlačítka se mačkají dobře - ovládání není nijak složité.
Připojení k PC je nutné přikoupit zvlášť (1390Kč).

Přidáno: 2. března 2013

Zakoupeno v Outlet-DMT.cz

• Přehledné hodinky s mnoho funkcemi.
  • Možnost samostatné výměny baterky a pásku.

Prostě hodinky na sport i všední použití a vypadají ok.

Přidáno: 4. února 2013

Zakoupeno v Outlet-DMT.cz

• Kvalita, přesnost, jednoduché ovládání.
  • Nic.

Měl jsem již více měřičů, ale Suunto je prostě Suunto.

Suunto A-30

Suunto A-30

Ověřený zákazník HUDYsport a.s. Ověřený zákazník

Přidáno: 25. ledna 2013

Zakoupeno v HUDYsport a.s.

Jednoduchost, přehlednost, přesnost

Přidáno: 19. ledna 2013

• funkce
  • design
  • provedení
  • křehkost(?)
  • plastová konstrukce a sklo

jde spíše o sportovní pomůcku, nikoli hodinky ke každodennímu nošení

Přidáno: 18. ledna 2013

Zakoupeno v INSPORT.cz

Hodinky umí to, co nabízely.

Ověřený zákazník WORKER.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 17. ledna 2013

Zakoupeno v WORKER.cz

• Přehlednost zobrazení
  • Vzhled
  • Pro někoho mohou být velké

Zatím vše funguje. Příliš krátká doba na delší zkušenosti

Ověřený zákazník 1nakup.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 13. ledna 2013

Zakoupeno v 1nakup.cz

• vse funguje
  • kdyz nemam nastaveny automat na baro-alti a hodinky napr ponorim do vody, tak tlak vyleti a nejde tato chyba vymazat z grafu.

trosku drazsi, ale super!

Přidáno: 30. prosince 2012

(naposledy upraveno 30. prosince 2012)

• Velikost a plno uzitecnych funkci
  • casto se musi menit baterie pri pouzivani osvetleni

Proste SUUNTO :-)

Přidáno: 29. prosince 2012

• Přesné měření všech uvedených veličin

Kvalita odpovídá vyšší ceně - pokud se poohlížíte po slušném outdoor počítači, se Suunto Core neprohloupíte.

Suunto Quest

Suunto Quest

Přidáno: 29. prosince 2012

• Dle mého názoru poměrně přesně měří tepovku
  • Recovery time
  • Možnost párování s movescount.com kde je k dispozici spousta tréninkových programů
  • Kvalitní mechanické zpracování
  • Párování s pásem bez problému
  • Prozatím se mi nepodařilo propojit s movescount.com nicméně řeším to s helpdeskem suunto - jakmile to dořeším změním recenzi na 100%.

Z hlediska poměru cena / výkon bych řekl, že jsou Questy nejlepší možnou volbou. Nemají integrovaný GPS modul, takže není problém s výdrží baterie.

Náročnější sportovci mohou dokoupit Suunto PODy pro další sporty a měření.

Osobně používám v kombinaci s Endomondo - iPhone kvůli vzdálenosti, výškovým profilům a celkovém přehledu o mých sportovních aktivitách a Questy mě slouží především jako pomocník v tréninkovém plánu abych se držel v kondici.

Celkově jsou toto mé druhé hodinky od Suunta (ještě mám Core) a zatím jsem velmi spokojen.

Kdybych měl srovnat se Sigmou, Suunto jasně vede, stejně tak s Garminem. Polary jsem nikdy nezkoušel.

Přidáno: 18. listopadu 2012

Zakoupeno v INSPORT.cz

• vyrobeny ve finsku, pesnost a kvalita

nic

Přidáno: 29. října 2012

• atraktiní vzhled
  • možnost manuální volby mezi barometrem/výškoměrem
  • uživatelská výměna baterie
  • prostě spolehlivě fungují
  • jednoduché menu
  • menší přesnost hodinek
  • nepříliš přehledná data v záznamu a jeho mazání
  • v mokru možné zreslení záznamu převýšení
  • nedostatečný návod ohledně kalibrace kompasu
  • díky velikosti kolidují s manžetami rukávů bundy
  • dost tichý budík

