Recenze Eltrinex

Přidáno: 5. června 2013

Zakoupeno v VideoTech.cz

• Citlivé mikrofony. Intuitivní ovládání. Velké množství funkcí. Úpravy firmware dle připomínek zákazníků.
  • Nevím.

Spokojenost.

Přidáno: 26. února 2013

• Je až neuvěřitelné na jakou vzdálennost dokáže zaznamenat hovor.

I přes zavřené okno lze pořídit srozumitelný záznam. V pohodě zaznamená rozhovor i přes kapsu kožené bundy.
Novější model již nahravá do WAW

Přidáno: 23. února 2013

• hmotnost
  • přiložené příslušenství
  • široký zorný úhel
  • snadné nechtěné spuštění kamery
  • optika je zaostřena na 15cm, co je dál, je neostré
  • v záznamu občas chybějí snímky (cukání pohybu)
  • tápání v nastavení expozice (při lopingu s modelem letadla je záznam po dobu jedné vteřiny přepálený, to samé při záznamu na kole při průjezdu krátkým tunelem)
  • velmi měkká optika, poškrábe ji i tráva ( při přistání modelu letadla)
  • záznam zvuku je tichý a zastřený
  • držák na řidítka hrozí ztrátou kamerky

Minikameru Eltrinex W-HD jsem zakoupil na bikování a létání s modely. Její nízká hmotnost je výhodou jak na závodním kole, tak na malých modelech s rozpětím křídel kolo 800mm. Kamera natáčí i pod vodou, ačkoli výrobce zrušil vodotěsnost jako parametr výrobku. Záznam je bohužel kvůli nezaostření optiky rozmazaný, ostré jsou jen velmi blízké předměty. Výrobce by toto mohl odstranit v nějaké další sérii... Velmi mne zklamala měkkost plastu optiky, která se poškrábe i o stébla trávy. Při outdoorových sportech nedoporučuji blátem potřísněnou kameru otírat prstem či rukavicí. Hlavní nevýhoda je náchylnost ke samospuštění i v přiloženém ALU pouzdře. Vzhledem k ceně, za kterou je kamera nabízena, se jedná o celkem dobrý výrobek. Jen škoda, že výrobce nedotáhl některé nedostatky do konce.

Přidáno: 16. února 2013

• Velmi kvalitní obraz
  • Zvuk je špatný

Celkem dobrý

Přidáno: 29. prosince 2012

• Obraz,cena
  • Zvuk,dioda

Obraz je na takovou kamerku úžasný,
zklamal mě jedině zvuk, při sportu jde slyšet pouze šum a praskání. Nasvícení diody při zapnutí vypnutí mohlo být lepší.

Ověřený zákazník muzikant.cz s.r.o. Ověřený zákazník

Přidáno: 22. listopadu 2012

Zakoupeno v muzikant.cz s.r.o.

• Nemožnost nahrání zvuku přímo do wav, ukládá se v již komprimovaném mp3.
  • Vhodný nejspíš jen jako diktafon na nahrání hlasového záznamu
  • Hlasitější zvuk lehce "přebuří" mikrofon diktafonu

Vybral jsem si jej pro jeho cenu. Potřeboval jsem rekordér, kterým bych mohl pořizovat záznamy z živých vystoupení kapely přímo připojením do mixpultu.
Nahrávky bohužel vykazují kvalitativní nedokonalosti, což je nejspíše přímoúměrné pořizovací ceně. Když přimhouřím obě uši, dá se hovořit o použitelných demo nahrávkách, ale na CD kvalitu mohu zapomenout.
Do budoucna budu určitě potřebovat něco kvalitnějšího, protože při požadavku na kvalitní zvuk se šetřit nevyplácí.

Ověřený zákazník muzikant.cz s.r.o. Ověřený zákazník

Přidáno: 21. listopadu 2012

Zakoupeno v muzikant.cz s.r.o.

• Cena odpovídá kvalitě.
  • Delší doba zapnutí.
  • Chybí kontrola úrovně nahrávání.

Splňuje mé požadavky a cenu.
Zatím tetuji.Jsem zatím spokojen.
Používání v pohodě.
Ano.
Cena + kvalita.
Zatím neplánuji.