Suunta mám přes 3 roky,koupil jsem je po zkušenostech(špatných) s levnějšími hodinkami (Hiundai,Irox)
Na první pohled upoutá efektní vzhled jež je podmíněn mj i velikostí-a je to právě velikost která se ukazuje trochu nepraktická jednak pro možnost poškození,druhak hodinky dost překážejí např. při svlékání(oblékání)bundy atd.Menu asi ani jednodušší být nemůže-obdoba menu u mobilních telefonů.
K jednotlivým funkcím:Měření času není z nejpřesnějších(ve srovnání např s Iroxy anebo Timexy)úchylka se ale tuším vejde do minuty/měsíc a pro praktické používání nepředstavuje problém.
Na tlakových funkcích oceňuji možnost přepínání barometru/výškoměru uživatelem v kombinaci s možností zvolit automat s jasně definovanými hodnotami pro přepnutí.Samotné měření nevykazuje podstatnější nepřesnosti ve standartních,spíš letních podmínkách.Zde je ale nutno upozornit že závilost tlaku na výšce(tzv.barický stupeň)výrazně ovlivňuje teplota(proto všechny bar.výškoměry změří tentýž výškový rozdíl-např kopec-v zimě jako větší než v létě)a je-li algoritmus nastaven na podmínky tzv.standartní atmosféry je třeba v jiných podmínkách počítat odchylkou(někdy dost výraznou-zájemce o problematiku najde víc informací na webech zabývajících se leteckou metorologií)což se u Suunta projevuje hlavně při teplotách pod nulou.Je škoda že hodinky s "počítačem"neumožňují nastavit referenční teplotu jejíž započítání by tuto chybu výrazně snížilo-teplota naměřená teploměrem v hodinkách ji dle mých zkušeností nekompenzuje.Další tlakovou funkcí je bouřkový alarm -pokud jsem jej nechal zapnutý opakovaně se aktivoval při přechodu výrazné st.fronty bez bouřek,naopak před bouřkou občas došlo v automatickém modu k přepnutí na výškoměr-úspěšně bouřku předpověděl ve zlomku případů a nepoužívám jej.Zajímavá je i možnost výškového záznamu trasy,zde bych měl připomínky k poměrně nepřehlednému systému díčích úseků při prohlížení záznamu(je problém odlišit zda se nastoupaná výška v nich vztahuje k začátku měření anebo k poslednímu úseku v závislosti na tom zda jste měření přerušili(stop/start) anebo použili mezičas-v tomto byly hodinky Irox lepší)a mazání záznamů kdy je vždy odstraněn poslední neuzamčený záznam bez možnosti volby.Pokud jsem suunta použil pro záznam v dešti anebo na velmi zpocené ruce(běh,kolo) a došlo k dynamickému zakrytí otvorů pro tlakové čidlo (drážka ve tvaru U na rubu)rukou (pohyb v zápěstí) přístroj načetl několik metrů převýšení do výškového záznamu-vypadá to jako maličkost,ale při akci spojené s přelézáním skalek takto Suuta ukázaly asi o 30% větší převýšení než by odpovídalo mapě anebo součtům z detailního záznamu! Také je třeba pozornit že používání funkce záznamu na dlouhých úsecích(treky)má podle mých zkušeností až nečekaně výrazný vliv na životnost baterie-ta se v závislosti na způsobu použití pohybovala v intervalu 2,5měs.až skoro rok-její výměna je ale triviální záležitost-osobně ji po čase měním pokud už má něco odslouženo a chystám se na větší trek.Na vliv používání světla a akustických alarmů na baterii(mimochodem hodně tichých,na to aby Vás vzbudily dle mého soudu nestačí)asi netřeba zvlášť upozorňovat.
Kompas funguje vcelku spolehlivě,jen v nižších teplotách (pod 10st)kdy jsem suunta nesl na batohu kvůli měření teploty se mi údaje opakovaně nezdály(i poté co byly odepnuty a měřil jsem z ruky dál od batohu kvůli vyloučení ev.vlivu kovových předmětů)-bylo to v případech kdy jsem s sebou jiný kompas neměl,takže nemůžu přesně říct o kolik se lišily(odhadem ale 20-30st!!!)-po těchto zkušenostech jej raděj používám zahřátý na ruce-po zahřátí bylo vše OK.Samozřejme ale el.kompas v hodinkách (byť by fungoval seblépe)nemůže plnohodnotně nahradit opravdovou buzolu při přesnější práci-už jen proto že je v hodinkách a tak neumožní přesné měření úhlů z mapy.Kompas pro slušnou přesnost potřebuje občasnou kalibraci,ikdyž návod vzbuzuje opačný dojem!!!Tu je (dle informací z webu i mých zkušeností)možné jednoduše provést pomalým otáčením ve směru hod.ručiček o několik ot.(vodorovná pol.!!)i bez vytažení baterie (a nečekat tak až Vás k tomu Suuto vyzve).Anebo po vstupu do sevisního menu(informace z webu-stlačením a podržením 4krajních tlačítek-objeví se nápis Suunto ,pak stlačit levé horní)tuto druhou možnost jsem ale osobně nezkoušel.
Shrnuto jsem s hodinkami díky nevšednímu vzhledu (vlastním o něco míň praktickou černo žlutou variantu)a spoustě opravdu chodících funkcí nadstandardně spokojený.Slouží bez poruch a ikdyž na nich nějaké ty mouchy najdu klady vysoko převažují