Přidáno: 15. listopadu 2012

• záznam v HD kvalitě bez dopočítávání
  • ostrost optiky
  • nízká hmotnost a skutečně outdoorové provedení (i tvarem)

Dobrá koupě, hodnotím s odstupem několika měsíců používání

Přidáno: 29. října 2012

• kvalitní ostrý obraz v HD, plné barvy
  • váží jen pár gramů
  • super cena
  • odolné reflexní pouzdro v ceně
  • méně známá značka

Kvalitou videa je tahle kamerka ve své kategorii (do 3-4 tisíc) bezkonkurenční. Stačí si srovnat videa, na YouTube je jich mraky. Je však potřeba přepnout ten YouTube přehrávač dole na "720p", jinak se kvalita redukuje na komprimovanou a pak nejde poznat nic, vypadá pak vše stejně, což může zmást.

Kamera jde použít bez větších komplikací i ve vodě (vyzkoušeno, potápění do cca 2 metrů). Oficiálně je uváděna voděodolnost například před deštěm atp. Takže potápění asi na vlastní riziko :-)

Video je naprosto plynulé, sekání (jak je zmíněno v předchozí recenzi) se mi ze začátku také projevilo, ale šlo o chybu v přehrávacím software, tedy problém v PC nikoli v kamerce.

Jinak to co je zde v recenzi psáno o držáku na kolo je totální nesmysl. Držák na kolo je perfektní, jezdím s kamerkou downhilly (a nejsem sám, viz videa na YouTube) a ani se to nehne.

Rozhodně mohu doporučit, za tuhle cenu nemá konkurenci. Navíc na rozdíl od GoPro to je opravdu příjemná kompaktní kamerka, ne půlkilovej macek.

Přeju hodně zážitků!

Přidáno: 20. října 2012

Zakoupeno v VideoTech.cz

• Velmi dobrý poměr parametrů k ceně. Aktivace nahrávání jedním stiskem tlačítka. Vysoká citlivost mikrofonů. 2 dostatečně velké bargrafy úrovně záznamu L a P.
  • Napájení 2 články AAA. Nastavení citlivosti by mohlo být ve více než ve 3 stupních.

Optimální pro uživatele co potřebují kvalitní záznam rychle aktivovaný i při vypnutém stavu.

Přidáno: 15. října 2012

• Slušný výkon za přijatelnou cenu
  • Zní to paradoxně, ale extrémně citlivé mikrofony.

Toto zařízení jsem zakoupil za účelem nahrávání mluveného slova, pro tento účel taky bylo vyrobeno. Moje recenze bude hlavně zajímat ty, kdo pořizují záznamy soudních jednání nebo skryté nahrávky, kde je kladen velký důraz na zřetelnost mluveného projevu. Závěr mého hodnocení uvedu raději hned, aby nedošlo k nedorozumění. Eltrinex V4 PRO zcela vyhovuje.
Budu hodnotit hlavně kvalitu pořízeného zvuku. Hodnotit funkce či vzhled je naprosto zcestné, protože vám je na nic, když má přístroj 200 funkcí, ale nedokáže kvalitně nahrát zvuk.
Když jsem diktafon vybalil, tak jsem okamžitě testoval. Návod na použití můžete rovnou vyhodit, protože ho psal naprostej blb. V dnešní době mob. tel. , kamer atd. si s tímto diktafonem poradíte samy i bez návodu.
Nelekněte se. Nastavení z výroby je na nejnižší možné kvalitě záznamu, takže můj první dojem byl naprostým zklamáním. Zvuk i když převedete do PC je děsný – roztříštěný. Jako když si na tržnici koupíte magnetofon, pětkrát s ním švihnete o zem a pak zapnete – prostě chrčák.
Na všech obrázcích je diktafon vyobrazen s již nasazeným směrovým stereo mikrofonem a výrobce moc dobře ví proč. Protože s ním pořídíte nejlepší záznam.
Takže, když ho sejmete, tak na vás vykouknou dva vestavěné stereo mikrofony, které při nastavení nahrávání v nejvyšší kvalitě SHQ a nejvyšší nastavené citlivosti mikrofonů HI dokážou pořídit obstojnou nahrávku.
Jiný kafe je, když na diktafon nasadíte již zmíněný směrový stereo mikrofon. Sice se sníží hlasitost nahrávky o cca 20% , ale dosáhnete čistší záznam.
A konečně externí kabelový mikrofonek. Ten zeslabí hlasitost záznamu o 30%, ale paradoxně dosáhne nejvyšší čistoty záznamu – je to tím , že není tak citlivý.
A tím jsme se dostali k citlivosti vestavěných a směrových mikrofonů. Jsou extrémně citlivé. Takže, když při nastavení maximální citlivosti HI budete do mikrofonu hovořit ze vzdálenosti menší jak cca 2m, tak je doslova přetížíte a výsledkem bude již zmiňované chrčení. Je třeba jaksi dopředu předvídat jak daleko bude zdroj zvuku a podle toho upravit i citlivost mikrofonů.
Ty jsou naprosto vhodné pro nahrávky zvuků ze vzdálených zdrojů ! A to budete koukat ! Dokázaly zachytit tikot kuchyňských hodin na vzdálenost 8 metrů, manželskou hádku na vzdálenost cca 35 metrů a to v doslovném zřetelném znění !
Takže závěr. Naprosto vhodný stroj na pořízení nahrávek ze vzdálených zdrojů. Vzhledem k tomu, že disponuji ještě zařízením , které nahrává zvuk v kvalitě Dolby Digital, tak hodnotím Eltrinex V4 PRO za 2 na stupnici 1-5. K jedničce má ještě hodně daleko.
A poslední věc, která se týká nahrávání zvuku, je možnost přes vstup line in digitalizovat třeba steré vinylové desky nebo pořizovat nahrávku z CD přehrávače přes přiložený kabel 3,5 mm stereo jack. ZAPOMEŇTE !!! Nahrávku sice pořídíte, ale v příšerné kvalitě, nehodící se ani pro zkopírování do levného mobilního telefonu.