Přidáno: 16. září 2012

Zakoupeno v INSPORT.cz

• Perfektní sportovní hodínky.

Perfektní sportovní hodinky za dobrou cenu

Přidáno: 2. září 2012

Zakoupeno v INSPORT.cz

• funkce, vzhled, jednoduché ovládání

Příliš krátká doba pro nějaké objektivní hodnocení. Zatím spokojenost.

Suunto Elementum Aqua

Přidáno: 13. července 2012

Zakoupeno v Snakesub

• Dobrá cena, velký displej
  • Připojení k PC

Za dobrou cenu, dobrá kvalita

Ověřený zákazník 1nakup.cz bora2211

Přidáno: 28. června 2012

Zakoupeno v 1nakup.cz

• design
  • kvalita mechanického provedení
  • vodě-odolnost 10 ATM
  • ovládání
  • 3D kompas
  • chybí mi numerická hodnota barometrického tlaku
  • neměří teplotu

Jednoduché hodinky, které si na nic nehrají a prostě fungují a ještě k tomu dobře vypadají (alespoň dle mého mínění).
- Jedním pohledem vidíte všechny důležité údaje.
- Jedním kliknutím máte k dispozici 3D kompas.
- Vcelku komforní je i podsvětlení ciferníku.
- Pásek je sice trošku širší, ale perfektní (a pro mě velmi příjemná záležitost je to, že netahá za chlupy)
- I přesto, že jsou hodinky celo-železné tak mě nijak nezatěžují
- Ovládání je jednoduché, ale je třeba si na to zvyknout
- Chybí mi pouze číselná hodnota barometrického tlaku (to je škoda, to jsem kvitoval u SUUNTO OBSERVERu).
- Informace o teplotě už mi nechybí
- Škoda, že i když je sklíčko tvrzené, tak že není alespoň o 0,5 mm pod hranou pouzdra hodinek

To jsou moje první postřehy po cca měsíci používání.

Ověřený zákazník inSPORTline.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 16. června 2012

Zakoupeno v inSPORTline.cz

• Velmi příjemný pás pro měření TF, měří přesně, nevypadává signál. Pěkný design, motivující nápisy.
  • Při přidání druhé tréninkové jednotky ve stejný den stále kontroluje doporučenou TF prvního tréninku. Zrušit se to dá, ale jen tak, že se v vymaže ceý trénink. program pro další dny...

Doporučuji zejména kondičním sportovcům, profíci by měli asi spíš investovat trochu víc do Garminu....

Ověřený zákazník inSPORTline.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 2. června 2012

Zakoupeno v inSPORTline.cz

• Hezký design
  • snadné ovládání
  • český manuál

S hodinkami jsem spokojená, žádné chyby jsem zatím neobjevila a snad ani neobjevím.

Zobrazuji 321 - 340 ze 364 recenzí 1...15 16 [ 17 ] 18 19