Přidáno: 25. září 2012

• vysoká kvalita záznamu
  • snadná a intuitivní ovladatelnost
  • několikero funkcí navíc, které neumí každý diktafon
  • menu i hlasový průvodce v češtině, bezchybně
  • lehký, padne do ruky
  • dobře čitelný display
  • obnovení posledního smazaného záznamu
  • i při snížení citlivosti mikrofonu reaguje na sebemenší šumy a ruch v nejbližším okolí mikrofonu, takže i na pohyb prstů po těle diktafonu nebo mačkání tlačítek...to se pak projeví jako vcelku nepříjemné na nahrávce
  • při použití ukládání na sd kartu nezvládá nahrávat ve vyšši kvalitě plynule, nestíhá...ale při ukládání do interní paměti bez problémů

Celkově jsem s Eltrinexem spokojen a myslim, že pro zcela odpovídá kvalita ceně.
Osobně jej využiji při cvičení na kytaru a klavír - rychlá zpětná vazba. Dále na demo náhrávky kapely a pak také hlavně na přednášky na vejšce...
Určitě jej využije každý kdo pracuje v žurnalistice a určitě nekoupí zajíce v pytli.

Přidáno: 10. září 2012

• nízká váha
  • slibuje HD
  • pod vodou točí ostře
  • nízké rozlišení snímače
  • HD parametry jen na papíře
  • objektiv se snadno poškrábe
  • není vodotěsná
  • záznam se občas seká

Pár postřehů po delší době používání této kamery. Největší slabina je rozlišení snímače, HD 720p video slibované v parametrech vypadá spíš jako dopočítané z nějakého standartního čipu. Nenechte se unést nadšením na začátku a srovnejte si kvalitu videa s videem z kompaktu 720p za podobnou cenu. Další slabina je snadno poškrábatelná plastová čočka, na to si dávejte dobrý pozor, jemné škrábance se naštěstí dají vyleštit zubní pastou. Kamera není vodotěsná, jsem si jistý, že jsem na tuto informaci narazil v době nákupu, nyní jí dohledat nemohu. Každopádně plavání bez potápění znamenalo vniknutí vody zepředu i zezadu (samozřejmě s neperforovaným krytem a těsněním) a sušení. Kamera funguje dál, ale při plavání v moři jsem jí raději důkladně obmotal páskou, slaná voda by jí zcela jistě zničila. Narozdíl od GoPro natáčí pod vodou ostře, protože má plochou čočku. Další věc co mě trápí, je místy neplynulost videa, tu a tam chybí snímek (je nahrazen zopakováním předchozího), u statických záběrů si toho nevšimnete, ale pokud natáčíte dynamickou akci, je to velice rušivé. Zkoušeno na více paměťových kartách.
Střih videa v programu Pinnacle 12 a 15 znamená ztrátu kvality (částečná podpora importu .mov formátu), všimnete si toho u poněkud rozpadlých kontur zobrazení data a času, nakonec videa stříhám ve Windows Live Movie Makeru.
Myslím, že tato kamera by se měla prodávat za nižší, spíše poloviční cenu (třeba bez hliníkového pouzdra a držáku na kolo co se nedá dovřít se stále se otvírá), pak by si své místo na trhu jistě našla.
Velká výhoda je nízká hmotnost, ale pokud to s natáčením myslíte vážně, poohlídněte se jinde, třeba Drift 720 má nesrovnatelně lepší kvalitu papírově stejného záznamu (ale je samozřejmě dražší).

Přidáno: 17. srpna 2012

Zakoupeno v VideoTech.cz

• Plná spokojenost,malý a dobře nahrává,skoro jako moje kamera.
  • Spíše náhoda
  • Zatím nic.

Byla to spíš náhoda i dobrá cena.
Je malý lehký,dobře nahrává,skoro jako moje kamera,která je dost kvalitní.

Přidáno: 4. srpna 2012

• Velikost
  • Plno úchytů na všecko možné
  • HD
  • Při pohybu (třeba jízda na kole po poli) se to neseká tak jak sem čekal, celkem stabilní
  • České stránky, návod, všecko
  • voděodolnost, voda se mi do kamerky dostala ne zadem, ale přes přední kryt, který by měl být utěsněný sám o sobě.
  • V šeru není nic vidět.

Dostal sem to co sem čekal, až na zmiňovanou voděodolnost. Rada pro ostatní, nemějte to ve vodě dýl jak půl hodiny v kuse, voda se mi tam dostala místy, se kterými sem myslel že nebude problém. Jinak na helmě, na kole, na traktoru, noze, kdekoli drží v pohodě, suché zipy vypadají důvěryhodně. V poměru cena/výkon určitě parádní.

Přidáno: 6. července 2012

• !!!!!!
  • Mel by mit timer na tyden

!!!

Přidáno: 5. července 2012

Zakoupeno v ALFA.cz

• malé rozměry, nízká váha, kvalitní obraz
  • balení neobsahuje síťovou nabíječku, mnoho úchytů, ale některé nelogické a jiné chybí

spokojenost

Přidáno: 20. června 2012

• kvalita videa
  • skutecne outdoorove provedeni

Skvela sportovni kamera. Velice lehoucka a tvarove vhodna na sport (narozdil od napr. gopro, ktere vypada spis jako kompakt na stojanku :-) Velmi ocenuji take skvelou kvalitu obrazoveho zaznamu. Myslim ze za tuto cenu naprosto bezkonkurencni reseni.

Přidáno: 5. června 2012

• dobrá cena
  • velikost
  • na světle opravdu není vidět jestli je kamera zapnutá nebo vypnutá. občas se stane že v době kdy chci nahrávat obraz kameru vypnu a naopak

nízká cena odpovídá kvalitě obrazu.
potřeboval jsem se rozhodnout jestli investovat do kvalitní kamery na záběry pod vodou a tento účel kamera splňuje.
Pokud by byla jinak řešena detekce nahrávání obrazu, tak bych určitě doporučil.

Přidáno: 23. května 2012

• nízká váha
  • HD 720p rozlišení
  • úhel záběru 135°
  • vodotěsnost
  • nízké rozlišení snímače
  • posunutý zvuk oproti obrazu
  • reakce na oslnění
  • kácení svislic

Zajímavá kamerka, která nabídne širokoúhlý objektiv a záznam v rozlišení 720p. Škoda, že snímač má pouze cca 1MPix, obraz by mohl být ostřejší a šum menší - je patrný i za dobrého osvětlení v jednolitých plochách. Dost se dá odpustit s ohledem na velikost kamerky, je skutečně malá a lehká.
Kamerku používám na natáčení z RC modelu letadla, unese jí i 80cm model, větší modely tuto kamerku ani "neucítí".
Ke kameře dostanete příslušenství, dobrý je držák na řidítka, suchým zipům bych nedůvěřoval.
Stejně jako jiné podobné výrobky trpí tato kamerka na kácení svislic, takže při otřesech se vám bude obraz vlnit.
S ohledem na kvalitu videa a provedení kamerky si myslím, že by cena mohla být nižší.

Zobrazuji 301 - 320 ze 351 recenzí 1...14 15 [ 16 ] 17 18